poniedziałek, 28 maja 2018 r.  Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Wiadomości z tagiem Nanga  RSS
Witold Mackiewicz: nie jestem zły na Tomka, mam żal do Krzysztofa Wielickiego

Dodano: 26.05.2018 10:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dziennikarze „Uwagi”, programu reporterskiego emitowanego w stacji TVN, spotkali się z ojcem Tomasza Mackiewicza, Witoldem. Ojciec himalaisty poinformował, że otrzymał z Pakistanu akt zgonu syna. – Słowa Krzysztofa Wielickiego, że nie pozwoli, by ratować Tomka, były dla mnie niczym cios nożem w serce – wyznał Witold Mackiewicz, tato Tomasza. Przypominamy, że Tomasz Mackiewicz zginął podczas styczniowego zdobywania Nanga Parbat, ośmiotysięcznika w Himalajach.

Źródło: https:

Wyprawa na K2: petycja o nadanie tytułu Kawalera Legii Honorowej polskim himalaistom

Dodano: 25.05.2018 22:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mieszkający we Francji polski alpinista Piotr Paćkowski wystąpił z petycją o nadanie tytułu Kawalera Legii Honorowej himalaistom, którzy brali udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat - poinformował przewodniczący komitetu organizacyjnego narodowej wyprawy na K2 Janusz Majer.

Źródło: https:

Elisabeth Revol zamieściła wzruszający wpis na temat Tomasza Mackiewicza

Dodano: 21.05.2018 22:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Elisabeth Revol na początku tego roku przeżyła jeden z największych koszmarów w swoim życiu. Francuzka została uratowana z wyprawy na Nanga Parbat, musiała jednak zostawić tam swego towarzysza Tomasza Mackiewicza. Na Facebooku alpinistka zamieściła na jego temat piękny wpis. "Twój uśmiech pozostanie na zawsze w moim sercu, a iskra z Twoich oczu będzie rozpalać moje dni" - czytamy na jej profilu na portalu społecznościowym.

Źródło: https:

Zmiany w pakistańskich przepisach po akcji na Nanga Parbat

Dodano: 20.05.2018 22:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat, w której uratowano Elizabeth Revol, wywołała w świecie himalaizmu, ale nie tylko, wielkie kontrowersje. Bardzo negatywne reakcje przyniosło zachowanie Pakistańczyków, którzy najpierw zażądali gwarancji wpłaty 50 tysięcy dolarów, by w ogóle rozpocząć akcję, mającą uratować Francuzkę i Tomasza Mackiewicza. Rząd tego kraju, nie godząc się z negatywnymi opiniami, zamierza zmodyfikować przepisy dotyczące organizacji wypraw w Karakorum i wprowadzić przypomnienia o opłatach dla ludzi chcących wspinać się w Himalajach.

Źródło: https:

Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza: muszę ułożyć sobie życie bez Tomka, albo z nim, tylko w innej postaci

Dodano: 15.05.2018 16:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza, była gościem programu „W cieniu wielkiej góry” na antenie RMF FM. Krzysztof Urbaniak, dziennikarz stacji radiowej, rozmawiał z kobietą m.in. o niebezpieczeństwie wypraw wysokogórskich czy o akcji ratunkowej pod Nanga Parbat.

Źródło: https:

Adam Bielecki: konflikt między zespołem a Denisem zrobił się na tyle silny, że lepiej było dla niego, że zszedł

Dodano: 15.05.2018 16:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Adam Bielecki był gościem programu "Piaskiem po oczach" w TVN24. W rozmowie z Konradem Piaseckim skomentował akcję ratunkową na Nanga Parbat, opowiedział o wyprawie na K2 i relacjach z Denisem Urubko. Nie zabrakło także pytania o ekspedycję na Broad Peak.

Źródło: https:

Ministerstwo sportu o finansowaniu himalaistów. "To promocja Polski"

Dodano: 15.05.2018 16:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Budżet “Narodowej wyprawy na K2” wyniósł około 1,5 mln złotych. Aż milion z tej kwoty mógł pochodzić z dotacji ministerstwa sportu i turystyki. Wyprawa, której kierownikiem był Krzysztof Wielicki, a czołowymi alpinistami Denis Urubko i Adam Bielecki, nie zakończyła się pełnym sukcesem. K2 pozostaje niezdobyte zimą, ponadto na koniec zepsuła się atmosfera. Nie do przeliczenia na złotówki jest za to wartość uratowanego życia Elisabeth Revol na Nanga Parbat.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone