środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Ukraińca  RSS
Trylogia Canelo - Gołowkin szansą dla Szeremety na walkę o pas

Dodano: 16.05.2019 5:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Federacja IBF nakazała obozowi mistrza świata IBF wagi średniej Saulowi Alvarezowi (52-1-2, 35 KO) rozpoczęcie negocjacji z ekipą Siergieja Dieriewianczenki (13-1, 10 KO) na temat organizacji walki w obowiązkowej obronie tytułu. Strony dostały na rozmowy 30 dni.
Według amerykańskich mediów, w tym m.in. zawsze dobrze poinformowanego dziennikarza Mike'a Coppingera, Alvarez nie będzie zainteresowany walką z Ukraińcem. We wrześniu ma dojść do trzeciego pojedynku "Canelo" z Giennadijem Gołowkinem, który na ring wróci 8 czerwca.
Jeśli Kazach wygra i nie odniesie żadnych kontuzji, jesienią kibice mają doczekać się trylogii. W pierwszym pojedynku Alvareza z "GGG" padł remis, zaś w rewanżu Meksykanin wygrał jednogłośnie na punkty. Obaj pięściarze związani są kontraktem z platformą DAZN.
Taki scenariusz oznaczałby, że "Canelo" zostałby pozbawiony mistrzowskiego pasa federacji IBF. O wakujacy tytuł zaboksowałby Derewianczenko z kolejnym najwyżej klasyfikowanym pięściarzem z rankingu. Aktualnie tuż za plecami Ukraińca z klasyfikacji International Boxing Federation znajdują się Giennadij Gołowkin oraz Kamil Szeremeta. Jeśli Kazach przystąpiłby do trzeciej walki z Alvarezem, wówczas do pojedynku o pas wyznaczony zostanie Polak.
Taki scenariusz jest możliwy, a federacja IBF już niejednokrotnie udowodniła, że nie ma problemu z odbieraniem mistrzowskich pasów wielkim nazwiskom, jeśli te nie przystępują do obowiązkowych obron trofeum. W podobnych okolicznościach rok temu tytuł IBF stracił Giennadij Gołowkin.

Usyk kontuzjowany, walka z Takamem w innym terminie

Dodano: 07.05.2019 22:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Oleksandr Usyk (16-0, 11 KO) doznał kontuzji bicepsa i nie przystąpi do zaplanowanej na 25 maja walki z Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO). Pojedynek ma zostać przełożony na inny termin.
Dla Ukraińca miał to być pierwszy występ po przejściu do kategorii ciężkiej. Usyk nadal dzierży tytuły mistrzowskie federacji WBC, WBO i IBF w wadze junior ciężkiej.
Walka Usyka z Takamem miała być główną atrakcją gali organizowanej w Oxon Hill. Podczas tej samej imprezy wystąpić mieli także m.in. Filip Hrgovic i Michael Hunter. Na razie nie wiadomo, czy gala się odbędzie bez udziału Ukraińca.

Gołowkin o Banksie: mam nadzieję na długą współpracę

Dodano: 06.05.2019 8:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W sobotę były król wagi średniej Gienadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) oficjalnie ogłosił, że jego nowym trenerem będzie Johnathon Banks. Wcześniej "GGG" pracował przez wiele lat z Abelem Sanchezem, z którym rozstał się ze względu na różnicę zdań w kwestiach finansowych. 

Choć Bansk poza współpracą z Władimirem Kliczką w końcowym etapie kariery Ukraińca i Cecilią Braekhus nie ma zbyt wielkiego doświadczenia jako szkoleniowiec, Gołowkin wierzy, że dokonał dobrego wyboru. - Szanuję tego faceta i mam nadzieję na długą i owocną współpracę - mówi Kazach, którego 8 czerwca czeka pierwszy sprawdzian z nowym sekundantem - walka z niepokonanym Stevem Rollsem (19-0, 10 KO). 

- Będziemy pracować nad aktywnością. Gienadij w ostatnich występach nie był tak aktywny jak wcześniej. On jest utalentowanym zawodnikiem, ale w mojej opinii powinien zadawać więcej ciosów. Nie lubię, gdy pięściarz wychodzi między liny tylko z jednym pomysłem na zwycięstwo - zapowiada przed czerwcowym pojedynkiem Banks.

Źródło: www.ringpolska.pl

Ranking WBA: Szeremeta czwarty, Usyk drugi w ciężkiej

Dodano: 01.05.2019 11:41 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Podobnie jak przed miesiącem, czterech polskich pięściarzy zostało sklasyfikowanych w opublikowanych 30 kwietnia rankingach najstarszej  organizacji bokserskiej - World Boxing Association.

Najwyżej z Polaków plasuje się mistrz Europy Kamil Szeremeta, który jest czwarty na liście pretendentów kategorii średniej. W tej samej wadze dziewiąty jest Maciej Sulęcki, który 28 czerwca zaboksuje o mistrzostwo świata federacji World Boxing Organization z Demetriusem Andarade. 

Pozostali dwaj Polacy w zestawieniu WBA to Adam Kownacki (trzynasty w dywizji ciężkiej) i Mateusz Masternak (dziesiąty w junior ciężkiej). W rankingu kategorii ciężkiej WBA zadebiutował Oleksandr Usyk, który od razu znalazł się na drugiej pozycji. Ukraińca wyprzedza jedynie tymczasowy czempion Trevor Bryan.

Dobre informacje w sprawie zdrowia Andrieja Karpowa

Dodano: 17.05.2017 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po upadku podczas wtorkowego upadku meczu ligi szwedzkiej, Andriej Karpow wycofał się z dalszej rywalizacji. U Ukraińca na całe szczęście nie doszło jednak do kontuzji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Adam Balski ciężko nokautuje w Ełku

Dodano: 07.05.2017 8:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ze wspaniałej strony pokazał się Adam Balski (9-0) podczas sobotniej gali w Ełku. Polski pięściarz kategorii junior ciężkiej zaliczył efektowny nokaut, stopując w ósmej rundzie twardego Ukraińca Tarasa Oleksiejenkę (8-3).

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone