piątek, 14 sierpnia 2020 r.  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Wiadomości z tagiem Arabia  RSS
Joshua - Pulew, Głowacki - Okolie: gdzie mistrzowska gala?

Dodano: 31.07.2020 13:52 | 8 odsłon | 0 komentarzyPrawdopodobnie w Londynie (5 lub 12 grudnia) dojdzie do walki o pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Bój w królewskiej dywizji poprzedzić ma m.in. konfrontacja o mistrzostwo świata WBO dywizji junior ciężkiej z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) i Lawrence'a Okolie (14-0-1, 11 KO). 
Promujący Athony'ego Joshuę Eddie Hearn wobec zarządzonych w Wielkiej Brytanii obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa brał początkowo pod uwagę organizację mistrzowskiego starcia poza Wyspami, jednak - jak przyznaje - trudno w chwili obecnej o jakąkolwiek pewną alternatywę. 
- Fajnie byłoy się nie przejmować kwestią publiki i zrobić to w kraju, który wyłoży pieniądze, ale teraz żadne z państw nie może pewnie składać deklaracji co do inwestycji na listopad czy grudzień z przekonaniem, że sytuacja będzie już wówczas dobra - tłumaczy szef grupy Matchroom Boxing. 
- Cały czas wygląda to tak, że mówią nam: "wygląda to nieźle, ale zobaczymy." Czyli tak samo jak u nas - dodaje Eddie Hearn, który myślał o przeniesieniu starcia Joshua - Pulew m.in. do Chorwacji lub Arabii Saudyjskiej.

Powietkin o walce Whyte'a z Wachem: każdemu może się zdarzyć

Dodano: 27.07.2020 12:33 | 7 odsłon | 0 komentarzy22 sierpnia na gali w brytyjskim hrabstwie Essex w pojedynku o tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej federacji WBC rękawice skrzyżują Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) i Dillian Whyte (27-1, 18 KO). Obaj po raz ostatni boksowali 22 grudnia w Arabii Saudyjskiej - Powietkin zremisował wówczas z Michaelem Hunterem, a Whyte po słabym występie zwyciężył na punkty z Mariuszem Wachem. Rosjanin zapewnia jednak, że w sierpniu ze strony swojego rywala spodziewa się dużo lepszej postawy niż przeciw polskiemu "Wikingowi".
- Myślę, że będzie w dobrej formie. Co do jego poprzedniej walki, to każdemu się może to przydarzyć. Ważne jest to, że wygrał - mówi Powietkin i przekonuje, że mimo 40 lat nie planuje jeszcze kończyć sportowej kariery.
- Nie postrzegam tego pojedynku jako swojej ostatniej szansy. Liczy się dla mnie to, by być dobrze przygotowanym i pięknie zaboksować, pięknie i skutecznie. Kluczowe będzie moje przygotowanie i kondycja - ocenia "Sasza".
W Polsce bezpośrednią transmisję ze starcia Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem przeprowadzi TVP Sport.

reklama

Copyright © 2008-2020 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone