piątek, 23 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Wiadomości z tagiem Saula  RSS
Gołowkin - Derewianczenko oficjalnie 5 października o pas IBF

Dodano: 21.08.2019 19:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jest już pewne, że 5 października na gali w nowojorskiej Madison Square Garden dojdzie do walki o wakujący pas IBF wagi średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (39-1-1, 35 KO) i Sergiejem Derewianczenko (13-1, 10 KO). Data i miejsca pojedynku zostały oficjalnie potwierdzona przez organizatorów gali.
Pas International Boxing Federation wcześniej należał do Saula Alvareza. Meksykanin dzierżył ten pas od maja, kiedy to odebrał go Danielowi Jacobsowi.  Jeśli Gołowkin nie przyjąłby walki z Derewianecznko, wówczas do skrzyżowania rękawic z Ukraińcem wyznaczony zostałby Kamil Szeremeta.
Gołowkin w ostatnim zawodowym występie wygrał przed czasem ze Stevem Rollsem. 33-letni Derewianczenko wywalczył mistrzowską szansę, pokonując w eliminatorze IBF Jacka Culcaya. Niewykluczone, że podczas październikowej dojdzie do walk Iwana Baranczyka z Gabrielem Bracero oraz Patrika Daya z Charlesem Conwellem.

Cancio i Xu będą bronić pasów na gali w udziałem Canelo

Dodano: 16.08.2019 14:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy


2 listopada na gali organizowanej w Las Vegas do drugiej obrony tytułu mistrza świata WBA wagi super piórkowej ma przystąpić Andrew Cancio (21-4-2, 16 KO). Przeciwnikiem 30-letniego Amerykanin będzie Rene Alvarado (31-8, 20 KO).
Cancio miał już okazję boksować z pięściarzem z Nikaragui. W grudniu 2015 roku pięściarz z USA znokautował rywala w ósmej rundzie.
Podczas listopadowej imprezy na ring ma także wrócić Chińczyk Can Xu (17-2, 3 KO). Przeciwnikiem mistrza świata WBA wagi piórkowej będzie Manuel Robles (18-0, 8 KO), dla którego będzie to pierwsza mistrzowska szansa w karierze.
Główną atrakcją tej gali ma być pojedynek z udziałem Saula Alvareza. Na razie nie potwierdzono, kto będzie przeciwnikiem jednego z najlepiej zarabiających sportowców świata.

Źródło: www.ringpolska.pl

De La Hoya oburzony na IBF po odebraniu pasa Canelo

Dodano: 02.08.2019 8:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Promotor Saula Alavreza (52-1-2, 35 KO) Oscar De La Hoya wydał oświadczenie, w którym skrytykował decyzję federacji IBF o pozbawieniu "Canelo" mistrzowskiego pasa kategorii średniej. Zgodnie z zarządzeniem International Boxing Federation Meksykanin miał bronić tytułu z obowiązkowym challengerem Siergiejem Dieriewianczenką (13-1, 10 KO), jednak obozy pięściarzy nie doszły do porozumienia.

"Jesteśmy bardzo zawiedzeni tym, że IBF zmusza najlepszego pięściarza świata, by zrzekł się pasa. Prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z promotorem Siergieja Dieriewianczenki. Zaproponowaliśmy mu niespotykaną wcześniej kwotę jak na pięściarza o niezbyt dużym statusie i popularności, ale prawda jest taka, że nie wiem, czy im kiedykolwiek zależało na pomyślnej finalizacji tych rozmów. Woleli zmusić Canelo do oddania pasa. Ta decyzja obraża Canelo i co więcej obraża kibiców boksu na całym świecie. Ta decyzja potwierdza istniejące już wątpliwości co do wiarygodności IBF. Canelo zdobył tytuł IBF, pokonując Daniela Jacobsa, czyli zawodnika, który pokonał Dieriewianczenkę. Pozbawianie go pasa to kwintesencja tego, co jest teraz z boksem nie tak. Rozważam podjęcie wszelkich możliwych kroków prawnych." - napisał De La Hoya.

Do słów De La Hoi na Twitterze odniósł się Lou DiBella. Pormotor Dieriewianczenki napisał: "To jakieś bzdury. Jak IBF śmie nie przyjmować łapówek od Oscara i Rudego i ma czelność przestrzegać zapisanych zasad? Wiarygodność? Co to jest, Oscar, gdzie jest twoja?"

Canelo stracił pas IBF, będzie unifikacja z Andrade?

Dodano: 02.08.2019 7:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Obóz Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) nie zdołał w terminie sfinalizować rozmów z ekipą Siergieja Dieriewianczenki (13-1, 10 KO) w sprawie organizacji walki w obowiązkowej obronie tytułu i Meksykanin stracił mistrzowski pas federacji IBF.
Wyznaczony przez International Boxing Federation termin minął w czwartek - była to już trzecia kolejna data, na jaką na prośbę teamu "Canelo" zgodziła się IBF.
W zaistniałej sytuacji o wakujący tytuł IBF Dieriewianczenko zaboksuje z najwyżej notowanym w rankingu dostępnym zawodnikiem (w czerwcowym zestawieniu pretendentów IBF za Ukraińcem plasowali się Gienadij Gołowkin i Kamil Szeremeta), zaś Alvarez, nadal będący mistrzem WBA i WBC, prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z czempionem WBO Demetriusem Andradem (28-0, 17 KO).

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone