niedziela, 18 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem Saudyjskiej  RSS
Joshua o porażce z Ruizem: to był lucky punch

Dodano: 17.08.2019 11:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

7 grudnia w Arabii Saudyjskiej dojść ma do rewanżowej walki Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Brytyjczyk, który w pierwszej walce najpierw posłał Ruiza na matę w trzecim starciu, by chwilę później sam być liczony i ostatecznie przegrać w siódmej odsłonie, jest przekonany, że jego pierwsza porażka w karierze była dziełem przypadku.

- To był "lucky punch"! - stwierdził AJ w rozmowie ze Sky Sports. - Nie wiem, jak to jest mieć wstrząs mózgu, ale po walce nie wiedziałem, w której rundzie to się skończyło. Jestem teraz w szoku, że Ruiz potrzebował aż czterech rund, by mnie dobić. Gdy ja teraz nim wstrząsnę, to już się nie podniesie!

- Ruiz leżał po "flash-knockdownie", nadal był jeszcze surowy, nie był dobrze przypieczony. Powinienem nad nim dłużej popracować. Ale mój instynkt podpowiadał mi, by atakować i skończyło się to tak, że dałem się złapać - tłumaczył się z przegranej Joshua, dodając: - W rewanżu położę go jak w trzeciej rundzie, ale będę mądrzejszy. Rzucić go na deski było łatwo. Tylko teraz muszę być sprytniejszy.

Źródło: www.ringpolska.pl

JOSHUA: ŚMIEJĘ SIĘ Z TYCH, KTÓRZY WYSYŁAJĄ MNIE NA EMERYTURĘ

Dodano: 16.08.2019 16:03 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Pokonam Ruiza w rewanżu. On jest dobry, ale nie aż tak dobry. Wiem, że wrócę na szczyt - mówi Anthony Joshua (22-1, 21 KO), który 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej ma wyjść do rewanżu z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Sonda: Ruiz nie powinien walczyć z Joshuą w Arabii Saudyjskiej

Dodano: 15.08.2019 20:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od kilku dni trwają medialne "przepychanki" między obozami Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) i Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO). Ekipa AJ-a w piątek ogłosiła, że do rewanżu pięściarzy dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, jednak Meksykanin zapewnia, że na Bliski Wschód nie poleci i chce boksować w Nowym Jorku.

Zdaniem większości uczestników sondy zamieszczonej dziś na kanale Youtube ringpolska.pl, Ruiz powinien pozostać przy swoim stanowisku - taką opinię wyraziło aż 62% głosujących (przeciwnego zdania było 38%).

Według oceny promotora Joshuy Eddiego Hearna odrzucenie przez Ruiza propozycji grudniowego starcia w Arabii Saudyjskiej może oznaczać dla Meksykanina dłuższą przerwę od boksu w konsekwencji procesu sądowego w związku ze złamaniem klauzuli rewanżowej zawartej w kontakcie na pierwszą walkę z Joshuą i utratę mistrzowskich trofeów.

RUIZ JR: JOSHUA BĘDZIE CHCIAŁ UCIEKAĆ PO RINGU, ALE JEST NA TO ZA DUŻY

Dodano: 15.08.2019 14:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy

- Nie podpisałem kontraktu na walkę w Arabii Saudyjskiej - upiera się przy swoim Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO). Innego zdania jest Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO).

SPENCE JR I T. FURY: RUIZ JR POKONA W REWANŻU JOSHUĘ PRZED CZASEM

Dodano: 14.08.2019 20:19 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) kręci nosem na rewanż z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) w Arabii Saudyjskiej 7 grudnia, za który miałby dostać 9 milionów dolarów. Ale sporo ludzi widzi go w roli faworyta drugiej walki.

Źródło: www.bokser.org

Hearn: każdy promotor starał się o walkę na Bliskim Wschodzie

Dodano: 13.08.2019 9:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Decyzja o organizacji walki Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) w Arabii Saudyjskiej wywołała sporo kontrowersji. Wiele osób zarzuca Eddiemu Hearnowi, że bierze udział w medialnym oczyszczaniu wizerunku kraju znajdującego się w ogniu międzynarodowej krytyki ze względu na problemy z wolnością słowa, ograniczenia praw kobiet i dyskryminację osób homoseksualnych.  Promotor Joshuy odpierał te zarzuty podczas wczorajszej konferencji prasowej.

- Nie rozumiem tego. Dla mnie liczy się to, że nasza impreza została dobrze przyjęta przez publikę i zobaczycie, że kibice oglądający to wydarzenie w Arabii Saudyjskiej przyjmą je gorąco i dzięki temu boks w tym regionie stanie się popularniejszy - tłumaczył swoje stanowisko Hearn. - Każdy promotor na świecie starał się ostatnio o możliwość zorganizowania gali na Bliskim Wschodzie. Mi się udało i to może być problemem, bo jesteśmy tu pionierami. Finansowo oczywiście jest to dla AJ-a bardzo korzystne.

- Zdawałem sobie sprawę, że gdy ogłosimy walkę, możemy spotkać się z krytyką. Ale ja byłem na finale WBSS w Arabii Saudyjskiej. To było wydarzenie pierwszej klasy. I mężczyźni i kobiety będą mogli przyjść na galę. Chcemy, aby kibiców było jak najwięcej - zapewnił Eddie Hearn.

Chisora - Parker w Arabii Saudyjskiej przed Joshua - Ruiz?

Dodano: 13.08.2019 0:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pojedynek Derecka Chisory (31-9, 22 KO) z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) to jeden z pomysłów na uatrakcyjnienie zaplanowanej na 7 grudnia w Rijadzie gali, której główną atrakcją będzie rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Wcześniej mówiło się, że do konfrontacji Chisory z Parkerem miałoby dojść 26 października w Londynie, jednak Eddie Hearn nie kryje, że chce, aby karta walk imprezy w Arabii Saudyjskiej była jak najatrakcyjniejsza.

Dereck Chisora po raz ostatni boksował 20 lipca, nokautując Artura Szpilkę. Joseph Parker w swoim ostatnim występie, 15 czerwca, zastopował Alexa Leapaia.

Joshua - Ruiz Jr: co wiemy po pierwszej konferencji?

Dodano: 12.08.2019 16:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Londynie odbyła się konferencja prasowa oficjalnie zapowiadająca zaplanowany na 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej i anonsowany pod hasłem "Starcie na Wydmach" rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Zgodnie z zapowiedziami na konferencji zabrakło Ruiza Jr, ale nieobecny był także Joshua. Pięściarzy zastąpił Eddie Hearn, który podał kilka detali związanych z grudniową walką.

Szef Matchroom Boxing zdradził, że arena, która zostanie wybudowana na potrzeby pojedynku Joshua - Ruiz pomieści 12-15 tysięcy kibiców, a transmisja z gali rozpocznie się o godz. 21.00 czasu brytyjskiego. Hearn zapewnił także, że obaj bokserzy kontrakty na walkę już podpisali, a seria konferencji prasowych z ich udziałem (Rijad, Londyn, Nowy Jork) odbędzie się w pierwszym tygodniu września.

Trener Ruiza: Andy milczy nie bez powodu

Dodano: 11.08.2019 14:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wygląda na to, że milczenie Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) po oficjalnym anonsowaniu, że jego rewanż z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, nie jest przypadkowy. Walkę ogłosiła przedwczoraj promująca Joshuę grupa Matchroom Boxing. Sensacyjnej wiadomości Ruiz do tej pory jeszcze nie skomentował i spekuluje się, że Meksykanin kontraktu na pojedynek jeszcze nie podpisał.
- Andy milczy nie bez powodu. Promotor już ogłosił, że walczymy w Arabii Saudyjskiej, ale Andy jeszcze nie zabrał głosu. Trzeba jeszcze poczekać - stwierdził w rozmowie z Fighthype trener czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Manny Robles, zaznaczając jednak, że jego zawodnik nie zamierza unikać drugiej konfrontacji z AJ-em.
- Możemy walczyć wszędzie, bo tak postępują prawdziwi mistrzowie. Jeśli będziemy musieli lecieć do Arabii Saudyjskiej czy Walii... zrobimy to, co mów kontrakt. Oczywiście damy mu rewanż, bo zgodziliśmy się na niego w umowie - powiedział szkoleniowiec Ruiza.
Nieoficjalnie mówi się, że Ruiz nie ma nic przeciwko boksowaniu z Joshuą w Rijadzie, jednak jest mocno niezadowolony z gaży wysokości 9 milionów dolarów, zwłaszcza zważywszy, że wypłata dla jego rywala może być kilkakrotnie wyższa.

Fury ostrzega Joshuę przed upałami, ma rację?

Dodano: 10.08.2019 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Informacja o tym, że rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) odbędzie się w Rijadzie, jest szeroko komentowany w bokserskim środowisku. Jednym z dyskutowanych tematów jest kwestia klimatu panującego w Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza że walka ma zostać rozegrana na specjalnie wybudowanym na tę okazję niezadaszonym obiekcie.

Swojego rodaka przed upałami ostrzega Hughie Fury, który w rozmowie ze Sky Sport, bazując na własnych doświadczeniach, stanowczo odradził AJ-owi zbyt intensywne treningi na otwartym powietrzu.

- Do tamtejszego klimatu trzeba się przyzwyczaić. Jeśli od razu zaczniesz trenować na zewnątrz, nic z ciebie nie zostanie - ocenił Fury, który sam boksował w lipcu w saudyjskiej Dżeddzie.

Warto jednak zaznaczyć, że przestrogi kuzyna słynnego "Króla Cyganów" nie są do końca uzasadnione, bo różnice w średnich temperaturach dla Arabii Saudyjskiej w lipcu i w grudniu (kiedy to Joshua i Ruiz skrzyżują rękawice) są znaczne - podczas gdy średnia lipcowa dla Rijadu wynosi 43 stopnie, to grudniowa już tylko 20.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone