wtorek, 19 marca 2019 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Super Series  RSS
Wasilewski: jestem w stałym kontakcie z promotorem Gołowkina

Dodano: 13.03.2019 23:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jeszcze do niedawna jego nazwisko nie budziło większych emocji i było znane tylko pasjonatom krajowego boksu. Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) długo wydawał się pięściarzem do bólu poprawnym i przeciętnym. Dziś jest klasyfikowany w czołówkach rankingów wielkich federacji, a po sobotnim zwycięstwie w obronie tytułu mistrza Europy poważnie mówi się o nim w kontekście walki z samym z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 32 KO).
- Jestem w stałym kontakcie z Tomem Loefflerem, promotorem Gołowkina. Z tego co wiem, to kontrakt z platformą DAZN był już podpisany dużo wcześniej, ale widocznie pewne rzeczy wymagały jeszcze doprecyzowania. Mamy dobre relacje i jeśli pojawi się zainteresowanie, to rozmowy powinny być łatwe. Ale na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Polaka, w rozmowie z Weszlo.com.
Nie jest jednak tak, że walka z Kazachem to jedyna opcja. Zainteresowany walką z Polakiem był podobno także Callum Smith (25-0, 18 KO), który po wygraniu pierwszej edycji turnieju World Boxing Super Series jest powszechnie uznawany za najlepszego pięściarza w wyższym limicie kategorii superśredniej (76,2 kg). Ten kierunek nie zyskał jednak aprobaty trenera Łapina, który wolałby widzieć swojego podopiecznego w starciach z zawodnikami o podobnych do siebie gabarytach.
Trzecią opcją jest kolejna obrona pasa mistrza Europy. Następny w kolejce do walki z Szeremetą jest Matteo Signani (27-5-3, 10 KO), który również nie jest rywalem z pierwszych stron gazet. Dobijający do czterdziestki Włoch jest prowadzony bardzo ostrożnie, ale wcale nie rwie się do walki o ten tytuł.
- Rozmawiałem we wtorek z promotorem Signaniego. ‘Już raz pobiliście mi Goddiego i wystarczy’ - powiedział i nie był entuzjastycznie nastawiony do kolejnej walki swojego zawodnika z Kamilem. Boks jest nieprzewidywalny - zwłaszcza w tych kategoriach wagowych, gdzie pojawiają się ogromne pieniądze. Trzeba być cały czas czujnym - dodaje Andrzej Wasilewski.

 

WBSS: Dorticos - Tabiti na tej samej gali co Głowacki - Briedis

Dodano: 26.02.2019 12:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


15 czerwca na gali organizowanej w Rydze dojdzie do półfinałowej walki w turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Yunierem Dorticosem (23-1, 21 KO) i Andrew Tabitim (17-0, 13 KO).
W pierwszych turniejowych walkach Dorticos wygrał na punkty z Mateuszem Masternakiem, z kolei Tabiti okazał się lepszy od Rusłana Faifera. Dla Dorticosa to drugi występ w turnieju WBSS. W pierwszej edycji Kubańczyk także awansował do najlepszej czwórki.
W drugim półfinale zmierzą się Krzysztof Głowacki i Maris Briedis. Walka Polaka z Łotyszem będzie główną atrakcją czerwcowej gali w Rydze. Półfinały turniejów WBSS w kategoriach koguciej i super lekkiej, odbędą się w kwietniu oraz maju.

Finały drugiego sezonu WBSS w październiku

Dodano: 26.02.2019 12:40 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Kalle Sauerland zapowiedział, że finały drugiego sezonu World Boxing Super Series odbędą się w październiku. W drugiej edycji turnieju pięściarze rywalizują w trzech kategoriach wagowych - koguciej, super lekkiej oraz junior ciężkiej.
Pierwsze walki półfinałowe zostaną rozegrane pod koniec czerwca, z kolei ostatnie walki jednej-drugiej odbędą się w czerwcu. W turnieju wagi junior ciężkiej rywalizuje Krzysztof Głowacki, który w ćwierćfinale poradził sobie z Maksymem Własowem.
O awans do finału Polak powalczy z Łotyszem Mairisem Briedisem. Walka odbędzie się 15 czerwca w Rydze. W drugim półfinale zmierzą się Andrew Tabiti z Yunierem Dorticosem. Pojedynek odbędzie się na tej samej gali.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone