niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem Mariusza  RSS
Wilder - Fury na żywo w 400 amerykańskich kinach

Dodano: 15.11.2018 23:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie pozostały do wyczekiwanego przez kibiców boksu na całym świecie pojedynku o pas WBC i linearne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) i Tysonem Furym (27-0, 19 KO). 

W Stanach Zjednoczonych walkę zaplanowaną na 1 grudnia w Los Angeles oglądać będzie można nie tylko za pośrednictwem Showtime po wykupieniu dostępu PPV, ale także w ponad 400 kinach. 

Wcześniej na dużym ekranie można było oglądać hitowe starcia z udziałem Floyda Mayweathera Jr czy Saula Alvareza. W Polsce w kinach transmitowano m.in, mistrzowski bój Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką.

Awans Szpilki w rankingu Boxrec wagi ciężkiej

Dodano: 11.11.2018 19:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po pokonaniu na punkty Mariusza Wacha (33-4, 17 KO) w sobotniej walce wieczoru KnockOut Boxing Night w Gliwicach Artur Szpilka (22-3, 15 KO) awansował na 22. pozycję w światowym rankingu Boxrec wagi ciężkiej. 

Liderem zestawienia jest Anthony Joshua który wyprzedza Deontaya Wildera i Aleksandra Powietkina. Wach po porażce spadł na 38. pozycję.

Ranking Boxrec wagi ciężkiej: 1. Anthony Joshua, 2. Deontay Wilder, 3. Aleksander Powietkin, 4. Jarrell Miller, 5. Tyson Fury, 6. Dillian Whyte, 7. Luis Ortiz, 8. Kubrat Pulew, 9. Adam Kownacki, 10. Joseph Parker, (...) 22. Artur Szpilka, 24. Tomasz Adamek, 38. Mariusz Wach, 47. Izuagbe Ugonoh.

Szpilka lepszy od Wacha po emocjonującej walce

Dodano: 11.11.2018 0:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Artur Szpilka (22-3, 15 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha (33-4, 17 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 97-93 i 95-94 dla Szpilki oraz 96-93 dla Wacha.
Walka przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Szpilka boksował z kontry, z kole Wach szedł do przodu i szukał mocnych ciosów, głównie z prawej ręki. W pierwszych minutach Szpilka pozostawał nieuchwytny dla Wacha, jednak w czwartym starciu Wach zaczął dochodzić do głosu.
W drugiej połowie walki obaj zawodnicy przeżywali swoje kryzysy. W szóstej odsłonie Szpilka długimi fragmentami stał w miejscu, z kolei w siódmej rundzie to Wach był nieaktywny. W kolejnych dwóch rundach Szpilka był aktywniejszy i trafiał częściej, ale w dziesiątym starciu Wach postawił wszystko na jedną kartę i poszedł do przodu.
Wysiłek Wacha przyniósł efekt ponieważ po jednym ciosie z prawej ręki Szpilka wylądował na deskach. Pięściarz z Wieliczki nie dał się wyliczyć, ale do końca boksował w bardzo niepewnej pozycji. Wach zadawał mnóstwo ciosów, ale niemal żaden z nich nie dochodził do celu w ostatnich kilkudziesięciu sekundach walki. Ostatecznie pojedynek zakończył się na punkty, a sędziowie orzekli o nieznaczym zwycięstwie Szpilki.

SZPILKA POWSTAŁ Z DESEK I WYGRAŁ(?) Z WACHEM!

Dodano: 11.11.2018 0:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po emocjonujących dziesięciu rundach Artur Szpilka (22-3, 15 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha (33-4, 17 KO), choć pojedynek skończył półprzytomny, na skraju nokautu. Rewanż obowiązkowy!

Źródło: www.bokser.org

PIOTR WILCZEWSKI: WACH ZASKOCZY WAS W WALCE ZE SZPILKĄ

Dodano: 10.11.2018 18:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

WIDEO: Piotr Wilczewski, trener Mariusza Wacha, spokojny przed dzisiejszą walką z Arturem Szpilką.

Źródło: www.bokser.org

Mariusz Wach spotkał się z chorymi w Mysłowicach

Dodano: 10.11.2018 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rośnie temperatura na nieco ponad dobę przed sobotnią walką Mariusza Wacha z Arturem Szpilką, tymczasem ten pierwszy sprawia wrażenie, jakby stawka pojedynku w ogóle nie zaprzątała mu głowy. W piątek, w drodze na ceremonię ważenia, "Wiking" złożył wizytę w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mysłowicach.
To zachowanie tylko pokazuje, że 38-letni Wach nie rzuca słów na wiatr, gdy przed starciem emanuje spokojem i na każdym kroku powtarza, że czuje się wyluzowany oraz nie odczuwa szczególnej presji.
Dowodem na zupełny spokój może być zachowanie pięściarza z dzisiaj, gdy razem ze swoim sztabem, na czele z trenerami Piotrem Wilczewskim i Karolem Da Costą, wybrał się do specjalistycznej placówki w Mysłowicach. Miejscem wizyty był Środowiskowy Dom Samopomocy, a celem wzięcie udziału w specjalnie stworzonym panelu dyskusyjnym dla wychowanków.

  

 

Źródło: www.ringpolska.pl

WACH CIĘŻSZY OD SZPILKI PRAWIE O 15 KILOGRAMÓW!

Dodano: 09.11.2018 16:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Blisko piętnaście kilogramów różnicy dzieli Mariusza Wacha (33-3, 17 KO) i Artura Szpilkę (21-3, 15 KO) przed jutrzejszą galą w Wieliczce.

Źródło: www.bokser.org

Karol Da Costa: nie widziałem Wacha w tak dobrej formie

Dodano: 09.11.2018 14:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Karol Da Costa dołączył w ostatnich miesiącach do obozu Mariusza Wacha przed walką z Arturem Szpilką. Wcześniej Da Costa współpracował jednak z pięściarzem z Wieliczki. Zawodnicy skrzyżują ze sobą rękawice w sobotę podczas gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach.

 

Szpilka: dzisiaj już nie da się mnie sprowokować

Dodano: 08.11.2018 21:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Teraz niepotrzebnie nie zużywam energii na głupie rzeczy, typu odpychanie przeciwnika, które nie są związane ze sportem - mówi w rozmowie z eurosport.interia.pl Artur Szpilka, bohater sobotniej walki wieczoru w Arenie Gliwice, gdzie skrzyżuje rękawice z Mariuszem Wachem.
Czy spodziewa się pan kolejnych prowokacji ze strony Mariusza Wacha, jak ta, gdy wręczył panu kotka-maskotkę?
Artur Szpilka: Mam to w nosie, bo mnie dzisiaj już nie da się sprowokować. Wiem, ile i jak ciężko przepracowałem obóz przygotowawczy i mam świadomość, jak wiele mam do zyskania. Zdaje mi się, że na tyle dorosłem do pewnych rzeczy, że po prostu sam potrafię sobie zmieniać nastoje i emocje. Dokładnie wiem, co mi sprzyja, a co nie. Skupiam się tylko i wyłącznie na swoich rzeczach.
Czyli jeśli ktoś dopuszcza scenariusz, że w ostatnich momentach przed walką wróci pan do starych demonów, to będzie rozczarowany?
Powtarzam słowa Marka Piotrowskiego: jestem jak kot, który kumuluje w sobie całą energię, a w dniu walki zrobię wszystko to, co przerobiłem na treningu. Dzięki temu teraz niepotrzebnie nie zużywam energii na głupie rzeczy, typu odpychanie przeciwnika, które nie są związane ze sportem. Do tego trzeba było dorosnąć i dopiero teraz zobaczyłem, że takie zagrywki nie przynoszą wiele dobrego. Zrozumiałem na własnej skórze, że ring wszystko weryfikuje, więc lepiej zachować parę rzeczy dla siebie, wejść do ringu i pokazać najlepszą wersję samego siebie.
Na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gongiem ma pan spokojną głowę?
Jak najbardziej. Dlatego rezygnuję z wielu rzeczy, które mogłyby mnie zdekoncentrować. Skupiam się na tym, by w sobotę jak najlepiej wykonać swoją robotę w ringu. Już nic nie jest w stanie wybić mnie z właściwego nastawienia.

Źródło: www.ringpolska.pl

Wilczewski: Gmitruk może krzyczeć, ale Szpilka się nie zmieni

Dodano: 08.11.2018 12:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Piotr Wilczewski, trener Mariusza Wacha (33-3, 17 KO) jest pewny zwycięstwa swojego podopiecznego w walce z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). Pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej odbędzie się w sobotę na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach.

  

   

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone