niedziela, 12 lipca 2020 r.  Imieniny: Brunona, Jana, Wery
Wiadomości z tagiem WBA WBO  RSS
Joshua - Fury: pierwsza walka na Wyspach, rewanż w Arabii?

Dodano: 29.06.2020 6:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Latem 2021 roku ma dojść do pierwszej z walki pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) - poinformował Eddie Hearn. Pięściarze zgodzili się stoczyć w przyszłym roku dwa pojedynki ze sobą. Pierwsza walka ma odbyć się na Wyspach Brytyjskich, zaś druga w innym kraju.
- Pierwsza walka odbędzie się w okolicach czerwca. To największa walka w historii brytyjskiego boksu, więc nie możemy zabrać jej kibicom na Wyspach. Ale rewanż pewnie odbędzie się w innej części świata. Musimy patrzeć też na to pod kątem biznesowym, a takie miejsca jak Arabia Saudyjska są w stanie zaoferować nam naprawdę dobre warunki - tłumaczy Hearn.
Niedawno poinformowano, że Joshua i Fury zaakceptowali warunki finansowe obu walk. Później Hearn precyzował, że nie oznacza to podpisania kontraktów na walkę. Proces rozmów w tej sprawie przebiega jednak z pozytywnym nastawieniem obu stron.
Joshua i Fury przed skrzyżowaniem rękawic mają stoczyć po dwie walki. Joshuę czekają pojedynki z Kubratem Pulewem i Oleksandrem Uskiem, zaś Fury'ego z Deontayem Wilderem oraz Dillianem Whytem. Wszystkie walki będą miały status obowiązkowych obron pasów mistrzowskich i jeśli zostaną pominięte, Fury lub Joshua mogą stracić jeden z posiadanych tytułów.

Fury o walce z Joshuą: to ja wyjdę do ringu jako mistrz

Dodano: 24.06.2020 23:12 | 4 odsłon | 0 komentarzyMistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) w rozmowie z IFL TV odniósł się do informacji na temat planowanych na przyszły rok dwóch walk o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej z czempionem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).
- Wiem tylko tyle, ile wiedzą wszyscy. Uzgodniony został podział zysków - powiedział Fury, który nie wątpliwości, że to on a nie jego rodak będzie "stroną A" wyczekiwanego przez kibiców pojedynku. 
- To ja jestem niepokonany, to ja mam pas WBC i jestem mistrzem linearnym, więc będzie to walka "Fury kontra Joshua". To ja wyjdę do ringu jako mistrz [jako drugi]. Tyle w temacie! - oznajmił olbrzym z Wilmslow.
Aby skrzyżować rękawice z Joshuą, Fury musi jednak najpierw pokonać pod koniec tego roku Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), z którym w lutym wygrał przez techniczny nokaut. Później, przynajmniej w teorii, powinien skrzyżować rękawice z obowiązkowym pretendentem WBC Dillianem Whytem, choć "Król Cyganów" liczy, że termin obligatoryjnej obrony zostanie odroczony. 
- Whyte swoją szansę dostanie, ale kiedy, to nie wiem. Nikt nie mógł przewidzieć koronawirusa. Skoro wszystko zostało zamrożone to i mistrzowskie zobowiązania powinny także zostać zamrożone. Pewnie jakiś rok zajmie nadrobienie tego wszystkiego - ocenił Tyson Fury.

Hearn o Joshua - Fury: przekręcono moje słowa

Dodano: 23.06.2020 8:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Cały sportowy świat rozgrzała informacja o ustaleniu warunków walki unifikacyjnej o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Eddie Hearn doprecyzował, że porozumienie w głównych kwestiach zostało osiągnięte, ale wciąż wiele spraw nie zostało rozstrzygniętych.
- Udzieliłem wywiadu Sky Sports, informując po prostu, że Joshua i Fury zaakceptowali podział pieniędzy oraz fakt, że stoczą ze sobą dwie walki. Powiedziałem jednak, że przed nami wciąż daleka droga, a potem ciężko było mi uwierzyć w to co czytam. Wiem, że teraz wszyscy są mistrzami clickbaitów, ale to przeszło moje oczekiwania - zdradził Hearn.
- Trzeba podkreślić, że porozumienie w kwestiach finansowych jest bardzo ważne, ale pozostało tyle detali, których nawet jeszcze nie zaczęliśmy omawiać, że nie można mówić o pewnej walce. Ważne, że obie strony chcą tego pojedynku. To na pewno ułatwia sprawę. Moje słowa zostały trochę przekręcone, jednak to też pokazuje, jak bardzo wszyscy chcą tę walkę zobaczyć - dodał szef grupy Matchroom Boxing.
Joshua i Fury przed skrzyżowaniem rękawic mają stoczyć po dwie walki. Joshuę czekają pojedynki z Kubratem Pulewem i Oleksandrem Uskiem, zaś Fury'ego z Deontayem Wilderem oraz Dillianem Whytem. Wszystkie walki będą miały status obowiązkowych obron pasów mistrzowskich i jeśli zostaną pominięte, Fury lub Joshua mogą stracić jeden z posiadanych tytułów.

Hearn: kontuzja Joshuy nie pokrzyżuje planów na 2020 rok

Dodano: 22.06.2020 17:42 | 5 odsłon | 0 komentarzyEddie Hearn, promotor mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), zapewnił w rozmowie ze Sky Sports, że kontuzja kolana, jakiej ostatnio doznał AJ, nie jest poważna. 
- Oczywiście to nic miłego, chodzić w ortezie i o kulach, ale ten uraz nie pokrzyżuje planów Joshuy na 2020 rok - oświadczył szef Matchroom Boxing.
- AJ Usztywnienie na kolanie będzie nosił, dopóki nie będzie mógł wznowić treningów. Robiliśmy prześwietlenia, operacja potrzebna nie będzie i to jest dobra wiadomość. Teraz po prostu przez kilka tygodni nie może biegać ani ciężko ćwiczyć - dodał Hearn. 
Anthony Joshua w swoim najbliższym występie zmierzyć ma się z obowiązkowym challengerem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Walka planowana jest na przełom listopada i grudnia.

reklama

Copyright © 2008-2020 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone