niedziela, 16 grudnia 2018 r.  Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Wiadomości z tagiem Ukraińca  RSS
Usyk o pas w ciężkiej w 2019? Menadżer: zobaczymy...

Dodano: 14.12.2018 13:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nazwisko bezdyskusyjnego króla kategorii junior ciężkiej Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO) coraz częściej pada w kontekście jego potencjalnych walk z gwiazdami królewskiej dywizji. Ekipa Ukraińca póki co jednak nie ma sprecyzowanych planów. Menadżer Usyka Egis Klimas nie chce na razie udzielać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy jego zawodnik w przyszłym roku może zaboksować o mistrzowski pas wszech wag.

- Zobaczymy, może to się stanie pod koniec roku a może na początku. Pracujemy nad kilkoma wariantami, by zdecydować, czy zostajemy w junior ciężkiej czy idziemy do ciężkiej. W tej chwili nie mam pewności, co będzie - mówi Klimas.

W ostatnich dniach spekulowało się na temat możliwego pojedynku Usyka z Anthonym Joshuą już w kwietniu, ale sam Usyk tym pogłoskom zaprzeczył. Starciem z Ukraińcem zainteresowany jest też "mistrz w zawieszeniu" WBA w limicie 91 kg Denis Lebiediew.

 

Źródło: www.ringpolska.pl

Łomaczenko wraca 12 kwietnia, celuje w kolejny pas

Dodano: 12.12.2018 8:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


12 kwietnia na gali organizowanej w Los Angeles kolejny pojedynek stoczy uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe Wasyl Łomaczenko (12-1, 9 KO).
Nazwisko kwietniowego rywala Ukraińca na razie nie jest znane. Promująca pięściarza grupa Top Rank chciałaby, żeby Łomaczenko w kwietniu skrzyżował rękawice ze zwycięzcą zaplanowanej na 2 lutego walki pomiędzy Richardem Commeyem i Isą Czaniewem o pas IBF wagi lekkiej.
W sobotę pięściarz z Ukrainy zunifikował tytuły WBA oraz WBO w limicie 61 kilogramów i chciałby dołożyć trzeci pas do kolekcji w tym samym przedziale wagowym. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby Ghańczyk lub Rosjanin przystępowali do pojedynku z Łomaczenką zaledwie dwa miesiące po lutowej konfrontacji.

Źródło: www.ringpolska.pl

Łomaczenko trzeci w rankingu bez podziału na kategorie

Dodano: 09.12.2018 17:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wasyl Łomaczenko (12-1, 8 KO) awansował na trzecie miejsce w rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe portalu statystycznego Boxrec.com. Wczoraj na gali w Nowym Jorku Ukrainiec pokonał Jose Pedrazę.
Dzięki tej wygranej Łomaczenko zunifikował tytuły mistrza świata WBO i WBA wagi lekkiej. Dla Ukraińca była to druga tegoroczna wygrana.
Najlepsi pięściarze świata Boxrec.com: 1. Terence Crawford, 2. Saul Alvarez, 3. Wasyl Łomaczenko, 4. Oleksandr Usyk, 5. Giennadij Gołowkin, 6. Luis Nery, 7. Wisaksil Wangek, 8. Miguel Berchelt, 9. Anthony Joshua, 10. Leo Santa Cruz.

Szeremeta blisko eliminatora do pasa mistrzowskiego IBF

Dodano: 09.12.2018 8:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Sergiej Derewianczenko (12-1, 10 KO) i Jack Culcay (25-3, 13 KO) zostali wyznaczeni do stoczenia walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi średniej. Tytuł International Boxing Federation należy do Daniela Jacobsa.
Obozy Ukraińca i Niemcy otrzymały czas na negocjacje. Culcay wyraził chęć uczestniczenia w eliminatorze do mistrzowskiego pasa, z kolei Derewianczenko może wybrać inny kierunek na najbliższe miesiąca swojej kariery.
Ewentualna rezygnacja Derewianczenki sprawi, że do walki z Culcayem zostanie wyznaczony Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO). Dzierżący tytuł mistrza Europy pięściarz z Białegostoku jest w rankingu IBF tuż za Ukraińcem.
Culcay w przeszłości posiadał już mistrzowski pas wagi super półśredniej. W ubiegłym roku Niemiec przegrał na punkty z Maciejem Sulęckim.

Łomaczenko: chcę być numerem jeden bez podziału na wagi

Dodano: 08.12.2018 12:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Dzisiaj na gali organizowanej w Nowym Jorku dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenką (11-1, 9 KO) i Jose Pedrazą (25-1, 12 KO). Pięściarze zaboksują o pasy WBA i WBO. Dla Ukraińca będzie to powrót na ring po operacji prawego barku.

 

Źródło: www.ringpolska.pl

Usyk wyklucza walkę z Joshuą w kwietniu

Dodano: 08.12.2018 12:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Niekwestionowany mistrz świata wagi junior ciężkiej Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO) oficjalnie wykluczył możliwość stoczenia walki z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) w najbliższych miesiącach. W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się sugestie, że do starcia Ukraińca z Brytyjczykiem może dojść już w kwietniu.
Usyk jednocześnie zdradził, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, w której kategorii wagowej stoczy kolejny pojedynek. Ukrainiec ma zamiar przejść do wagi ciężkiej, ale rozważa jeszcze jeden występ w kategorii junior ciężkiej z dużym nazwiskiem.
Nieoficjalnie mówi się o tym, że promotorzy Usyka chcą wyciągnąć z bokserskiej emerytury Andre Warda i to właśnie Amerykanin miałby być ostatnim wyzwaniem 31-latka w limicie do 90,7 kg. W tym roku Usyk stoczył trzy walki, wygrywając z Mairisem Briedisem, Muratem Gasijewem i Tonym Bellew.

Łomaczenko i Pedraza twarzą w twarz przed walką unifikacyjną

Dodano: 07.12.2018 5:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W sobotę na gali organizowanej w Nowym Jorku dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenką (11-1, 9 KO) i Jose Pedrazą (25-1, 12 KO). Dla Ukraińca będzie to powrót na ring po operacji prawego barku. Łomaczenko doznał kontuzji w czasie majowej walki z Jorge Linaresem. Grudniowa walka będzie unifikacją tytułów WBA i WBO w kategorii lekkiej. Łomaczenko pas WBA wywalczył, wygrywając z Linaresem, z kolei Pedraza przejął tytuł WBO po zwycięstwie z Raymundo Beltranem. Transmisja w Polsacie Sport Extra. 

 

Źródło: www.ringpolska.pl

Łomaczenko po Pedrazie będzie musiał walczyć z Crollą

Dodano: 30.11.2018 16:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zwycięzca walki pomiędzy Wasylem Łomaczenko (11-1, 9 KO) i Jose Pedrazą (25-1, 12 KO) będzie musiał w kolejnym występie zmierzyć się z Anthonym Crollą (34-6-3, 13 KO). Pojedynek Ukraińca z Portorykańczykiem odbędzie się 8 grudnia w Nowym Jorku.
Stawką walki Łomaczenki z Pedrazą będą tytuły mistrza świata federacji WBA i WBO. Crolla jest oficjalnym pretendentem do pasa World Boxing Association.
Grudniowy pojedynek będzie dla Łomaczenki powrotem na ring po operacji barku. Ukrainiec ostatni raz boksował w maju, kiedy to wygrał przed czasem z Jorge Linaresem.

Źródło: www.ringpolska.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone