środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Krzysztof Głowacki  RSS
Wkrótce daty i lokalizacje półfinałów WBSS

Dodano: 08.01.2019 10:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Już niebawem zostaną oficjalnie ogłoszone daty i lokalizacje półfinałowych pojedynków World Boxing Super Series - poinformowali na Twitterze współorganizujący prestiżowe zawody bracia Sauerland.
W drugim sezonie WBSS boksują pięściarze trzech kategorii wagowych - koguciej, super lekkiej i junior ciężkiej. Do fazy półfinałowej rywalizacji w limicie 91 kg dotarł Krzysztof Głowacki  (31-1, 19 KO).
Polak, który we wcześniejszej fazie turnieju wyeliminował Maksima Własowa, w boju o finał WBSS zmierzy się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Walka odbędzie się najprawdopodobniej w marcu na Łotwie.

Rusza Nosalowy Dwór KnockOut Winter Camp

Dodano: 07.01.2019 8:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Znalezione obrazy dla zapytania summer camp ringpolska.pl
W dniach 7-18 stycznia w Zakopanem na zimowym obozie przebywać będą czołowi polscy pięściarze zawodowi. Podopiecznych trenera Fiodora Łapina - mistrza świata WBO Interim Krzysztofa Głowackiego, mistrza Europy Kamila Szeremetę, dwukrotnego mistrza świata Krzysztofa Włodarczyka i utalentowanego Fiodora Czerkaszyna - ponownie gościć będzie Nosalowy Dwór Resort & Spa.
- To już kolejne nasze zgrupowanie w Nosalowym Dworze, gościliśmy tu latem, a także przy okazji organizowanych tutaj gal, i bardzo nam się podobało, dlatego w Nosalowym Dworze zaplanowaliśmy także obóz zimowy. Naszych pięściarzy czekają wiosną wielkie wyzwania, więc formę trzeba zacząć szykować już teraz - mówi szef KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski.
Krzysztof Głowacki w listopadzie w ćwierćfinale prestiżowego turnieju WBSS pokonał Rosjanina Maksima Własowa, zdobywając „tymczasowe” mistrzostwo świata WBO kategorii junior ciężkiej. Półfinałowy pojedynek odbędzie się prawdopodobnie w marcu na Łotwie, a rywalem Polaka będzie reprezentant gospodarzy Mairis Briedis.
- Briedis to niesłychanie trudny rywal, więc dyspozycja Krzysztofa musi być nienaganna, treningi pod Giewontem na pewno w tym pomogą - ocenia Wasilewski i dodaje: - Wiele wskazuje na to, że także w marcu, ale we Francji, tytułu czempiona Europy bronił będzie Kamil Szeremeta. Dla Kamila to będzie niezwykle ważny rok. Liczymy w jego wykonaniu na duże i zwycięskie walki.
Pod koniec zimowego obozu w Zakopanem pięściarze i trenerzy spotkają się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Przewidziany jest także dzień dla fanów (więcej informacji już wkrótce).
Całe zgrupowanie, podobnie jak w przypadku zgrupowania letniego, zostanie pokazane w serii videoblogów dostępnych w social mediach i na kanale Youtube KnockOut Promotions.

Sauerland: wszystkie przelewy za walki w WBSS już wyszły

Dodano: 26.12.2018 18:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Kalle Sauerland, jeden z organizatorów turnieju World Boxing Super Series poinformował, że wszyscy pięściarze, którzy boksowali w drugiej edycji WBSS powinni już otrzymać pieniądze za pierwsze walki. W turnieju wystartowali m.in. Mateusz Masternak i Krzysztof Głowacki. "Master" odpadł z rywalizacji, z kolei "Główka" awansował do półfinału.
- Krzysztof Głowacki nie dostał jeszcze pieniędzy od organizatorów WBSS za walkę z Maksimem Własowem. Dostałem jednak potwierdzenie, że przelew już wyszedł - mówił Andrzej Wasilewski, promotor Głowackiego w magazynie "Ring" na antenie TVP Sport.
- Według mojej wiedzy, wszyscy pięściarze otrzymali już swoje gaże. Niektóre przelewy wyszły na konta promotorów, niektóre bezpośrednio do zawodników - stwierdził Sauerland.
W półfinale WBSS Głowacki skrzyżuje rękawice z Mairisem Briedisem. Stawką pojedynku, który może odbyć się w marcu, będzie także należący do Polaka tymczasowy pas federacji WBO. 

 

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone