poniedziałek, 28 maja 2018 r.  Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Wiadomości z tagiem Super Series  RSS
Inoue znokautował w pierwszej rundzie McDonnella

Dodano: 25.05.2018 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Naoya Inoue (16-0, 14 KO) znokautował w pierwszej rundzie Jamie McDonnella (29-3-1, 13 KO) na gali organizowanej w Tokio. Japończyk zdobył tym samym tytuł mistrza świata WBA wagi koguciej i jest to jego mistrzowski pas w trzeciej kategorii wagowej. 25-letni Inoue najpierw posłał przeciwnika na deski lewym sierpowym, a później zasypał go serią ciosów i zmusił sędziego do przerwania walki. Japończyk prawdopodobnie będzie kolejnym uczestnikiem turnieju World Boxing Super Series w kategorii koguciej.

 

Źródło: www.ringpolska.pl

Finał WBSS Gasijew - Usyk 21 lipca w Arabii Saudyjskiej?

Dodano: 21.05.2018 21:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy  Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) może odbyć się 21 lipca w Arabii Saudyjskiej - poinformował serwis SportBox.ru, powołując się na informacje uzyskane z obozy Usyka.

Wcześniej anonsowano, że do starcia Rosjanina z Ukraińcem dojdzie 11 maja w Jeddah, jednak kilka tygodni temu organizatorzy prestiżowych zawodów zakomunikowali, że zostanie ono przesunięte na lato. Powodem była kontuzja kolana Usyka.

Stawką pojedynku Murata Gasijewa z Olesandrem Usykiem oprócz trofeum Muhammada Alego będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF. Zwycięzca będzie pierwszym pięściarzem, który znajdzie się w posiadaniu wszystkich czterech najważniejszych tytułów wagi cruiser.

Prograis stoczy jeszcze jedną walkę przed turniejem WBSS

Dodano: 14.05.2018 17:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


14 lipca na gali organizowanej w Nowym Orleanie na ring wróci tymczasowy mistrz świata WBC wagi super lekkiej Regis Prograis (21-0, 18 KO). Rywalem 29-latka będzie Juan Jose Velasco (20-0, 12 KO).
Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Prograis ma zostać wkrótce potwierdzony jako uczestnik turnieju World Boxing Super Series w limicie do 63,5 kg. Ta rywalizacja ma rozpocząć się jesienią.
W ostatnim pojedynku Amerykanin znokautował byłego mistrza świata Juliusa Indongo. Lipcowa gala będzie w USA pokazywana przez telewizję ESPN.

WBSS: Briedis rezerwowym w walce Usyk - Gasijew

Dodano: 14.05.2018 16:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Były mistrz świata Mairis Briedis (23-1, 18 KO) jest rezerwowym w finałowej walce turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) i Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO).
Wciąż nie poznaliśmy nowej daty pojedynku, który początkowo miał się odbyć w maju. Walka została przesunięta z powodu niedyspozycji fizycznej Ukraińca.
Kalle Sauerland, jeden z organizatorów turnieju WBSS zapewnia, że Usyk doszedł już do pełnej formy i wrócił do treningów. W przypadku kolejnej niespodziewanej kontuzji Ukraińca lub Rosjanina, to Łotysz ma zaboksować w finale o trofeum Muhammada Alego.

Źródło: www.ringpolska.pl

Sauerland: nie będzie turnieju ciężkich, możliwy w junior ciężkiej

Dodano: 10.05.2018 15:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kalle Sauerland zdementował podane przez dziennikarza Dana Rafaela informacje o możliwym turnieju World Boxing Super Series w wadze ciężkiej. Drugi sezon WBSS rozpocznie się we wrześniu, a pięściarze tym razem będą rywalizować w trzech kategoriach wagowych.
Oficjalnie potwierdzono, że jedną z nich będzie waga kogucia. Nemal pewny jest także turniej w kategorii super lekkiej.
Kilka tygodni temu Sauerland, jeden z organizatorów WBSS, w mediach społecznościowych sugerował, że możliwy jest ponowny turniej w kategorii junior ciężkiej. Teraz Niemiec potwierdził te informacje, jednak żadne oficjalne deklaracje z jego strony nie padły.
W pierwszej edycji World Boxing Super Series w limicie do 90,7 kg uczestniczył Krzysztof Włodarczyk, jednak odpadł w ćwierćfinale. Rezerwowym w tej rywalizacji był także Krzysztof Głowacki.

Eubank rezerwowym dla Grovesa w finale WBSS

Dodano: 09.05.2018 14:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Chris Eubank Jr (26-2, 20 KO) może zastąpić George'a Grovesa w finale turnieju World Boxing Super Series z Callumem Smithem - poinformował Kalle Sauerland, jeden z organizatorów WBSS.
Eubank był jednym z uczestników rywalizacji, jednak odpadł w półfinale, a jego pogromcą okazał się właśnie Groves. Anglik pomimo wygranej nabawił się kontuzji barku i nie wiadomo, czy wróci do pełnej dyspozycji w najbliższym czasie.
Nie wiadomo też, kiedy finałowa walka WBSS w wadze super średniej miałaby się odbyć. Nieoficjalnie mówi się, że dojdzie do niego w lipcu w Londynie.

Źródło: www.ringpolska.pl

Drugi sezon WBSS w super lekkiej i koguciej

Dodano: 08.05.2018 18:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W kategoriach super lekkiej i koguciej ma zostać rozegrany drugi sezon turnieju World Boxing Super Series - zdradził Dan Rafael, dziennikarz telewizji ESPN, powołując się na dobrze poinformowane źródła.
W rywalizacji super lekkiej mają uczestniczyć m.in. Regis Prograis, mistrz świata WBA Kiryl Relikh, który zmierzy się z Eduardem Trojoanowski oraz Ivan Baranczyk z Anthonym Yigitem, którzy zaboksują o wakujący pas IBF. W kategorii koguciej do turnieju mają przystąpić m.in. Zolani Tete, Ryan Burnett oraz Emmanuel Rodriguez.
Pierwsza edycja WBSS odbyła się w kategoriach super średniej i junior ciężkiej. Oba finały nie zostały jeszcze rozegrane. W pierwszym Callum Smith zmierzy się z Georgem Grovesem, zaś w drugim rękawice skrzyżują Oleksandr Usyk i Murat Gasijew.

Do 20 maja decyzja w sprawie finału WBSS Usyk - Gasijew

Dodano: 08.05.2018 10:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do 20 maja powinna zostać podjęta decyzja w sprawie miejsce organizacji finałowej walki turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się Murat Gasijew (26-0, 19 KO) i Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO).

Pierwotnie do pojedynku o cztery mistrzowskie pasy dojść miało 11 maja w Arabii Saudyjskiej. Aktualnie najmocniejszym kandydatem do roli gospodarza walki jest Rosja, jednak tej lokalizacji zdecydowanie sprzeciwia się Usyk.

- My już złożyliśmy stosowną ofertę i zrobiliśmy wszystko, by do tego starcia doszło w Rosji. Czekamy teraz na decyzję. Myślę, że nasza propozycja jest najlepsza i wierzymy, że finał odbędzie się w Soczi  - stwierdził w rozmowie z agencją Tass sekretarz Rosyjskiej Federacji Bokserskeij Umar Kremliew.

reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone