środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Krzysztof Włodarczyk  RSS
WŁODARCZYK: SULĘCKI MUSI ZBIĆ ANDRADE

Dodano: 24.06.2019 19:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Były mistrz świata wagi cruiser, Krzysztof Włodarczyk twierdzi, że Maciej Sulęcki powinien pokonać mistrza świata WBO wagi średniej Demetriusa Andrade przed czasem.

Włodarczyk: Sulęcki ma duże szanse, będą szły iskry

Dodano: 24.06.2019 18:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) wierzy to, że w sobotę kolejny polski pięściarz dołączy do grona zawodowych czempionów. "Diablo" daje duże szanse Maciejowi Sulęckiemu (28-1, 11 KO) na zwycięstwo w walce z mistrzem WBO wagi średniej Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO).
- Ma timing, ma ciąg, potrafi w dobrym czasie zaatakowć, trzyma ręce w górze. Wydaje mi się, że ma duże szanse. Przed poprzednimi walkami Sulęckiego w USA nie wierzyli w niego. Jednak kiedy wyjechał, pokazał tam pełny wachlarz umiejętności - analizuje w rozmowie z TVP Sport Włodarczyk.
- Wydaje mi się, że będziemy mieć bardzo ciekawy, zapierający dech w piersiach, pojedynek. Trzeba to obejrzeć, bo będą iskry szły - zapowiada "Diablo".
Przed Sulęckim, tylko jeden Polak boksował o mistrzostwo świata wagi średniej. We wrześniu 2012 roku Grzegorz Proksa zmierzył się z Giennadijem Gołowkinem, jednak przegrał przed czasem. Dwa lata później, Proksa został znokautowany także przez Sulęckiego.
Walka Sulęckiego z Andrade będzie główną atrakcją sobotniej gali organizowanej w Providence. Imprezę pokaże na żywo TVP Sport. Transmisja będzie dostępna także bezpłatnie na tvpsport.pl.

Ranking IBF: czterech Polaków może walczyć o pasy

Dodano: 12.06.2019 9:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Adam Kownacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej sklasyfikowani Polacy w nowych rankingach federacji IBF. Obaj plasują się w swoich kategoriach wagowych na czwartej pozycji - Kownacki w ciężkiej, a Szeremeta w średniej. 

Pozostali dwaj polscy pięściarze na rankingowych listach International Boxing Federation to Krzysztof Włodarczyk i Mateusz Masternak - odpowiednio miejsce czternaste i piętnaste w dywizji junior ciężkiej. Miejsce w czołowej piętnastce IBF uprawnia do walki o tytuł mistrzowski tej organizacji.

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 4. Adam Kownacki; waga junior ciężka - 14. Krzysztof Włodarczyk, 15. Mateusz Masternak; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone