piątek, 19 lipca 2019 r.  Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Wiadomości z tagiem Series  RSS
Whyte Enduro MTB Series Przesieka w formule Time Hunt

Dodano: 16.07.2019 10:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W miniony weekend około 200 zawodników i zawodniczek enduro walczyło w Przesiece o tytuł mistrza enduro w formule Time Hunt. Jak wyglądała rywalizacja i kto stanął na pudle? Taktyczne enduro W zawodach Time Hunt odcinki specjalne są otwarte cały dzień dla wszystkich uczestników, kt&oac...

Tagi: Whyte, Series
Źródło: www.czasnarower.pl

WBSS zastostuje się do decyzji WBO, Głowacki dostanie szansę

Dodano: 12.07.2019 5:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy


World Boxing Super Series zastosuje się do zaleceń federacji WBO i zaakceptuje rozwiązanie, w którym zwycięzca turnieju WBSS w wadze ciężkiej będzie zobowiązany do stoczenia walki z Krzysztofem Głowackim (33-2, 19 KO). To oznacza, że polskiego pięściarza czeka kolejny wielki pojedynek.
- My nie jesteśmy organizacją bokserską, po prostu jesteśmy właścicielami turnieju, więc zastosujemy się do tego, co zaleci WBO - poinformował w rozmowie z magazynem "The Ring" Kalle Sauerland, jeden z organizatorów WBSS.
W półfinale turnieju Głowacki przegrał z Mairisem Briedisem, jednak wynik rywalizacji wypaczył sędzia, który nie widział fauli Briedisa oraz kilkukrotnie złamał regulamin. Briedis w finale, który planowany jest na listopad, zmierzy się z Yunierem Dorticosem, a stawką tego pojedynku będą pasy mistrzowskie federacji WBO, IBF oraz WBC. Zwycięzca pojedynku będzie miał 120 dni na stoczenie walki z Polakiem.
- Pierwsza walka Briedisa z Głowackim była szalona. Zgadzam się, że po turnieju powinno dojść do rewanżu. Briedis dopuścił się poważnego faulu. Druga strona też nie była bez winy, ale faul Briedisa był bardziej spektakularny - wspomina Sauerland.
Na razie nie potwierdzono, kiedy i gdzie dojdzie do walki Briedisa z Dorticosem. Jeśli pojedynek faktycznie odbędzie się w listopadzie, to Głowacki swoją dużą szansę otrzyma na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

 

Pas WBC będzie stawką walki Briedis - Dorticos

Dodano: 10.07.2019 21:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Trzy mistrzowskie pasy wagi junior ciężkiej będą stawką finałowego pojedynku turnieju World Boxing Super Series pomiędzy Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) i Yunierem Dorticosem (24-1, 22 KO). Walka ma odbyć się w listopadzie na gali organizowanej w Rydze.
Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Łotysz z Kubańczykiem zaboksują o wakujący tytuł w limicie do 90,7 kg. Pas mistrzowski tej organizacji miał być stawką czerwcowej walki Briedisa z Krzysztofem Głowackim, jednak World Boxing Council w ostatniej chwili wycofało się z sankcjonowania tego pojedynku.
Briedis z Dorticosem zaboksują także o pas WBO, który w skandalicznych okolicznościach znalazł się w posiadaniu Łotysza oraz tytuł federacji IBF, który Kubańczyk zdobył, wygrywając przed miesiącem z Andrew Tabitim. Nie jest wykluczone, że w stawce tego pojedynku znajdzie się także pas mistrzowski magazynu "The Ring".

Wkrótce upłynie termin WBSS na decyzję w sprawie Głowackiego

Dodano: 08.07.2019 8:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wkrótce upłynie termin, w którym organizatorzy turnieju World Boxing Super Series mają podjąć decyzję w sprawie Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Federacja WBO mocno rekomenduje, żeby zwycięzca drugiej edycji WBSS w wadze junior ciężkiej miał obowiązek stoczenia walki z Głowackim z wciągu 120 dni od finałowego pojedynku, do którego przystąpią Mairis Briedis i Yunier Dorticos.
Na podjęcie decyzji WBSS otrzymało 48 godzin od WBO. Stanowisko World Boxing Organization zostało opublikowane w piątek. Można spodziewać się, że odpowiedź WBSS nadejdzie w najbliższych godzinach. Nie ma jednak pewności, czy od razu będzie to informacja publicznie dostępna.
Do walki Briedis - Dorticos w finale WBSS ma dojść w listopadzie w Rydze. Stawką pojedynku mają być mistrzowskie pasy federacji WBO, WBC oraz IBF. To oznacza, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku WBO przez WBSS, Głowacki na początku przyszłego roku otrzymałby szansę walki o trzy mistrzowskie pasy wagi junior ciężkiej.

Głowacki: czekam na rewanż, będę bardzo zmotywowany

Dodano: 07.07.2019 8:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy


- Cios Briedisa łokciem bardziej boli mnie mentalnie, niż fizycznie - powiedział dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) przy okazji wizyty na sobotniej gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. Wkrótce może zapaść decyzja dotycząca przyszłości pięściarza z Wałcza.
Promotorzy Polaka złożyli protest w sprawie rozstrzygnięcia czerwcowej walki z Mairisem Briedisem, która oficjalne zakończyła się wygraną przez techniczny nokaut Łotysza. Federacja WBO, której pas mistrzowski był stawką pojedynku, oznajmiła, że będzie mocno rekomendować zarządzenie walki pomiędzy Głowackim, a zwycięzcą turnieju World Boxing Super Series w kategorii cruier. W finale tej rywalizacji Briedis zmierzy się z Yunierem Dorticosem.
- Cały czas ciężko mi poradzić sobie z tą sytuacją. Bardziej zamykam się w sobie. Czekam na rewanż. Jeśli zostanie zarządzony rewanż, to będę bardzo zmotywowany do takiej walki - stwierdził Głowacki.
Decyzję o tym, że triumfator WBSS będzie musiał zmierzyć się z Głowackim, muszą jeszcze zaakceptować organizatorzy turnieju. Wkrótce minie czas, w którym właściciele WBSS powinni zareagować na oświadczenie WBO. Jeśli reakcji nie będzie, WBO zapowiedziało kolejne kroki.

WBO podjęło decyzję w sprawie Głowacki - Briedis

Dodano: 05.07.2019 21:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Federacja WBO odpowiedziała na złożony przez Polaków protest w sprawie rozstrzygnięcia walki Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Na swojej oficjalnej stronie internetowej, World Boxing Organization złożyło obszerne wyjaśnienia, analizując pojedynek Polaka z Łotyszem.
Ostatecznie władze federacji postanowiły, że nie anulują wyniku walki Głowacki - Briedis oraz nie zarządzą natychmiastowego rewanżu. Briedis został według WBO nowym mistrzem wagi junior ciężkiej w sposób przepisowy i jesienią przystąpi do finału turnieju World Boxing Super Series z Yunierem Dorticosem.
WBO mocno rekomenduje, ale nie nakazuje, żeby triumfator WBSS zmierzył się w ciągu 120 dni od finałowej walki z Głowackim. Teraz to postanowienie musi zostać w ciągu 48 godzin zaakceptowane przez szefów WBSS. Jeśli tak się nie stanie, WBO zapowiada kolejne decyzje i komunikaty w sprawie walki, która odbyła się 15 czerwca w Rydze.
Głowacki dwukrotnie w swojej karierze sięgał po tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Polak na ring może wrócić jesienią na gali w Polsce, ale niewykluczone, że zostanie także zaproszony do wzięcia udziału w finałowej gali drugiego sezonu WBSS, gdzie główną atrakcją będzie starcie Briedis - Dorticos.

Protest Głowackiego skuteczny? Dostanie znowu walkę o pas

Dodano: 05.07.2019 16:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) może za kilka miesięcy doczekać się kolejnej walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej. Dwukrotny mistrz świata z Wałcza w połowie czerwca w skandalicznych okolicznościach przegrał z Mairisem Briedisem na gali w Rydze i stracił mistrzowski pas federacji WBO. Promotorzy "Główki" złożyli w tej sprawie protest.
- Wszystko na to wskazuje, że WBO zaproponuje nam rozwiązanie, które jest marnym pocieszeniem, ale chociaż jakimś gestem w naszym kierunku. Federacja będzie próbowała zmusić zwycięzcę turnieju World Boxing Super Series, który jednocześnie będzie mistrzem świata WBO, żeby w ciągu 120 dni od wygranej w turnieju WBSS miał obowiązek stoczenia walki z Krzysztofem Głowackim - zdradza w rozmowie z TVP Sport Andrzej Wasilewski, promotor Głowackiego.
- Złożyliśmy w tej sprawie walki z Briedisem protest, potem uzupełnienie do tego protestu. Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof dostatnie kolejną walkę o mistrzostwo świata. Poczekajmy jeszcze jednak, bo na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie - doprecyzowuje szef grupy KnockOut Promotions. 
Briedis, który w czerwcu został nowym mistrzem WBO, w finale turnieju World Boxing Super Series zmierzy się  Kubańczykiem Yunierem Dorticosem. Do tego pojedynku ma dojść w listopadzie w Rydze. To oznacza, że ewentualny pojedynek triumfatora WBSS z Głowackim odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone