sobota, 19 września 2020 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Joshua  RSS
Usyk nie odpuści, chce walki o pas z Joshuą lub Pulewem

Dodano: 17.09.2020 16:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy 
Eddie Hearn twierdzi, że będący obowiązkowym pretendentem do pasa WBO wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) w przypadku wygranej z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) nie zrezygnuje z walki o tytuł, by umożliwić zwycięzcy pojedynku Anthony Joshua (23-1, 21 KO) - Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) unifikację z czempionem WBC.
- On z całą pewnością nie ustąpi! - oświadczył szef Matchroom Boxing w rozmowie ze Sky Sports. - On chce boksować z lepszym z pary Joshua - Pulew o pas WBO. Może pan Chisora ewentualnie jeszcze namiesza, tak jak zrobił to Poweitkin z Whytem. Wszystko może się zdarzyć. 
- Usyk jednak wierzy, że wyjdzie do ringu i wygra, a potem przystąpi do walki mistrzowskiej w 2021 roku - dodał Eddie Hearn.
Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do konfrontacji Usyka z Chisorą. Ostatnio w tym kontekście mówiło się o 31 października. Starcie Joshuy z Pulewem planowane jest wstępnie na 12 grudnia.
 

Joshua - Pulew 12 grudnia, nawet bez kibiców?

Dodano: 15.09.2020 18:49 | 2 odsłon | 0 komentarzyEddie Heran w rozmowie ze Sky Sports oświadczył, że pomimo pogarszającej się sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i wprowadzonych nowych obostrzeń nie zamierza rezygnować z 12 grudnia jako daty walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). 
Szef Matchroom Boxing liczy na zezwolenie ze strony władz na udział kibiców w gali, ale zaznacza, że jest zdeterminowany, by gala się odbyła, nawet bez publiki. 
Póki co nie wiadomo także, czy fani będą mogli zasiąść przy ringu przy okazji zaplanowanego na 21 listopada rewanżowego starcia i Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) - tu jako dwie możliwe lokalizacje imprezy wymieniane są Royal Albert Hall i Wembley Arena w Londynie.

Jutro ogłoszenie rewanżu Powietkin - Whyte

Dodano: 14.09.2020 16:15 | 3 odsłon | 0 komentarzyNa jutro Eddie Hearn zapowiedział kilka komunikatów dotyczących swoich gal zaplanowanych na ostatni kwartał 2020 roku. 
Wśród anonsowanych pojedynków znaleźć się ma rewanżowe starcie o pas WBC Interim kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) i Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), do którego dojdzie - to jeszcze nieoficjalna informacja - 21 listopada.
Heran w najbliższych miesiącach organizować miał także m.in. walki Oleksandr Uysk - Dereck Chisora, Anthony Joshua - Kubrat Pulew i Lawrence Okolie - Krzysztof Głowacki (dwie ostatnie tego samego wieczoru).

Buatsi wraca na ring 4 października, rywalem Calic

Dodano: 14.09.2020 7:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ostatecznie 4 października kolejny zawodowy pojedynek stoczy Joshua Buatsi (12-0, 11 KO). Dla zbliżającego się do czołówki wagi półciężkiej zawodnika będzie to powrót na ring po rocznej przerwie.
Jednym z pięściarzy, którzy otrzymali wstępne zapytanie w sprawie walki z Buatsim był Marek Matyja. Ostatecznie Brytyjczyk skrzyżuje rękawice z 32-letnim Chorwarem Marko Calicem (11-0, 6 KO), który również czekał rok na powrót między liny.
Promujący Buatsiego Eddie Hearn miał nadzieję, że będzie to pierwsza na Wyspach Brytyjskich gala z udziałem publiczności. Wzrost zakażeń koronawirusem w Anglii sprawił, że taki scenariusz zdecydowanie oddalił się w czasie.

Więcej chorych na Wyspach, co z walką Głowackiego o pas?

Dodano: 13.09.2020 16:05 | 3 odsłon | 0 komentarzyCiemne chmury zawisły ponownie nad boksem w Wielkiej Brytanii. Wszystko przez wyraźny wzrost zachorowań na koronawirusa i planowane od poniedziałku ponowne zaostrzenie przepisów dotyczących zgromadzeń publicznych. 
Według nowych regulacji na Wyspach zakazane będzie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.
26 września w Londynie Eddie Hearn chciał zorganizować pierwszą od czasu wybuchu pandemii galę z udziałem publiczności. Już teraz wiadomo jednak, że impreza w przewidywanym terminie się nie odbędzie. Oczywiście w aktualnej sytuacji trudno jest też o snucie planów na najbliższe miesiące, a wśród nich jest m.in. wielka grudniowa gala Joshua - Pulew z walką  Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) - Lawrence Okolie (14-0-1, 11 KO) o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej.
Póki co grupa Matchroom Boxing wstrzymuje się z oficjalnym anonsowaniem swoich najważniejszych pojedynków (Joshua - Pulew, Chisora - Usyk, Whyte - Powietkin). Podobną postawę przyjmują także konkurenci z Quensberry Promotions (walka Dubois - Joyce).

Obóz Pulewa boi się odwołania walki z Joshuą, grozi pozwem

Dodano: 10.09.2020 15:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Obóz Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) traci cierpliwość i domaga się oficjalnego potwierdzenia terminu walki z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Pojedynek ma odbyć się 12 grudnia w Londynie, jednak data tej konfrontacji była już kilkukrotnie przekładana.
Iwajło Gocew, menadżer pięściarza z Bułgarii, obawia się, że promująca Brytyjczyka grupa Matchroom Boxing będzie chciała wycofać się z organizacji tej walki. Jednocześnie Goce zapowiada, że w przypadku takiego scenariusza, złoży przeciwko Eddiemu Hearnowi pozew w sądzie.
Kontrakt na walkę został podpisany przez pięściarzy i przesłany do federacji IBF, która wyznaczyła Pulewa jako oficjalnego pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej. Joshua poza tytułem International Boxing Federation, posiada również pasy organizacji WBA oraz WBO.
Podczas tej samej gali ma także dojść do walki o wakujący pas WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Lawrencem Okoliem. Polak w przypadku zwycięstwa po raz trzeci w karierze sięgnie po zawodowe mistrzostwo świata.

Powrót kibiców na gale na Wyspach na razie nierealny

Dodano: 09.09.2020 14:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nie ma na razie szans na powrót kibiców na trybuny sportowych aren na Wyspach Brytyjskich. Lokalne władze podjęły decyzję o zaostrzeniu przepisów walki z epidemią koronawirusa i przywrócenie części zakazów. Od najbliższego poniedziałku w Anglii zakazane będzie m.in. spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.
Decyzja brytyjskiego rządu jest reakcją na gwałtowny przyrost zakażeń w ostatnich dniach. Eddie Hearn planował, że pierwsza "testowa" gala z udziałem widowni odbędzie się w Anglii już pod koniec września. W walce wieczoru miał tam wystąpić Joshua Buatsi, a jednym z jego możliwych rywali był Marek Matyja.
Przywracanie restrykcji na Wyspach Brytyjskich może przełożyć się na kolejne zmiany terminów wielu pojedynków lub ich całkowite odwołanie. Taka sytuacja dotyczy m.in. walki Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą, która jest finansowo niemożliwa do zrealizowania bez kibiców.
Nie ma z kolei obawy, że zaostrzenie przepisów wpłynie na datę walki Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Brytyjczyk już wcześniej zapewniał, że zaboksuje z Bułgarem nawet bez publiczności. Podczas tej samej gali ma także dojść do walki o pas WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Lawrencem Okoliem.

Joshua chce Fury'ego: on niedługo zakończy karierę

Dodano: 08.09.2020 14:05 | 2 odsłon | 0 komentarzyAnthony Joshua (23-1, 21 KO) przekonuje, że chce jak najszybciej zmierzyć się z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Czempion wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF jest bowiem zdania, że jego rodak dzierżący pas WBC może wkrótce zawiesić rękawice na kołku.
- Fury jest zawodowcem dużo dłużej ode mnie i niebawem powinien już myśleć o zakończeniu kariery - powiedział Joshua w rozmowie ze Sky Sports. - Jeśli on chce umocnić swój dorobek, to jestem gotów! Zapracowałem sobie na swoją pozycję.
- Mogę walczyć z Furym, Wilderem, żaden z nich i tak nie będzie największym nazwiskiem w moim rekordzie. To po prostu kolejni rywale. Jeśli tylko będę gotowi, zapraszam! - dodał AJ, którego póki co czeka walka z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

ANTHONY JOSHUA: FURY WKRÓTCE SKOŃCZY KARIERĘ, CHCĘ TEJ WALKI

Dodano: 08.09.2020 13:13 | 16 odsłon | 0 komentarzy

- Zawalczę z Furym i Wilderem. Ci kolesie i tak nie są największymi nazwiskami, z którymi miałem już do czynienia - mówi Anthony Joshua (23-1, 21 KO), zunifikowany mistrz IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Źródło: www.bokser.org

Matyja - Buatsi na pierwszej brytyjskiej gali z kibicami?

Dodano: 07.09.2020 17:54 | 3 odsłon | 0 komentarzyJak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, Marek Matyja (17-2-2, 8 KO) otrzymał propozycję walki z niepokonanym brytyjskim półciężkim Joshuą Buatsim (12-0, 10 KO). 
Pojedynek z udziałem mającego w swoim dorobku olimpijski brąz Buatsiego ma być główną atrakcją pierwszej po kilkumiesięcznej przerwie gali Eddiego Hearna organizowanej z udziałem publiczności. Pierwotnie planowano ją na 26 września, jednak termin te może ulec zmianie.
Joshua Buatsi po raz ostatni boksował rok temu, nokautując Ryana Forda. Marek Matyja w lipcu przegrał na punkty z Pawłem Stępniem.

Źródło: www.ringpolska.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone