niedziela, 18 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem VADA  RSS
YARDE O TESTACH VADA I ROBIENIU WAGI PRZED WALKĄ Z KOWALIOWEM

Dodano: 06.08.2019 19:43 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązkowy pretendent do pasa WBO w wadze półciężkiej, Anthony Yarde już 24 sierpnia zmierzy się w Czelabińsku z mistrzem świata Siergiejem Kowaliowem. Brytyjczyk przechodzi przed tym pojedynkiem regularne testy VADA.

Źródło: www.bokser.org

Hearn: testy VADA to dowód na niewinność Whyte'a

Dodano: 05.08.2019 10:43 | 3 odsłon | 0 komentarzyPromotor Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) Eddie Hearn z radością przyjął informację o negatywnych wynikach testów antydopingowych VADA przeprowadzonych u jego zawodnika przy okazji walki z Oscaraem Rivasem (26-1, 18 KO). Szef Matchroom Boxing ma nadzieję, że rezultaty uzyskane przez VADA pomogą w oczyszczeniu Whyte'a z zarzutów o doping, jaki pojawiły się po wykryciu przez brytyjską komisję UKAD w organizmie Brytyjczyka śladów stosowania dianabolu.
- Wiadomość od VADA jest znakomita, bo ona pokazuje, że choć Dillian badany był sześć czy siedem razy podczas obozu, to zawsze był czysty, a testy te robione były w podobnym czasie co test UKAD, którego wynik budzi kontrowersje. To będzie klucz do oczyszczenia imienia Whyte'a - stwierdził Hearn z rozmowie ze Sky Sports.
- Teraz wszystkim zajmuje się jego ekipa, chodzi o to, by sprawę zakończyć tak szybko, jak to możliwe, bo każdy kolejny dzień ma niszczący wpływ na karierę Dilliana - dodał promotor "The Body Snatchera".

VADA: Rivas i Whyte z ngatywnymi wynikami testów

Dodano: 01.08.2019 23:23 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Komisja antydopingowa VADA poinformowała, że testy przeprowadzone przy okazji rozegranej 20 lipca w Londynie walki o pas WBC Intrim wagi ciężkiej pomiędzy Dillianem Whytem (26-1, 18 KO) i Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO) dały u obu pięściarzy wynik negatywny.
VADA, pracująca na zlecenie federacji WBC wa ramach programu Clean Boxing Program, badała Whyte'a i RIvasa w dniach 17 i 21 lipca.
Obaj zawodnicy kontrolowani byli także przez brytyjską agencję antydopingową UKAD, która przed pojedynkiem wykryła w organizmie Whyte'a dwa metabolity zakazanego dianabolu (data pobrania próbki nie jest znana). Mimo "wpadki" dopingowej "The Body Snatcher" został jednak do walki dopuszczony. Dlaczego? Na razie nie wiadomo.
Aktualnie władze World Boxing Council prowadzą dochodzenie w sprawie Whyte'a, które wszczęły po otrzymaniu informacji od UKAD. Na czas jego trwania Wyspiarz stracił zdobyty w walce pas WBC Interim i status obowiązkowego challengera.

ORGANIZACJA VADA: WHYTE I RIVAS 'CZYŚCI'

Dodano: 01.08.2019 21:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Organizacja VADA w swoim dzisiejszym oświadczeniu poinformowała, że zarówno Dillian Whyte jak i Oscar Rivas przeszli pomyślnie wszystkie badania.

Źródło: www.bokser.org

Badania VADA u Whyte'a niczego nie wykryły

Dodano: 28.07.2019 13:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Bokserski świat od kilku dni żyje aferą, jaka wybuchła po ujawnieniu przez portal boxingscene.com, że w jednym z badań przeprowadzonych przez agencję antydopingowych UKAD u Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) przed rozegraną 20 lipca walką z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO) wykryto śladowe ilości dwóch  metabolitów dianabolu.

UKAD o wyniku testu poinformowała Whyte'a i brytyjską komisję bokserską 17 lipca, jednak "The Body Snatcher" ostatecznie został do pojedynku dopuszczony. Na razie nieznane są wyniki badania próbki B. Wiadomo już natomiast, że wszystkie dotychczasowe badania przeprowadzone u Whyte'a przez VADA - agencję pracującą na zlecenie federacji WBC - dały wynik negatywny.

Gdyby rezultat analizy próbki B pobranej przez UKAD okazał się pozytywny, Whyte'a może spotkać kara dyskwalifikacji. Co prawda bardzo niskie stężenie obydwu metabolitów dianabolu (0,9 i 3,0 ng/ml) świadczyć może o tym, że zakazany specyfik dostał się do organizmu pięściarza np. wraz zanieczyszczoną nim odżywką, jednak wg przepisów WADA, na których w swojej pracy opiera się UKAD, to po stronie sportowca leży udowodnienie swojej niewinności w przypadku pozytywnego wyniku kontroli.

Źródło: www.ringpolska.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone