piątek, 13 grudnia 2019 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Adama Kownackiego  RSS
Ekspert ESPN: Ruiz - Kownacki to jedna z najlepszych walk

Dodano: 09.12.2019 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Steve Kim uważa, że porażka z Anthonym Joshuą nie oznacza dla Andy'ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO) końca przygody z wielkim boksem. Ekspert ESPN widzi dla meksykańskiego wielu ciekawych rywali, w tym przede wszystkim Adama Kownackiego (20-0, 15 KO).
- Pomimo wyraźnej przegranej Ruiz nadal ma mocną pozycję marketingową w wadze ciężkiej - pisze Kim. - Jest związany kontraktem z Premier Boxing Champion, więc może się mierzyć ze znakomitymi ciężkimi, w tym z Wilderem albo takimi zawodnikami jak Gerald Washington czy Dominic Breazeale.
- Jednak walką, która byłaby najfajniejsza do oglądania, byłaby bijatyką w starym stylu, jest konfrontacja z Adamem Kownackim. W przeciwieństwie do Joshuy Kownacki nie byłby tak ruchliwym celem. Obaj mogliby się łatwo namierzyć na środku ringu. Ruiz - Kownacki to jedna z najlepszych walk do zrobienia w kategorii ciężkiej! - przekonuje dziennikarz ESPN.
Kownacki, który w swoim ostatnim występie pokonał Chrisa Arreolę, na ring powrócić ma na przełomie lutego i marca. Ostatnio mówiło się, że "Babyface" mógłby zaboksować na gali Fury - Wilder 2 planowanej na 22 lutego.

ADAM KOWNACKI O WALKACH Z LUISEM ORTIZEM I MANUELEM CHARREM

Dodano: 27.11.2019 20:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Walka z Kubratem Pulewem to najlepsza z możliwych opcja dla Adama Kownackiego na pierwszy pojedynek w przyszłym roku. Oprócz wymarzonej walki o pas pojawiły się w ciągu ostatniej doby dwa inne nazwiska możliwych rywali Polaka - Luis Ortiz i Manuel Charr.

Boxinginsider: Kownacki na powrót dla Ortiza

Dodano: 27.11.2019 1:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Mimo spektakularnej porażki przez nokaut w walce o pas WBC z Deotayem Wilderem Luis Ortiz (31-2, 26 KO), pozostaje jednym z najmocniejszych graczy w kategorii ciężkiej.
Kubańczyk, który do momentu, gdy padł na deski po potężnym prawym, prowadził z "Bronze Bomberem" na punkty, zapewnia, że może bić się z każdym. - Jeśli twierdzicie, że jestem już stary, to wyjdźcie ze mną do ringu! - prowokuje potencjalnych oponentów "King Kong".
A z kim Ortiz mógłby się zmierzyć w kolejnej walce? Portal BoxingInsider przedstawia listę trzech zawodników, boksujących jak Kubańczyk dla Premier Boxing Champions, na szczycie której figuruje nazwisko... Adama Kownackiego (20-0, 15 KO).
"Niepokonany Kownacki szuka momentu, by zabłysnąć na dobre na scenie wagi ciężkiej. Do tej pory prezentował się efektownie, ale teraz wydaje się być w szczycie formy i jest gotów na wielką szansę. Luis Ortiz swoje szanse już miał. Niestety dwukrotnie mu się nie udawało. Ale nie oznacza to, że spadł już na dół rankingów. Gdyby Ortiz chciał dostać trzecią walkę z Wilderem, to pokonanie Kownackiego byłoby tu znaczącym krokiem." - czytamy na boxinginsider.com.
Adam Kownacki póki co nie zna daty powrotu na ring i nazwiska przeciwnika. Polak po cichu liczy na pojedynek o wakujący pas IBF z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

Kownacki: jak wjadę w Pulewa, to będzie dobrze

Dodano: 26.11.2019 19:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Od jakiegoś czasu coraz częściej spekuluje się na temat możliwej walki Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas IBF wagi ciężkiej. "Babyface" ma już za sobą pierwsze analizy boksu potencjalnego rywala.
-  Z moim sztabem powoli szykujemy się na niego. Prezentuje europejski styl boksowania, z dobrym lewym prostym. Jednak ma słabszą obronę. Jeżeli w niego "wjadę" to będzie dobrze. Mój styl jest niewygodny dla każdego zawodnika i nie zamierzam go zmieniać - mówi niepokonany Polak cytowany przez TVP Sport.
Walka Kownackiego z Pulewem mogłaby dojść do skutku, gdyby Andy Ruiz Jr po pokonaniu Anthony'ego Joshuy 7 grudnia zrzekł się tytułu IBF. Niewykluczone, że Polak i Bułgar zmierzyliby się ze sobą 22 lutego na gali Wilder - Fury 2. Co ciekawe Kownackiego wymienia się ostatnio także jako możliwego przeciwnika Luisa Ortiza (31-2, 26 KO).

WBA wyznaczy Kownackiego do walki z Charrem?

Dodano: 23.11.2019 15:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wygląda na to, że najbliższe miesiące mogą być bardzo ciekawe dla Adama Kownackiego (20-0, 15 KO). Jak informuje serwis Boxen.de, federacja WBA wkrótce może nadać Polakowi status oficjalnego pretendenta do walki o regularny pas mistrza świata wagi ciężkiej, który posiada Manuel Charr (31-4, 17 KO).
Charr miał w kolejnym zawodowym występie boksować z Trevorem Bryanem, tymczasowym czempionem WBA w kategorii ciężkiej. Przetarg na organizację tego pojedynku miał się odbyć w maju, jednak promotorzy porozumieli się wcześniej, a organizatorem wydarzenia miał być reprezentujący interesy Bryana Don King.
Do walki nigdy jednak nie doszło, co dla Amerykanina będzie prawdopodobnie oznaczać utratę mistrzowskiej szansy. W tej sytuacji World Boxing Association do pojedynku z Charrem ma wyznaczyć kolejnego dostępnego pięściarza z rankingu federacji. Liderem zestawienia jest Bryan, a za jego plecami są Oleksandr Usyk, Anthony Joshua oraz Adam Kownacki. Ukrainiec oraz Brytyjczyk mają zupełnie inne plany, dlatego to właśnie Polak może zostać wskazany jako obowiązkowy rywal dla Charra.
Od pewnego czasu mówi się również, że Kownacki może wkrótce zaboksować o tytuł mistrza świata federacji IBF z Kubratem Pulewem. Taki pojedynek mógłby odbyć się w lutym przyszłego roku w Las Vegas. Polak w tym roku stoczył dwie walki - w styczniu wygrał z Geraldem Washingtonem, zaś w sierpniu w Chrisem Arreolą.

ADAM KOWNACKI O MISTRZOWSKIEJ WALCE Z KUBRATEM PULEWEM

Dodano: 23.11.2019 11:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj pisaliśmy o możliwości walki Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas IBF wagi ciężkiej na gali Wilder vs Fury II 22 lutego. Co o tym myśli sam Kownacki?

KOWNACKI vs PULEW O MISTRZOSTWO ŚWIATA 22 LUTEGO 2020 ROKU?

Dodano: 22.11.2019 22:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jak informuje bardzo wiarygodny amerykański portal The Athletic, walka Adama Kownackiego z Kubratem Pulewem o wakujący pas mistrza świata IBF wagi ciężkiej może się odbyć na gali Deontay Wilder vs Tyson Fury II, która planowana jest na 22 lutego.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone