środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem KnockOut  RSS
Adrian Ahmad: za mistrza Europy dostałem 350 złotych

Dodano: 25.06.2019 20:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


6 lipca na gali KnockOut Boxing Night #7 w swoim rodzinnym Rzeszowie na zawodowym ringu zadebiutuje boksujący w kategorii półśredniej Adrian Ahmad. Przeciwnikiem trenującego pod okiem Łukasza Malinowskiego 24-latka, który zanim zajął się boksem święcił triumfy na arenie krajowej i międzynarodowej w kickboxingu (m.in. mistrzostwo Europy), będzie Ukrainiec Oleksandr Czerwiak (0-1-1, 0 KO). 


Promotor Głowackiego: tylko łotewska federacja była władna

Dodano: 25.06.2019 14:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj federacja WBO opublikowała zaktualizowane rankingi, w których w rubryce "mistrz świata" w wadze junior ciężkiej figuruje nazwisko Mairisa Briedisa (26-1, 20 KO). 

Z czerwcowych list rankingowych wnioskować można zatem, że World Boxing Organization ostatecznie usankcjonowała rozegraną 15 czerwca walkę Briedisa z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Polak w wyniku porażki przez techniczny nokaut stracił mistrzowski pas.

Inne zdanie w tej kwestii ma najwyraźniej promotor Głowackiego Andrzej Wasilewski, trzymający się wcześniej ogłoszonego komunikatu, że jednym nadzorcą niedawnego pojedynku była Łotewska Federacja Bokserska.

"Konsekwentnie. Tylko łotewska federacja była i jest władna... sprawdzamy możliwości prawne na Łotwie. Wygląda na to, że możemy mieć po prostu spór prawny."- napisał na Twitterze szef KnockOut Promotions, który zamierza walczyć o sprawiedliwość dla swojego zawodnika w związku ze skandalicznym przebiegiem potyczki z Briedisem.

Czerkaszyn: nie chcę już opowiadać, z kim sparowałem

Dodano: 25.06.2019 10:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


6 lipca na gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie drugi tegoroczny pojedynek stoczy utalentowany Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO). Rywalem boksującego w wadze średniej 23-latka będzie Australijczyk Wes Capper (20-2-1, 12 KO). Czerkaszyn kończy sparingi przed tym występem.
30-letni Capper będzie największym wyzwaniem w zawodowej karierze pięściarza grupy KnockOut Promotions. Pięściarz z Perth ma na koncie m.in. remis z byłym mistrzem świata wagi średniej Samem Solimanem. W ostatnim występie Capper wygrał na punkty z Arnelem Tinampayem.
- Trener Fiodor Łapin i promotor Andrzej Wasilewski wiedzą jak prowadzić moją karierę. Wierzą we mnie, za co im dziękuję i nie mogę ich rozczarować. Widzę, że poprzeczka tym razem została zawieszona dużo wyżej, ale cieszę się, bo będę mógł pokazać w ringu jeszce więcej - mówi Czerkaszyna.
- Mam swoje ambicje i wiem, do czego chcę dojść. Jeśli wygram tę walkę, to pójdę w górę w rankingach. Następna walka albo jeszcze kolejna, to może być już coś poważniejszego. Z każdymi przygotowaniami czuję się mocniejszy, nawet jeśli walki kończę szybko. Często jestem pytany o to, z kim sparowałem. Nie chcę już o tym mówić. Chcę, żeby wkrótce ktoś się chwalił tym, że to ze mną sparował - przekonuje 23-latek.
Czerkaszyn w ostatnim zawodowym występie wygrał z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą. Były czempion federacji IBF poddał się już w drugiej rundzie rywalizacji.
Główną atrakcją gali w Rzeszowie będzie ekscytująco zapowiadający się pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Izuagbe Ugonohem (18-1, 15 KO) i Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO). Impreza odbędzie się na stadionie Stali Rzeszów i będzie połączona z obchodami 75-lecia klubu ze stolicy Podkarpacia.


Głowacki już bez pasa, Briedis nowym mistrzem WBO

Dodano: 24.06.2019 23:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) nie jest już mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBO - wynika z opublikowanych dziś zaktualizowanych rankingów World Boxing Organization. 

Nowym czempionem WBO w limicie 91 kg jest Mairis Briedis (26-1, 20 KO), który 15 czerwca na gali w Rydze po pełnym kontrowersji boju pokonał Polaka przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Mimo zwycięstwa Briedisa do dziś nie było jednak jasne,czy Łotysz odebrał "Główce" pas, bo według łotewskiej federacji bokserskiej WBO w ostatniej chwili wycofała się z sankcjonowania walki.

Obecność Briedisa na pozycji mistrza w nowych rankingach ostatecznie przesądza o tym, że WBO jednak do pojedynku się "przyznała". Fakt ten, szukając pozytywów, otwiera grupie KnockOut Promotions drogę do formalnego zabiegania o weryfikację wyniku toczonej w skandalicznych okolicznościach walki. Do tej pory nie było bowiem jasne, czy WBO jest właściwym adresatem protestu.

Miejsca Polaków w rankingu WBO: waga junior ciężka: 2. Krzysztof Głowacki, 10. Michał Cieślak, waga półciężka: 6. Robert Parzęczewski, waga średnia: 2. Maciej Sulęcki.

Podopieczny Bashira stoczy kolejną walkę w Rzeszowie

Dodano: 23.06.2019 19:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy


6 lipca na gali w Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie kolejny zawodowy pojedynek stoczy Władimir Katsuk (2-0, 0 KO). Nazwisko rywala boksującego w wadze ciężkiej Ukraińca nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.
Katsuk w przeszłości niejednokrotnie sparował z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Władimirem Kliczko, który rozważa powrót na ring. W narożniku Katsuka w Łomży od początku przygody z zawodowymi ringami stoi James Ali Bashir, były drugi trener Kliczki oraz Olekandra Usyka.
31-letni Katsuk w gronie profesjonalistów debiutował w marcu. Ostatni pojedynek mieszkający w Warszawie pięściarz stoczył w kwietniu. Główną atrakcją imprezy w Rzeszowie będzie walka Łukasza Różańskiego z Izuagbe Ugonohem.
Galę grupy KnockOut Promotions pokażą na żywo TVP Sport oraz TVP 1. Transmisja będzie także bezpłatnie dostępna na Tvpsport.pl.
 


Tydzień po walce WBO wciąż nie ogłosiło nowego mistrza

Dodano: 23.06.2019 11:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wciąż nie wiadomo, kto jest aktualnym mistrzem świata federacji WBO wagi junior ciężkiej. Tydzień temu na gali w Rydze, odbyła się zakończona skandalem walka pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Stawką tego pojedynku miał być pas mistrzowski World Boxing Organization w limicie do 90,7 kg, jednak do dzisiaj nie wiadomo, czy WBO oficjalnie nadzorowało tę walkę.
Kilka dni przed galą w Rydze, WBO poinformowało, że Krzysztof Głowacki, który od października ubiegłego roku dzierżył tytuł tymczasowy, otrzymał status pełnoprawnego mistrza świata. Pojedynek na Łotwie miał być z kolei obowiązkową obroną tego trofeum.
Walkę w Rydze wygrał oficjalnie Briedis, który po pełnej chaosu, błędów sędziowskich i złamań regulaminu rywalizacji, zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Po zakończeniu pojedynku, Łotysz nie został jednak w ringu ogłoszony nowym mistrzem świata. Przebieg walki, praca sędziego i rozstrzygnięcie zostały oficjalnie oprotestowane przez promującą Polaka grupę KnockOut Promotions.
Federacja WBO cały czas nie wydawała oficjalnego komunikatu dotyczącego mistrzowskiego pasa w wadze junior ciężkiej. Oficjalna strona internetowa organizacji za mistrza wciąż uznaje Oleksandra Usyka, który został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata w kategorii ciężkiej. 
Odpowiedź na pytanie, kto jest aktualnym mistrzem WBO wagi cruiser, znajdziemy prawdopodobnie po publikacji najnowszych rankingów federacji, które ogłaszane są pod koniec każdego miesiąca. Niewykluczone, że wobec ogromnego bałaganu związanego z walką Głowacki - Briedis, tytuł WBO wagi junior ciężkiej jest obecnie wakujący. 

 

Szpilka: Izu jest silniejszy fizycznie od Rózańskiego

Dodano: 23.06.2019 9:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Nie chcę typować, ale Izu jest dla mnie dużym faworytem - mówi Artur Szpilka (22-3, 15 KO) o walce, która będzie głównym wydarzeniem gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. Za dwa tygodnie w stolicy Podkarpacia rękawice skrzyżują Izuagbe Ugonoh (18-1, 15 KO) i Łukasz Różański (10-0, 9 KO).
- Zobaczymy, jak bardzo Łukasz będzie zmotywowany przed tą walką i jak się do niej przygotuje. To na pewno bardzo ambitny chłopak, ale jedno to chcieć, a drugie to móc - analizuje "Szpila".
- Trenujemy razem z Izu, więc widzę, jak on rozwija się na sali każdego dnia. Teraz pracuje z nowym trenerem nad rzeczami, kórych wcześniej nie umiał. Jest dla mnie faworytem i to zdecydowanym - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions.
Ugonoh i Różański niemal wszystkie swoje zawodowe zwycięstwa odnieśli przed czasem. Zdaniem Szpilki, to Izu będzie silniejszym pięściarzem w tym zestawieniu.
- Analizując tę walkę czysto logicznie, to Izu powinien wygrać łatwo. Powinien wyjść do ringu jak po swoje. Ale to jest boks. Na pewno silniejszy fizycznie jest Izu, a jak będzie to zobaczymy. Sam jestem ciekawy tej walki - podsumowuje Szpilka.
Różański i Ugonoh skrzyżują rękawice na dystansie dziesięciu rund. W najbliższych dniach pięściarzy czekają ostatnie sparingi przed pojedynkiem w Rzeszowie.
Na gali KBN 7 wystąpią także m.in. mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta, Mateusz Tryc, Laura Grzyb oraz debiutujący wśród zawodowców Adrian Ali Ahmad, którego będą mocno wspierać miejscowi kibice. Fanów szermierki na pięści czekają także bardzo ciekawie zapowiadające się starcia Pawła Stępnia z Markiem Matyją i Fiodora Czerkaszyna z Wesem Capperem.

 

Ekspert po walce Głowackiego: rozumiem nerwy w Polsce

Dodano: 20.06.2019 16:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Graham Houston ze zrozumieniem odnosi się do oburzenia polskich fanów boksu po sobotniej walce Krzysztofa Głowackiego (33-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). "Główka" przegrał pojedynek przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie, jednak okoliczności porażki były bardzo kontrowersyjne. 

- Obejrzałem Głowackiego z Briedisem kilka razy. Doliczyłem się trzech powodów, które uzasadniałyby dyskwalifikację dla Briedisa, ale czy sędzia zdyskwalifikowałby w takiej atmosferze przypominającej kocioł? Moim zdaniem Briedis prawdopodobnie i tak by wygrał, ale rozumiem zdenerwowanie w Polsce - napisał pięściarski ekspert. 

W związku ze skandalem na ringu w Rydze grupa KnockOut Promtions złożyłą oficjalne protesty do federacji WBC i WBO, które miały sankcjonować pojedynek. Póki co szef federacji WBC oznajmił, że on z walką nie ma nic wspólnego, bo jego federacja z walki wycofała się przed pierwszym gongiem. Stanowisko WBO nie jest znane, ale wedle ostatnich doniesień World Boxing Organization również polsko-łotewskiej potyczki nie nadzorowała.

Shields wkrótce obowiązkową rywalką dla Piątkowskiej?

Dodano: 19.06.2019 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Claressa Shields (9-0, 2 KO) może zostać wkrótce wyznaczona obowiązkową rywalką dla Ewy Piątkowskiej (12-1, 4 KO). Amerykanka za kilka tygodni zaboksuje o pas WBC Diamond wagi super półśredniej. Pełnoprawną mistrzynią World Boxing Council w tej kategorii wagowej jest Polka.
24-letni Shields na ring wróci 17 sierpnia podczas gali organizowanej we Flint, gdzie jej rywalką będzie Ivana Habazin (20-3, 7 KO). Stawką pojedynku, poza diamentowym pasem WBC, będzie wakujący tytuł mistrzyni świata federacji WBO.
Jeśli pięściarka z USA wygra z Chorwatką, a jest zdecydowaną faworytką, to w kolejnym zawodowym występie może zmierzyć się z Piątkowską. Shields, która ma na koncie dwa złota olimpijskie, wcześniej dzierżyła mistrzowskie pasy w wagach średniej i super średniej.
Piątkowska na ring ma wrócić na początku lipca. Będzie to pierwszy występ "Tygrysicy" po kontuzji barku. Ostatni raz pięściarka grupy KnockOut Promotions boksowała w listopadzie, wygrywając na punkty z Ornellą Domini.

Sulęcki przygotowuje się do walki z Andrade o pas WBO

Dodano: 19.06.2019 8:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy


29 czerwca podczas gali organizowanej w Providence dojdzie do walki o mistrzostwo świata WBO wagi średniej pomiędzy Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO) i Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO). Polak do tego pojedynku od miesiąca przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych. W tym tygodniu pięściarz grupy KnockOut Promotions zakończy sparingi. W USA "Striczu" przebywa ze swoim trenerem Piotrem Wilczewskim.

 

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone