sobota, 19 września 2020 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Eddie Hearn  RSS
Usyk nie odpuści, chce walki o pas z Joshuą lub Pulewem

Dodano: 17.09.2020 16:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy 
Eddie Hearn twierdzi, że będący obowiązkowym pretendentem do pasa WBO wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) w przypadku wygranej z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) nie zrezygnuje z walki o tytuł, by umożliwić zwycięzcy pojedynku Anthony Joshua (23-1, 21 KO) - Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) unifikację z czempionem WBC.
- On z całą pewnością nie ustąpi! - oświadczył szef Matchroom Boxing w rozmowie ze Sky Sports. - On chce boksować z lepszym z pary Joshua - Pulew o pas WBO. Może pan Chisora ewentualnie jeszcze namiesza, tak jak zrobił to Poweitkin z Whytem. Wszystko może się zdarzyć. 
- Usyk jednak wierzy, że wyjdzie do ringu i wygra, a potem przystąpi do walki mistrzowskiej w 2021 roku - dodał Eddie Hearn.
Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do konfrontacji Usyka z Chisorą. Ostatnio w tym kontekście mówiło się o 31 października. Starcie Joshuy z Pulewem planowane jest wstępnie na 12 grudnia.
 

Walka Chisora - Usyk jednak 31 października?

Dodano: 16.09.2020 12:01 | 0 odsłon | 0 komentarzyEddie Hearn w rozmowie z IFL TV wyraził nadzieję, że ostatecznie uda się doprowadzić 31 października do walki Derecka Chisory (32-9 23 KO) z Oleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO).
Świetnie zapowiadający się pojedynek stanął pod znakiem zapytania, gdy okazało się, że póki co ze względu na epidemię koronawirusa nie ma możliwości organizacji gal z udziałem kibiców, a co za tym idzie, nie można liczyć na wpływy ze sprzedaży biletów.
- Myślałem, że z tej walki nic już nie będzie, ale po wczorajszych rozmowach z obiema stronami, wiem, że są dobre chęci i poszukamy sposobu, by sobie z tym poradzić - powiedział szef grupy Macthroom Boxing. 

Źródło: www.ringpolska.pl

Hearn: zwycięzca Whyte - Powietkin obowiązkowym challengerem

Dodano: 15.09.2020 19:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy21 listopada w Londynie w rewanżowej walce pas WBC Interim wagi ciężkiej po raz drugi skrzyżują rękawice Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) i Dillian Whyte (27-2, 18 KO). Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Rosjanina, który tym samym pozbawił Whyte'a statusu obowiązkowego challengera World Boxing Council. Eddie Hearn stoi a stanowisku, że jeśli "The Body Snatcher" zrewanżuje się swojemu pogromcy, to odzyska utraconą kilka tygodni temu pozycję.
- Powietkin jest teraz obligatoryjnym pretendentem dla Fury'ego i będzie nim także zwycięzca tego rewanżu. To tylko kwestia tego, kiedy dostanie walkę o pas. Whyte już miał ustaloną datę [pierwsza połowa 2021 roku - red.] i jeśli teraz wygra z Powietkinem, będziemy naciskać, by została ona przywrócona. Zobaczymy, czy nam się to uda - powiedział szef Matchroom Boxing Sky Sports. 
Jeśli wierzyć ostatnim deklaracjom szef WBC Mauricio Sulaimana, plan Hearna ma jednak małe szanse na pełne powodzenie. Sulaiman tuż po pierwszym pojedynku Whyte'a z Poiwetkinem oświadczył bowiem, iż czempion wagi ciężkiej będzie miał na kolejną obowiązkową obronę rok, licząc od dnia mistrzowskiej walki Tyson Fury - Deontay Wilder.

Jutro ogłoszenie rewanżu Powietkin - Whyte

Dodano: 14.09.2020 16:15 | 3 odsłon | 0 komentarzyNa jutro Eddie Hearn zapowiedział kilka komunikatów dotyczących swoich gal zaplanowanych na ostatni kwartał 2020 roku. 
Wśród anonsowanych pojedynków znaleźć się ma rewanżowe starcie o pas WBC Interim kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) i Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), do którego dojdzie - to jeszcze nieoficjalna informacja - 21 listopada.
Heran w najbliższych miesiącach organizować miał także m.in. walki Oleksandr Uysk - Dereck Chisora, Anthony Joshua - Kubrat Pulew i Lawrence Okolie - Krzysztof Głowacki (dwie ostatnie tego samego wieczoru).

Buatsi wraca na ring 4 października, rywalem Calic

Dodano: 14.09.2020 7:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ostatecznie 4 października kolejny zawodowy pojedynek stoczy Joshua Buatsi (12-0, 11 KO). Dla zbliżającego się do czołówki wagi półciężkiej zawodnika będzie to powrót na ring po rocznej przerwie.
Jednym z pięściarzy, którzy otrzymali wstępne zapytanie w sprawie walki z Buatsim był Marek Matyja. Ostatecznie Brytyjczyk skrzyżuje rękawice z 32-letnim Chorwarem Marko Calicem (11-0, 6 KO), który również czekał rok na powrót między liny.
Promujący Buatsiego Eddie Hearn miał nadzieję, że będzie to pierwsza na Wyspach Brytyjskich gala z udziałem publiczności. Wzrost zakażeń koronawirusem w Anglii sprawił, że taki scenariusz zdecydowanie oddalił się w czasie.

Więcej chorych na Wyspach, co z walką Głowackiego o pas?

Dodano: 13.09.2020 16:05 | 3 odsłon | 0 komentarzyCiemne chmury zawisły ponownie nad boksem w Wielkiej Brytanii. Wszystko przez wyraźny wzrost zachorowań na koronawirusa i planowane od poniedziałku ponowne zaostrzenie przepisów dotyczących zgromadzeń publicznych. 
Według nowych regulacji na Wyspach zakazane będzie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.
26 września w Londynie Eddie Hearn chciał zorganizować pierwszą od czasu wybuchu pandemii galę z udziałem publiczności. Już teraz wiadomo jednak, że impreza w przewidywanym terminie się nie odbędzie. Oczywiście w aktualnej sytuacji trudno jest też o snucie planów na najbliższe miesiące, a wśród nich jest m.in. wielka grudniowa gala Joshua - Pulew z walką  Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) - Lawrence Okolie (14-0-1, 11 KO) o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej.
Póki co grupa Matchroom Boxing wstrzymuje się z oficjalnym anonsowaniem swoich najważniejszych pojedynków (Joshua - Pulew, Chisora - Usyk, Whyte - Powietkin). Podobną postawę przyjmują także konkurenci z Quensberry Promotions (walka Dubois - Joyce).

Powrót kibiców na gale na Wyspach na razie nierealny

Dodano: 09.09.2020 14:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nie ma na razie szans na powrót kibiców na trybuny sportowych aren na Wyspach Brytyjskich. Lokalne władze podjęły decyzję o zaostrzeniu przepisów walki z epidemią koronawirusa i przywrócenie części zakazów. Od najbliższego poniedziałku w Anglii zakazane będzie m.in. spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.
Decyzja brytyjskiego rządu jest reakcją na gwałtowny przyrost zakażeń w ostatnich dniach. Eddie Hearn planował, że pierwsza "testowa" gala z udziałem widowni odbędzie się w Anglii już pod koniec września. W walce wieczoru miał tam wystąpić Joshua Buatsi, a jednym z jego możliwych rywali był Marek Matyja.
Przywracanie restrykcji na Wyspach Brytyjskich może przełożyć się na kolejne zmiany terminów wielu pojedynków lub ich całkowite odwołanie. Taka sytuacja dotyczy m.in. walki Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą, która jest finansowo niemożliwa do zrealizowania bez kibiców.
Nie ma z kolei obawy, że zaostrzenie przepisów wpłynie na datę walki Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Brytyjczyk już wcześniej zapewniał, że zaboksuje z Bułgarem nawet bez publiczności. Podczas tej samej gali ma także dojść do walki o pas WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Lawrencem Okoliem.

Decyzja w sprawie walki Usyk - Chisora w ciągu kilku dni

Dodano: 07.09.2020 8:27 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Na 31 października planowana jest walka Dereka Chisory (32-9, 23 KO) z byłym niekwestionowanym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO). Pojedynek miałby się odbyć na Wyspach Brytyjskich, ale warunkiem jest obecność kibiców na trybunach.
Eddie Hearn zapowiedział, że walka nie odbędzie się w pustym obiekcie, ponieważ będzie to nieopłacalne. Decyzja w sprawie nowego terminu walki Ukraińca z Brytyjczykiem lub ewentualnego przełożenia jej na przyszły rok, ma zostać podjęta w pierwszej połowie września.
Usyk i Chisora po raz ostatni boksowali rok temu, a o ich bezpośrednim starciu mówi się od kilku miesięcy. Planowany początkowo na marzec pojedynek, miał się odbyć ostatecznie 23 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa został przełożony.
Usyk w ostatnim zawodowym występie zadebiutował w królewskiej kategorii wagowej, wygrywając z Chazzem Whiterspoonem. Chisora w swojej ostatniej walce pokonał przed czasem Davida Price'a.

Źródło: www.ringpolska.pl

HEARN O WALCE FURY vs JOSHUA: MOŻEMY ZROBIĆ TEN POJEDYNEK TERAZ

Dodano: 05.09.2020 11:28 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Promotor mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy, Eddie Hearn twierdzi, że wstępnie planowana na przyszły rok walka AJ'a z mistrzem świata WBC Tysonem Furym jest możliwa do zorganizowania szybciej niż do niedawna się wydawało.

Źródło: www.bokser.org

Hearn: kontrakt na Joshua - Fury możemy podpisać teraz

Dodano: 05.09.2020 9:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Promotor czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anhony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) Eddie Hearn zdradził, że zarówno on jak i promujący czempiona WBC Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) Bob Arum są gotowi w każdej chwili sygnować kontrakty na wielki pojedynek unifikacyjny.

- Rozmawiałem o tej walce z Bobem, to były poważne rozmowy przez cały tydzień i tak naprawdę ja i Bob możemy tę walkę zrobić nawet teraz - oświadczył szef grupy Matchroom Boxing. 
- Myślę, że Fury zawalczy w tym roku nie z Wilderem, ale w WWE. Dla nas to dobrze, my sobie zrobimy walkę z Pulewem, ale kontrakty możemy podpisać od razu - dodał Hearn.
Do konfrontacji Joshuy z będącym obowiązkowym challengerem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) dojść ma 12 grudni. Dokładne plany sportowe Fury'ego, zobligowanego do rewanżu z Deontayem Wilderem (42-1, 41 KO), nie są jeszcze znane. 

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone