sobota, 07 grudnia 2019 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem UKAD  RSS
Hearn: wszyscy teraz powinni przeprosić Whyte'a

Dodano: 07.12.2019 12:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Eddie Hearn jest bardzo zadowolony, że Dillian Whyte (26-1, 18 KO) został oczyszczony z zarzutów o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących przed lipcową walką z Oscarem Rivasem. 31-letni Brytyjczyk dzisiaj na gali w Arabii Saudyjskiej zmierzy się z Mariuszem Wachem (35-5, 19 KO).
- Teraz jest już jasne, że Dillian nie zrobił nic złego, nie złamał żadnych przepisów, nie unikał podchodzenia do testów i nie ukrywał niczego w związku z tą sytuacją. Wszyscy powinni go przeprosić, bo mieszali go z błotem, kiedy on był niewinny - mówi Hearn.
- Przez ostatnie miesiące jego życie zmieniło się w piekło. To ciężko pracujący sportowiec, który robi wszystko, żeby zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Próbowano oczernić go na wszystkie sposoby, ale oświadczenie UKAD mówi jasno, że jest niewinny. Sprawa jest zamknięta, chociaż psychika Whyte'a na pewno ucierpiała. Należą mu się za to przeprosiny - tłumaczy szef grupy Matchroom.
Oskarżenia skierowane w stronę Whyte'a sprawiły, że Brytyjczyk stracił wywalczony w lipcu tymczasowy pas WBC wagi ciężkiej, a jego pojedynek o pełnoprawny tytuł został przesunięty o rok. Wkrótce federacja WBC może zostać zmuszona do zmienienia tych decyzji.

SZCZEGÓŁY SPRAWY DILLIANA WHYTE 'A WEDŁUG AGENCJI UKAD

Dodano: 07.12.2019 9:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska Agencja Antydopingowa opublikowała wczoraj oświadczenie, które oczyszcza Dilliana Whyte'a z zarzutu stosowania dopingu przed lipcową walkę z Oscarem Rivasem. Oto szczegóły dochodzenia w sprawie Brytyjczyka, jakie UKAD dołączyła do oświadczenia.

Źródło: www.bokser.org

Whyte oczyszczony przez UKAD z zarzutu o doping

Dodano: 06.12.2019 21:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dillian Whyte (26-1, 18 KO) został oczyszczony przez brytyjską agencję antydopingową UKAD z zarzutów o stosowanie dopingu przed zwycięską walką z Oscarem Rivasem 20 lipca.

U "The Body Snatchera" wykryto dwa metabolity dianabolu. UKAD uznała jednak, że ze względu na niewielkie ilości zakazanych substancji i fakt, że inne badania antydopingowe przeprowadzone w zbliżonym okresie przez agencję VADA dały wynik negatywny, można uznać, iż nielegalny specyfik dostał się do organizmu pięściarza w wyniku zanieczyszczenia nim odżywki bądź potrawy.

UKAD swoje wnioski przekazała do brytyjskiej komisji antydopingowej. Niebawem stanowisko w sprawie powinna zająć też federacja WBC, która czasowo zawiesiła Whyte'a w roli obowiązkowego pretendenta do pasa wagi ciężkiej. Warto jednak zaznaczyć, że nawet jeśli Brytyjczyk swój status pretendenta odzyska, to termin kolejnej  obrony dla mistrza, którym jest aktualnie Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO), został już ustalony kilka dni temu na luty 2021 roku. Najbliższą walkę w obowiązkowej obronie tytułu Wilder stoczy 22 lutego z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Tymczasem Whyte'a w sobotę na gali Matchroom Boxing w Arabii Saudyjskiej czeka starcie z Mariuszem Wachem (35-5, 18 KO).

Whyte: Wach ma jedną z najtwardszych szczęk w wadze ciężkiej

Dodano: 02.12.2019 11:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Jestem zachwycony, że będę mógł zmierzyć się z Mariuszem Wachem w Arabii Saudyjskiej - mówi Dillian Whyte (26-1, 18 KO) przed zaplanowanym na sobotę pojedynkiem z Polakiem na gali Joshua - Ruiz 2.

- Wach ma jedną z najtwardszych szczęk w kategorii ciężkiej. Ostro trenowałem do tej walki więc cieszę się, że dostałem szansę - deklaruje Brytyjczyk, w sprawie którego wciąż toczy się postępowanie komisji antydopingowej UKAD w związku z informacjami o wpadce przed lipcowym starciem z Oscarem Rivasem.

- Nadal celuję w tytuł mistrza świata, zamierzam więc wygrać i zaboksować o pas w 2020. Taki mam plan na 7 grudnia - dodaje Whyte będący w opinii bukmacherów wyraźnym faworytem w konfrontacji z Wachem.

WIDEO: KRZYSZTOF WŁODARCZYK (KO 1) JAN KUKUC (+91kg)

Dodano: 28.11.2019 9:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

WIDEO: Walka Krzysztof Włodarczyk vs Jan Kukuc (+91kg).

Źródło: www.bokser.org

WIDEO: KAROL ŁAPAWA vs DMYTRO ŻUKOW (-69KG)

Dodano: 25.11.2019 9:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

WIDEO: Walka Karol Łapawa vs Dmytro Żukow (-69kg).

Źródło: www.bokser.org

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone