poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Deontaya Wildera  RSS
Tyson Fury: Wilder, jesteś następny, leszczu!

Dodano: 15.09.2019 8:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) przyznał po zwycięskiej walce z Otto Wallinem (23-1, 20 KO), że rozcięcie, jakiego nabawił się w trzeciej rundzie, miało poważny wpływ na przebieg pojedynku. Brytyjczyk pochwalił też swojego rywala i zaprosił do ringu czempiona WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO).

- Wielkie gratulacje dla Otto. Niech jego ojciec spoczywa w pokoju, jestem przekonany, że byłby dumny ze swojego syna, wielkiego Szweda, Wikinga - wojownika - stwierdził "Król Cyganów".
- Ta rana kompletnie zmieniła walkę, nie widziałem na jedno oko. Potem jeszcze po zderzeniu głowami powstało drugie rozcięcie, ale jestem cygańskim wojownikiem, a dziś jest Meksykański Święto Niepodległości! Wiwat Meksyk! - wykrzyczał do mikrofonu Fury, dodając: - Deontay Wilder ty jesteś następny, leszczu!

Arum: Wilder ma kontrakt, z Joshuą lub Ruizem walczy Pulew

Dodano: 13.09.2019 12:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Współpromotor Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) Bob Arum za niedorzeczne uznał słowa Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO), który niedawno stwierdził, że może zrezygnować z planowanego na luty rewanżu z "Królem Cyganów" i stanąć do unifikacyjnej walki o cztery pasy wagi ciężkiej ze zwycięzcą starcia Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) - Anthony Joshua (22-1, 21 KO).

- Wiem, że Wilder ma kontrakt na pojedynek z Furym i jest w nim klauzula rewanżowa, bez względu na to, kto wygra - stwierdził szef Top Rank w rozmowie z Behind The Gloves. - Te dwie walki są zaklepane. Poza tym nie ma co mówić o walce Ruiza z kimkolwiek - zakładam że Ruiz pokona Joshuę - bo on będzie potem musiał walczyć z [oficjalnym pretendentem IBF] Kubratem Pulewem.

Zdaniem Aruma realnym zagrożeniem dla boju Fury'ego z Wilderem jest natomiast listopadowa konfrontacja "Bronze Bombera" z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

- To bardzo niebezpieczna walka. Robienie jej jest głupotą, ale oni muszą ją zrobić. Rozmawialiśmy [z Alem Haymonem] o odwołaniu jej i organizacji Fury - Wilder jesienią. Ale Al nie mógł się z pojedynku z Ortizem wykręcić, bo gdy Ortiz dostał propozycję walki z Joshuą [w czerwcu], to obiecano mu rewanż z Wilderem - zdradził Arum.

ARUM: ROZMAWIAŁEM Z HAYMONEM O ODWOŁANIU WALKI WILDER - ORTIZ

Dodano: 13.09.2019 9:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Bob Arum obawia się, że Luis Ortiz może popsuć plany na rewanż Deontaya Wildera z Tysonem Furym.

Źródło: www.bokser.org

Wilder: Ruiz znów wygra, Joshule brak jest pewności siebie

Dodano: 08.09.2019 9:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) spodziewa się, że 7 grudnia Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) ponownie pokona Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) w pojedynku o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

- Sądzę, że Ruiz znów wygra. Joshule brak jest pewności siebie. Zobaczymy, jak będzie, gdy zabrzmi pierwszy gong, on będzie musiał przekonać mnie, że chce tego zwycięstwa naprawdę - mówi czempion federacji WBC.

- Joshua zawsze był słaby psychicznie - zawsze! A mocnej psychiki nie da się wytrenować, masz ją albo jej nie masz - przekonuje "Bronze Bomber".

Zdania Deontaya Wildera nie podzielają póki co bukmacherzy i kibice obstawiający walki - kurs na wygraną Joshuy, mimo porażki w pierwszej konfrontacji - jest ponad dwa razy niższy niż na zwycięstwo Ruiza.

ARUM: NIE SŁUCHAJCIE WILDERA, REWANŻ Z FURYM 22 LUTEGO

Dodano: 05.09.2019 16:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ogłoszono już, że do rewanżu Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) dojdzie 22 lutego. Ostatnio Wilder przebąkiwał coś o starciu ze zwycięzcą starcia Joshua vs Ruiz Jr II, ale spekulacje te ucina Bob Arum, współpromotor Fury'ego.

Promotor Joshuy: zapomijcie o Wilderze, niech walczy z Furym

Dodano: 04.09.2019 21:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Eddie Hearn skomentował zaskakującą deklarację Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO), który w jednym z ostatnich wywiadów oznajmił, że może zrezygnować z planowanego na luty rewanżu z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), by stoczyć unifikacyjny pojedynek o cztery pasy wagi ciężkiej ze zwycięzcą grudniowego starcia Anthony Joshua (22-1, 21 KO) kontra Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO).

- Przez ostatnie dwa lata niemal każde pytanie zadawane AJ-owi brzmiało: "Kiedy zawalczysz z Deontayem Wilderem?" Ruiz? Nie ma co się nim przejmować! Kiedy Wilder?" Anthony już raz wpadł w taką pułapkę - stwierdził promotor Joshuy, tłumacząc sensacyjną porażkę swojego podopiecznego z czerwca.

- Nie damy się złapać ponownie. Zapomnijcie o Wilderze, niech on boksuje z Tysonem Furym. Największa walka w kategorii ciężkiej to teraz Joshua - Ruiz - dodał Hearn.

Do drugiego pojedynku Joshuy z Wilderem dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Zwycięzca walki jest już teraz zobligowany do dwóch obowiązkowych obron - przez federacje IBF i WBO.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone