wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Jarrellem  RSS
Walka o być albo nie być dla Szpilki i Wacha

Dodano: 14.10.2018 13:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

 
Znają się od dawna, często żartują, ale wkrótce wspólne śmiechy się skończą. 10 listopada Artur Szpilka i Mariusz Wach wejdą do ringu i stoczą walkę wieczoru gali KnockOut Boxing Night 5. W piątek w Warszawie spotkali się po raz pierwszy od kiedy ogłoszono ich pojedynek. Podczas konferencji prasowej spojrzeli sobie w oczy, ale tym razem nie było żadnych niepotrzebnych emocji. Te mają być dopiero w trakcie prawdziwej walki w Gliwicach.
- To dla nas pojedynek o wszystko, o być albo nie być - mówił Szpilka. Pięściarz z Wieliczki, podobnie jak Wach, ma za sobą przegrane starcie o mistrzostwo świata. Teraz obaj marzą o szansie na wielki pojedynek, ale pierwszy warunek to wygrana w Gliwicach. Wach sześć lat temu przegrał na punkty z Władymirem Kliczką, Szpilkę cztery lata później brutalnie znokautował Deontay Wilder. Teraz ten pierwszy wraca po porażce z Jarrellem Millerem (tym samym, który przed tygodniem rozbił Tomasza Adamka). Z kolei Szpilka w ostatnim pojedynku łatwo wygrał z Dominickiem Guinnem, ale wcześniej poległ dwa razy, ze wspomnianym Wilderem oraz Adamem Kownackim.
- Ring czasem brutalnie weryfikuje oczekiwania. Teraz przed każdym z nas walka, która wiele wyjaśni w polskim boksie. Szanuję Mariusza, wiem, co potrafi i wiem, że muszę być perfekcyjnie przygotowany - mówił Szpilka, którego trenuje Andrzej Gmitruk, były szkoleniowiec Wacha.

 

Adamek: mogę wrócić, ale to nie ma sensu

Dodano: 10.10.2018 19:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Kończę jako zdrowy facet i każdego dnia będę dziękował Bogu za karierę - mówi "Przeglądowi Sportowemu" były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek, który w sobotę przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem. "Góral" zapowiada, że nie wróci już na ring.
Rozmawialiśmy krótko kilkanaście godzin po przegranej walce z Jarrellem Millerem. Pytałem o dłuższy wywiad, ale wtedy podsumował pan to wszystko krótko: „O czym tu gadać? Dostałem w japę i tyle”. Tylko to nie takie proste, bo ta porażka pociąga za sobą inne konsekwencje, więc liczę na dłuższą rozmowę.
Tomasz Adamek: A tak serio, to co tu więcej mówić? Od dawna powtarzam, że każdy mój występ to „być albo nie być”. Teraz byłem zdrowy, przygotowany i dostałem „strzała”, po którym przegrałem walkę. A to znaczy, że do ringu nie będę już wchodził. Robiłem to, aby dać sobie szansę walki o najwyższe cele. Oczywiście, wciąż mogę wrócić i trochę zarobić, ale to nie ma sensu, bo chciałem czegoś więcej. Chciałem najlepszych rywali. Przed tym ostatnim pojedynkiem Mateusz Borek proponował mi łatwiejszych przeciwników, ale powiedziałem: „Nie. Chcę właśnie tej walki, bo ona daje szansę, aby później znowu bić się o pas czempiona”. Nie wyszło, skończyło się inaczej, więc trzeba odejść. Nie muszę jednak przed nikim się chować ani niczego wstydzić. Dwa razy byłem mistrzem świata, sporo osiągnąłem, mam za sobą lata w zawodowym ringu.
Od pierwszego gongu krótkiego starcia z Millerem wyglądał pan nie najlepiej.
Już to od kogoś słyszałem, ale co to zmienia? To tylko kolejny znak, że czas kończyć. To wszystko.
Nikt pana nie skusi na powrót?
Pokusa zawsze będzie, wielu wracało z pięściarskiej emerytury, ale jeszcze raz: co to wniesie do mojej kariery? Marzenia o pasie już za mną.

 

 

Źródło: www.ringpolska.pl

FOTORELACJA: JARRELL MILLER vs TOMASZ ADAMEK

Dodano: 07.10.2018 15:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Fotorelacja z krótkiej niestety walki Tomasza Adamka z Jarrellem Millerem.

Źródło: www.bokser.org

Szpilka: szkoda Adamka, byłem bardzo zaskocozny

Dodano: 07.10.2018 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- Przykro, bo Polak. Tomek też dla boksu naszego zrobił bardzo dużo, no i szkoda. Miejmy nadzieję, że jeszcze wróci jakąś pożegnalną walkę, pożegna się z kibicami, wygra i skończy - skomentował Artur Szpilka sobotnią porażkę Tomasza Adamka (53-6, 31 KO) z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO). 

PROMOTOR: MILLER BYŁ ZA DUŻY DLA ADAMKA, BĘDZIE GROŹNY DLA KAŻDEGO

Dodano: 07.10.2018 10:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Miller był za duży dla Adamka i zbyt ciężki - przyznał po gali w Chicago jej organizator, Eddie Hearn. Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) przegrał z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO) przez nokaut w drugiej rundzie.

TOMASZ ADAMEK: MIAŁEM MARZENIA, NIE WYSZŁO. TRZEBA KOŃCZYĆ!

Dodano: 07.10.2018 8:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Miałem wielkie marzenia, ale nie wyszło. Trzeba więc kończyć - mówi smutny Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) po porażce z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO).

Źródło: www.bokser.org

Saleta o Adamku: wieku nie oszukasz, rozmiar ma znaczenie

Dodano: 07.10.2018 7:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przemysław Saleta skomentował na Facebooku porażkę Tomasza Adamka (53-6, 31 KO) z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO). 

- Niestety, wieku nie oszukasz, a rozmiar czasem ma znaczenie... Dziękuję Tomasz za wszystkie emocje, które dałeś nam przez te wszystkie przez lata... I za walkę ze mną... Dziękuję - napisał były rywal "Górala".

Saleta odniósł się też do szybkiej wygranej Krzysztofa Włodarczyka (56-4-1, 39 KO) z Alem Sandsem (20-4, 18 KO): - Gratulacje dla Diablo! Jego przeciwnicy nie zdają sobie sprawy jak mocno Krzysiek bije, dopóki nie zostaną trafieni...nawet lewym prostym.

SALETA O PORAŻCE ADAMKA: ROZMIAR CZASEM MA ZNACZENIE

Dodano: 07.10.2018 7:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przemysław Saleta komentuje porażkę Tomka Adamka z Jarrellem Millerem.

Źródło: www.bokser.org

Komentarze amerykańskich ekspertów po porażce Adamka

Dodano: 07.10.2018 5:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) nie sprawił niespodzianki i przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO). Walka zakończyła się już w drugiej rundzie, co skomentowali w mediach społecznościowych amerykańscy dziennikarze piszący o boksie.
- To była kompletna destrukcja Tomasz Adamka. Wszystko zgodnie z przewidywaniami - napisał Dan Rafael, dziennikarz ESPN, który od samego początku mocno krytykował pomysł zakontraktowania tego pojedynku.
- Większe znaczy lepsze w boksie. Zwłaszcza, jeśli twój rywal jest starszy od kurzu leżącego na szafie - skomentował z kolei Doug Fischer z magazynu "The Ring".
- Miller nie dał szans Adamkowi, ale i tak jest najlepszym polskim pięściarzem wszech czasów. W wieku 41 lat może odejść, bo nie musi już nic nikomu udowadniać - podsumował Ryan Songalia.
Dla Adamka była to trzecia w karierze, ale zdecydowanie najszybsza porażka przed czasem. Wcześniej z "Góralem" przed upływem zakontraktowanego dystansu wygrywali Witalij Kliczko i Eric Molina.

Diablo o walce Adamka: wyżej lewa ręka i będzie dobrze

Dodano: 06.10.2018 15:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Dziś w odstępie kilku godzin po dwóch stronach Oceanu po raz kolejny do ringu wyjdzie dwóch najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy zawodowych - Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) i Tomasz Adamek (53-5, 31 KO). "Diablo", który w Zakopanem zmierzy się z Alem Sandsem (20-3, 18 KO), wierzy, że "Góral" na gali w Chicago poradzi sobie z faworyzowanym Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO).

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone