piątek, 23 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Wiadomości z tagiem Oscar  RSS
Najbardziej wpływowi ludzie światowego boksu

Dodano: 20.08.2019 8:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Portal The Athletic opublikował listę 25. najbardziej wpływowych osób światowego boksu. Na szczycie znalazł się Al Haymon, człowiek odpowiedzialny za projekt Premier Boxing Champions oraz doradca i menadżer wielu bokserskich gwiazd. Haymon przez lata blisko współpracował m.in. z Floydem Mayweatherem Jr.
Za plecami Haymona znalazł się Saul Alvarez, który jest aktualnie najlepiej zarabiającym pięściarzem świata. Na ring Meksykanin wrócić ma w listopadzie. Trzecie miejsce w zestawieniu The Athletic zajął Nick Khan - agent, który zajmuje się sprzedażą sportowych praw telewizyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Khan współpracuje m.in. z ESPN oraz DAZN.
Pełna lista najbardziej wpływowych ludzi boksu według The Athletic: 1. Al Haymon, 2. Saul Alvarez, 3. Nick Khan, 4. Eddie Hearn, 5. Bob Arum/Todd duBoef, 6. John Skipper (DAZN), 7. Floyd Mayweather, 8. MTK Global, 9. 9. Harrison Whitman (Top Rank), 10. Luis DeCubas Jr./Tom Brown (współpracownicy Ala Haymona), 11. Oscar De La Hoya, 12. Keith Connolly (menadżer Adama Kownackiego), 13. Stephen Espinoza (Showtime), 14. Shelly Finkel, 15. Egis Klimas, 16. Lou DiBella, 17. Richard Schaefer, 18. Sean Gibbons, 19. Frank Warren, 20. Brad Goodman/Bruce Trampler (Top Rank), 21. Dana White, 22. Jamie Horowitz/Joe Markowski (DAZN), 23. Akihiko Honda, 24. Margaret Goodman (VADA), 25. Joe Tessitore.

WBO NAKAZUJE WALKĘ STEVENSON vs GONZALEZ O PAS WAGI PIÓRKOWEJ

Dodano: 06.08.2019 21:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Oscar Valdez oficjalnie zwakował tytuł mistrza świata WBO wagi piórkowej, więc federacja nakazała walkę o pas między numerem jeden rankingu, wicemistrzem olimpijskim Shakurem Stevensonem i numerem dwa - ciekawym prospektem Joetem Gonzalezem.

Tagi: WADA, Oscar
Źródło: www.bokser.org

Andrade gotów do walki z Canelo

Dodano: 04.08.2019 18:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Eddie Hearn deklaruje, że promowany przez niego Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) chętnie stanie do walki z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), który szuka rywala na jesień po fiasku negocjacji na temat pojedynku z Siergiejem Dieriewianczenką.

- Wkrótce się przekonamy, czy Canelo i Oscar De La Hoya będą chcieli Andrade'a, ale jeśli chodzi o wiarygodnego rywala to jest on w tej chwili numerem 1 - twierdzi szef Matchroom Boxing. - Jest mistrzem świata, więc mielibyśmy unifikację. Canelo wiele razy udowadniał, że chce walczyć z najlepszymi, z mistrzami. Walka z Jacobsem była unifikacją, tu byłoby tak samo.

- Patrząc na inne opcje to Demetrius gwarantuje chyba największy pojedynek. Teraz wszystko zależy od Canelo i Oscara. Jeśli zdecydują się na Andrade'a to on będzie gotów! - zapewnia Hearn.

Robocza data pojedynku Alvarez - Andrade to 19 października. Do walki miałoby dojść na gali DAZN organizowanej w Las Vegas.

Valdez zmienia wagę, Stevenson o pas WBO z Gonzalezem

Dodano: 03.08.2019 2:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Oscar Valdez (26-0, 20 KO) poinformował, że zwakuje tytuł mistrza świata WBO wagi piórkowej i przeniesie się do wyższej kategorii. Tam 28-latka może przywitać hitowy pojedynek z Miguelem Bercheltem.
Do walki z Meksykaninem w ostatnich dniach federacja WBO wyznaczyła Shakura Stevensona (12-0, 7 KO). 22-letni Amerykanin zaboksuje teraz o wakujący tytuł z Joetem Gonzalezem (23-0, 14 KO).
Do walki ma dojść w październiku lub listopadzie na gali organizowanej w Newark. Dla obu pięściarzy będzie to pierwsza mistrzowska szansa w karierze.

Źródło: www.ringpolska.pl

OSCAR VALDEZ PRZENOSI SIĘ DO WAGI SUPER PIÓRKOWEJ

Dodano: 02.08.2019 17:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Mistrz świata WBO wagi piórkowej, Oscar Valdez wciąż nie zdobył takiej popularności, na jaką zasługuje, ale wkrótce może się to zmienić. Meksykanin przenosi się do wagi super piórkowej i chce walk z mistrzami.

Źródło: www.bokser.org

De La Hoya oburzony na IBF po odebraniu pasa Canelo

Dodano: 02.08.2019 8:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Promotor Saula Alavreza (52-1-2, 35 KO) Oscar De La Hoya wydał oświadczenie, w którym skrytykował decyzję federacji IBF o pozbawieniu "Canelo" mistrzowskiego pasa kategorii średniej. Zgodnie z zarządzeniem International Boxing Federation Meksykanin miał bronić tytułu z obowiązkowym challengerem Siergiejem Dieriewianczenką (13-1, 10 KO), jednak obozy pięściarzy nie doszły do porozumienia.

"Jesteśmy bardzo zawiedzeni tym, że IBF zmusza najlepszego pięściarza świata, by zrzekł się pasa. Prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z promotorem Siergieja Dieriewianczenki. Zaproponowaliśmy mu niespotykaną wcześniej kwotę jak na pięściarza o niezbyt dużym statusie i popularności, ale prawda jest taka, że nie wiem, czy im kiedykolwiek zależało na pomyślnej finalizacji tych rozmów. Woleli zmusić Canelo do oddania pasa. Ta decyzja obraża Canelo i co więcej obraża kibiców boksu na całym świecie. Ta decyzja potwierdza istniejące już wątpliwości co do wiarygodności IBF. Canelo zdobył tytuł IBF, pokonując Daniela Jacobsa, czyli zawodnika, który pokonał Dieriewianczenkę. Pozbawianie go pasa to kwintesencja tego, co jest teraz z boksem nie tak. Rozważam podjęcie wszelkich możliwych kroków prawnych." - napisał De La Hoya.

Do słów De La Hoi na Twitterze odniósł się Lou DiBella. Pormotor Dieriewianczenki napisał: "To jakieś bzdury. Jak IBF śmie nie przyjmować łapówek od Oscara i Rudego i ma czelność przestrzegać zapisanych zasad? Wiarygodność? Co to jest, Oscar, gdzie jest twoja?"

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone