niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem Mateusz Masternak  RSS
Ranking WBC: 13 Polaków, najwyżej Szeremeta

Dodano: 15.11.2018 0:19 | 0 odsłon | 0 komentarzyTrzynastu Polaków zostało sklasyfikowanych w zaktualizowanych rankingach federacji WBC. Najwyżej plasuje się Kamil Szeremeta, zajmujący czwartą pozycję w wadze średniej.
Miejsca w top-15 swoich kategorii wagowych zajmują ponadto: Adam Kownacki, Andrzej Fonfara, Krzysztof Włodarczyk, Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki.
Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 9. Adam Kownacki, 29. Artur Szpilka, 35 Mariusz Wach, 38. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 7. Andrzej Fonfara, 8. Krzysztof Włodarczyk, 11. Mateusz Masternak, 24. Michał Cieślak, 31. Adam Balski; waga półciężka - 25. Robert Parzęczewski, 38. Paweł Stępień; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 6. Maciej Sulęcki.

Źródło: www.ringpolska.pl

Skrzecz: Głowacki będzie faworytem w walce z Briedisem

Dodano: 11.11.2018 23:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Krzysztof Głowacki znów zachwycił w ringu. Polak pokonał Rosjanina Maksima Własowa w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series i odzyskał - choć na razie tymczasowo - tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej. - Padło dużo ciężkich ciosów. Dobrze się to oglądało – ocenił po walce Mateusz Masternak w studiu TVP Sport.
W półfinale rywalem "Główki" będzie Mairis Briedis. Łotysz na gali w Chicago wygrał jednogłośnie na punkty z Noelem Gevorem, ale werdykt przyjęto za kontrowersyjny.
- Nie zaprezentował się jakoś świetnie. Pojedynek męczył oko. Jak będzie w takiej formie z Krzyśkiem, to będzie to... dobry pojedynek dla Krzyśka i polskich kibiców. Jedyne czego bym doradził Krzyśkowi to uszczelnienie obrony. Lepiej nie przyjmować ciosów takiego pięściarza - zauważył Masternak. - Walka z Breidisem będzie zupełnie inna. Ale po tym co dziś widziałem faworytem będzie Krzysiek - dodał Skrzecz.
- Mairis Breidis jest wspaniałym zawodnikiem. Spodziewam się nawet bardziej interesującej walki niż dziś - ocenił tuż po pojedynku z Własowem Głowacki. Do ringu wszedł Łotysz i on także zabrał głos. - To była świetna walka. Gratulacje dla Krzyśka. Nie wiem jeszcze kiedy i gdzie będziemy walczyć, ale przygotuję się do tej walki - zaznaczył.

Ranking WBA. Szeremeta i Głowacki w czołówce

Dodano: 02.11.2018 22:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Czterech polskich pięściarzy zostało sklasyfikowanych w zaktualizowanych rankingach World Boxing Association. Najwyżej plasują się Krzysztof Głowacki i Kamil Szeremeta.

Głowacki, którego w przyszłą sobotę czeka walka o pas WBO Interim, w kategorii junior ciężkiej zajmuje trzecią pozycję. Do Szeremety należy trzecia lokata w wadze średniej. Dwaj pozostali bokserzy znad Wisły w zestawieniach WBA to Mateusz Masternak (dziesiąty w junior ciężkiej) i Maciej Sulęcki (dziewiąty w średniej).

reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone