środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Tomasem  RSS
Adamek pojawia się w gymie, będzie powrót?

Dodano: 12.01.2019 21:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Mateusz Borek w rozmowie ze sport.pl potwierdził, że możliwy jest powrót na ring Tomasza Adamka (53-6, 31 KO).
Były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej po raz ostatni boksował w październiku, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. Po walce popularny "Góral", który w grudniu skończył 42 lata, oświadczył, że nie będzie już więcej wychodził do ringu. Później zaczęły się jednak pojawiać sygnały, że Adamek wiosną może stoczyć jeszcze jedną pożegnalną walkę.
Jak zdradził Mateusz Borek, Adamek zaczął przychodzić ostatnio na salę treningową, jednak decyzja o ewentualnym pojedynku nie została jeszcze podjęta.
Tomasz Adamek do tej pory trzykrotnie deklarował, że zamierza skończyć z boksem. Przed starciem z Millerem czynił to po przegranych walkach z Arturem Szpilką w 2014 i Erikiem Moliną w 2016 roku.

Źródło: www.ringpolska.pl

Czesi znaleźli namiot Tomasza Mackiewicza?

Dodano: 11.01.2019 16:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czeska wyprawa na Nanga Parbat twierdzi, że zarówno w drodze na szczyt, jak i podczas schodzenia widziała namiot, który ich zdaniem należy do Tomasza Mackiewicza. Niestety nie byli w stanie zrobić żadnych zdjęć ani w żaden inny sposób udokumentować znaleziska.

Tagi: Czech, Tomasem
Źródło: https:

Rafael życzy Adamkowi szczęśliwej emerytury

Dodano: 04.01.2019 23:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Dan Rafael w felietonie na stronie internetowej telewizji ESPN opublikował swoją listę bokserskich życzeń na rok 2019. Na jej szczycie znalazły się m.in. walki Joshua - Wilder, Canelo - Jacobs i Łomaczenko - Garcia. Pojawił się też jeden polski akcent.
Ekspert pięściarski największej amerykańskiej stacji sportowej zażyczył sobie szczęśliwej emerytury dla Tomasza Adamka, który w minionym roku po zwycięskim kwietniowym boju z Joeyem Abellem w październiku został szybko znokautowany przez Jarrella Millera, notując czwartą porażkę w ostatnich ośmiu występach. 
Adamek, który w grudniu skończył 42 lata, być może jeszcze w przyszłym roku pokaże się między linami, by stoczyć walkę pożegnalną, jednak na razie nie jest to jeszcze przesądzone.

Źródło: www.ringpolska.pl

Z narkotykowego dołu na jeden z najwyższych szczytów świata. Mackiewicz daje energetycznego kopa

Dodano: 30.12.2018 10:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec stycznia jego losem żyła cała Polska. Zakończona tragicznie wyprawa Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat poruszyła i podzieliła kraj. Emocje nie opadły do dziś.

Źródło: https:

Szpilka: myślałem, że Molina na sparingu połamał mi żebra

Dodano: 27.12.2018 20:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Niewykluczone, że w przyszłym roku dojdzie do walki pomiędzy Arturem Szpilką (22-3, 15 KO) i Erikiem Moliną (25-5, 19 KO). Obaj pięściarze deklarują, że chętnie skrzyżowaliby ze sobą rękawice.

"Szpila" z pogromcą Tomasza Adamka miał okazję sparować w 2015 roku przed walką z Deontayem Wilderem o pas WBC wagi ciężkiej.

- Potłukł mi mocno doły - wspomina pięściarz z Wieliczki w rozmowie z TVP Sport. - Na początku myślałem nawet, że mam złamane żebra, ale okazało się, że są "tylko" zbite. Przez dwa tygodnie nie mogłem spać na jednym boku. Dobrze bije na korpus. W starciu z Adamkiem siedziałem przy samym ringu i widziałem, jak te ciosy robiły wrażenie.

- Jeśli myślę o dalszej karierze w wadze ciężkiej, to z Moliną muszę wygrać - mówi Szpilka, który aktualnie po śmierci Andrzeja Gmitruka szuka dla siebie nowego trenera.

Witold Mackiewicz: Tomek się odzywa

Dodano: 27.12.2018 10:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Witold Mackiewicz, ojciec zmarłego tragicznie na Nanga Parbat Tomasza Mackiewicza był gościem w programie "Dzień dobry TVN". W pięknych słowach opowiedział o swoim synu i jego pasji. - Po śmierci Tomka jeden z duchownych nawet nie składał mi kondolencji. Powiedział, że mój syn robił to, co kochał i się spełnił - tłumaczył.

Źródło: https:

Nanga Parbat: opublikowano raport na temat wyprawy Mackiewicza i Revol

Dodano: 27.12.2018 10:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"American Alpine Journal" opublikował raport na temat wyprawy Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Potwierdzono pierwsze wejście na szczyt północno-zachodnią ścianą.

Źródło: https:

Walka ze Szpilką świątecznym życzeniem Moliny na 2019

Dodano: 27.12.2018 9:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Eric Molina (26-5, 19 KO), który w 2016 roku dał się poznać polskim kibicom, nokautując Tomasza Adamka, a kilka miesięcy temu był bliski pojedynku z Mariuszem Wachem, wziął na celownik marzącego o powrocie do czołówki wagi ciężkiej Artura Szpilkę (22-3, 15 KO). Dwukrotny pretendent do mistrzowskich pasów wyzwanie Polakowi rzucił za pośrednictwem Twittera.

"Zero walk w 2108, ale moja świąteczna lista na 2019 została już wypełniona. 1) Powrót i walka w pięknej Polsce. 2) 12 rund z Arturem Szpilką." - napisał Molina.

Co ciekawe, zainteresowanie starciem z pogromcą Adamka wyraził również Szpilka. "Ja chcę Erica Molinę i to by było ciekawe." - stwierdził były challenger WBC, zabierając głos w innym twitterowym wątku.

Szykujący się do zaplanowanego na 25 stycznia pojedynku z Hugo Truillo (4-1-1, 2 KO) Eric Molina o tytuł mistrza świata królewskiej dywizji boksował kolejno z Deontayem Wilderem i Anthonym Joshuą. Obie walki przegrał przed czasem. Porażkę z Wilderem ma na koncie także Szpilka, który aktualnie po śmierci Andrzeja Gmitruka szuka nowego trenera i data jego powrotu między liny nie jest jeszcze znana.

Jarrell Miller czeka na Bryana lub Joshuę?

Dodano: 26.12.2018 10:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy pojedynek w przyszłym roku stoczy zaliczany do światowej czołówki wagi ciężkiej Jarrell Miller (23-0-1, 21 KO). Amerykanin miał wejść między liny 18 stycznia na gali w Nowym Jorku jednak plany uległy zmianie.
Miller jest aktualnie przymierzany do walk z tymczasowym mistrzem federacji WBA Trevorem Bryanem lub Anthonym Joshuą, który posiada niemal wszystkie prestiżowe mistrzowskie tytuły w "królewskiej" dywizji. Ewentualny pojedynek z Bryanem mógłby się odbyć nawet w lutym, z kolei na konfrontację z Joshuą trzeba byłoby poczekać do kwietnia.
Obie walki miałyby się odbyć na terenie Stanów Zjednoczonych. W kolejce do walki z Joshuą, przed Millerem są Deontay Wilder i Dillian Whyte. Jeśli obaj nie będą mogli wiosną zmierzyć się z Joshuą, wówczas wielką szansę dostanie "Big Baby".
Miller w tym roku stoczył trzy walki. Ostatni raz boksował w listopadzie, wygrywając z Bogdanem Dinu. Wcześniej pięściarz z Nowego Jorku pokonał także Tomasza Adamka i Johanna Duhaupasa.

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone