niedziela, 12 lipca 2020 r.  Imieniny: Brunona, Jana, Wery
Wiadomości z tagiem World Boxing  RSS
Papin - Faifer 15 sierpnia w eliminatorze do walki z Makabu

Dodano: 11.07.2020 9:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


15 sierpnia na gali w Soczi dojdzie do walki Rusłana Faifera (25-1, 16 KO) z Alekseiem Papinem (11-1, 10 KO). Pojedynek ma mieć status eliminatora do tytułu mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej.
Wcześniej mówiło się, że Faifer o prawo do walki o pas World Boxing Council zaboksuje z Dmitrijem Kudriaszowem. 29-latek w listopadzie ubiegłęgo roku wygrał z Jurim Kaszinszkim, a wcześniej pokonał na punkty Sergieja Radczenkę.
Papin z kolei nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Ilungą Makabu. To właśnie pięściarz z Demokratycznej Republiki Konga jest aktualnym czempionem WBC. W styczniu Makabu wywalczył tytuł, wygrywając z Polakiem Michałem Cieślakiem.

Navarrete przechodzi do wyższej wagi, zwakował pas WBO

Dodano: 10.07.2020 7:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Emanuel Navarrete (31-1, 27 KO) postanowił przenieść się do kategorii piórkowej. 25-latek zwakował tytuł mistrza świata WBO wagi super koguciej, który dzierżył od grudnia 2018 roku.
Meksykanin jest jednym z najbardziej aktywnych pięściarzy. W ciągu kilkunastu miesięcy aż pięciokrotnie udanie bronił pasa mistrzowskiego World Boxing Organization.
W nowej kategorii wagowej Navarrete prawdopodobnie od razu zaboksuje o tytuł WBO, który zostanie zwakowany przez Shakura Stevensona. Amerykanin także wybiera się do wyższej dywizji.
Z kolei o pozostawiony przez Meksykanina pas w wadze piórkowej zawalczą Stephen Fulton i Angelo Leo. Ten pojedynek ma odbyć się 1 sierpnia na gali telewizji Showtime.

Walka Alvarez - Smith przełożona na 27 sierpnia

Dodano: 09.07.2020 7:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Na 27 sierpnia została przełożona walka pomiędzy Eleiderem Alvarezem (25-1, 13 KO) i Joe Smithem Jr (25-3, 20 KO). Pojedynek jest częścią turnieju eliminacyjnego do wakującego tytułu mistrza świata WBO wagi półciężkiej.
Początkowo do takiej walki miało dojść na przełomie maja i czerwca, a później 16 lipca. Pandemia koronawirusa przedłużyła oczekiwanie na ciekawie zapowiadającą się konfrontację Kolumbijczyka z Amerykaninem, a później niedawno okazało się, że Alvarez ma problemy z barkiem.
Zwycięzca walki Alvarez - Smith zmierzy się w pojedynku o wakujący pas mistrzowski World Boxing Organization z lepszym z pary Umar Sałamow - Maksym Własow. Rosyjscy pięściarze w ostatnich miesiącach podpisali kontrakty z grupą Top Rank, która dzięki temu reprezentuje interesy wszystkich uczestników turnieju WBO.

Herring - Oquendo o pas WBO 14 lipca, wraca też Mayer

Dodano: 08.07.2020 9:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

 
Na 14 lipca została przełożona walka mistrza świata WBO wagi super piórkowej Jamela Herringa (21-2, 10 KO) z Jonathonem Oquendo (31-6, 19 KO). Pojedynek miał się odbyć 2 lipca, jednak w organizmie Herringa wykryto koronawirusa.
Pięściarz przeszedł chorobę bezobjawowo i po okresie izolacji dostał zielone światło na powrót do ringu. 34-letni Herring wywalczył pas World Boxing Organization w maju ubiegłego roku, wygrywając na punkty z Masayukim Ito. W listopadzie Amerykanin po raz pierwszy obronił tytuł z Lamontem Roachem, który był oficjalnym pretendentem do pasa.
Podczas tej samej gali kibice zobaczą w akcji Mikaelę Mayer (12-0, 5 KO), która zmierzy się z Helen Joseph (17-4-2, 10 KO). Dla Mayer może z to być jednym z ostatnich testów przed walką o pas WBO wagi super piórkowej z Ewą Brodnicką.

Garcia i Campbell zgodzili się na walkę o WBC Interim

Dodano: 07.07.2020 8:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ryan Garcia (20-0, 17 KO) i Luke Campbell (20-3, 16 KO) zgodzili się przystąpić do walki o tymczasowy pas WBC wagi lekkiej. Obozy pięściarzy mają czas do 31 lipca na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie. Jeśli tak się nie stanie, organizatora pojedynku wyłoni przetarg.
Wcześniej o tytuł WBC Interim Campbell miał rywalizować z Javierem Fortuną, jednak pięściarz z Dominikany w kolejnym występie zmierzy się z Jorge Linaresem. Garcia niedawno sam przymierzany był do pojedynku z Linaresem, jednak nie porozumiał się w kwestiach finansowych z promującą go grupą Golden Boy Promotions.
21-letni Amerykanin w ostatnich dwóch występach wygrywał przed czasem z Francisco Fonsecą i Romero Duno. Campbell nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Wasylem Łomaczenko. Stawką tego pojedynku był pełnoprawny pas World Boxing Council.
Można spodziewać się, że do walki Garcia - Campbell dojdzie jesienią na terenie Stanów Zjednoczonych. Galę pokaże platforma DAZN. Zwycięzca będzie też obowiązkowym rywalem dla Devina Haneya, pełnoprawnego mistrza WBC.

20. walka Jeżewskiego 2 października w Kościerzynie

Dodano: 06.07.2020 20:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżewski - Bregeon oficjalnie 24 kwietnia w Nantes
Swoją jubileuszową, 20 walkę w zawodowej karierze Nikodem Jeżewski stoczy 2 października na wielkiej gali „Rocky Boxing Night” w Kościerzynie. Tego dnia dojdzie do finału turnieju wagi ciężkiej oraz rozpocznie się turniej kategorii junior ciężkiej. – Dla Nskodema otwierają się nowe "drzwi", włącznie z kolejną ofertą pojedynku o pas EBU-EU – mówi jego promotor Krystian Każyszka. Bilety na tę imprezę są dostępne w ograniczonej liczbie - tylko 120 wejściówek na platformie eBilet.
Niepokonany w profesjonalnej karierze i należący do polskiej czołówki wagi cruiser Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) jest obecnie klasyfikowany na 28 miejscu w rankingu prestiżowej federacji World Boxing Council. Właśnie został wyznaczony 3 termin jego niedoszłej walki o pas EBU-EU z Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 KO), ale być może plany polskiego boksera i prowadzącego jego karierę Krystiana Każyszki będą zupełnie inne! - Otrzymałem wiadomość o trzecim podejściu do walki o wakujący pas Mistrza Unii Europejskiej, tym razem chodzi o datę 19 grudnia. We wcześniejszych terminach nie było możliwości jej rozegrania z powodu pandemii koronawirusa. Za pośrednictwem kancelarii, która reprezentuje Rocky Boxing Night, zaproponowaliśmy EBU organizację walki mistrzowskiej 2 października w Kościerzynie na jeszcze lepszych warunkach od zaproponowanych przez stronę francuską. Niestety odpowiedź była negatywna – powiedział Krystian Każyszka.
W tej sytuacji promotor zapowiedział 10-rundową walkę Nikodema Jeżewskiego na gali w Kościerzynie. - Rozglądamy się za różnymi możliwościami przyspieszenia rozwoju kariery naszego pięściarza. Jestem przekonany, że zawodnik tej klasy co Nikodem wkrótce otrzyma szansę na zrealizowanie swych marzeń… To bokser o wysokich umiejętnościach, który ma szansę wkrótce znaleźć się również na listach WBA. Weirze, że za maksimum 3 walki będzie walczył o znaczący tytuł, a przy odrobinie szczęścia – jak to było w przypadku Michała Cieślaka - nastąpi to jeszcze wcześniej. Rozważamy każdy ruch, aby kariera Jeżewskiego poszła do przodu. Otwierają się kolejne „drzwi”, a my po analizie musimy wybrać te najlepsze dla Nikodema – ocenił promotor.
W ostatniej walce Nikodem Jeżewski wygrał w grudniu w rodzinnej Kościerzynie z Tamasem Lodim (20-13-2, 17 KO). Natomiast Dylan Bregeon, który do 2016 roku boksował w kategorii ciężkiej, ostatniego dnia stycznia pokonał Oliviera Vautraina (16-3-1, 7 KO) i zdobył wakujący tytuł Mistrza Francji. - Zobaczymy, czy ostatecznie dojdzie do tej walki z Bregeonem, czy stanie się zupełnie coś innego. Są różne zapytania od zagranicznych promotorów o osobę Nikodema Jeżewskiego. Bokser z 30-stki światowego rankingu ma całkiem inne możliwości niż w momencie, gdy był kilkadziesiąt pozycji niżej – dodał Krystian Każyszka.
Oprócz Nikodema Jeżewskiego w piątek, 2 października dojdzie do finału organizowanego przez Krystiana Każyszkę finału turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Kacprem Meyną a Mateuszem Cielepałą. Tego dnia w Kościerzynie rozpocznie się kolejne wielkie widowisko, z wysoką nagrodą finansową i możliwością podpisania zawodowego kontraktu z Rocky Boxing Night. To turniej kategorii cruiser, z udziałem m.in. Igora Jakubowskiego, Olimpijczyka z Rio de Janeiro i Wicemistrza Europy w boksie olimpijskim. Po perturbacjach zdrowotnych wraca na zawodowy ring i z pewnością będzie faworytem rywalizacji w wadze junior ciężkiej. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Źródło: www.ringpolska.pl

Garcia wyznaczony do eliminatora do walki z Łomaczenką

Dodano: 06.07.2020 18:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Federacja WBO wyznaczyła Ryana Garcię (20-0, 17 KO) i Emmanuela Tagoe (31-1, 15 KO) do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata wagi lekkiej. Obozy pięściarzy otrzymały 20 dni na negocjacje w tej sprawie.
Minimalna kwota, z którą można przystąpić do ewentualnego przetargu, została ustalona na poziomie 150 tys. dolarów. Mistrzem World Boxing Organization kategorii lekkiej jest Wasyl Łomaczenko.
21-letni Garcia niedawno został także wyznaczony do pojedynku o tymczasowy pas federacji WBC. O to trofeum Amerykanin mógłby zaboksować z Anglikiem Lukem Campbellem.
Nie ma jednak pewności, kiedy Garcia wróci na ring i czy skorzysta z którejkolwiek propozycji. Kalifornijczyk popadł w konflikt z promującą go grupą Golden Boy Promotions po tym jak nie zgodził się na obniżenie gaży wynikającej z podpisanego w ubiegłym roku kontraktu.

Ugas - Ramos o pas WBA, Besputin oficjalnie pozbawiony tytułu

Dodano: 06.07.2020 8:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Aleksander Besputin został oficjalnie pozbawiony regularnego pasa mistrzowskiego WBA wagi półśredniej. Rosjanin został złapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących w listopadowej walce z Radzhabem Butejewem.
W tej sytuacji World Boxing Association wyznaczyła do walki o regularny tytuł Yordenisa Ugasa (25-4, 12 KO) i Abela Ramosa (26-3-2, 20 KO). Obaj pięściarze współpracują z Alem Haymonem, więc organizacja pojedynku powinna przebiec bez problemów.
33-letni Ugas ostatni raz boksował w lutym, wygrywając przed czasem z Mikem Dallasem. Ramos w swoim ostatnim występie znokautował Bryanta Perrellę.

Źródło: www.ringpolska.pl

Whyte: Fury popłakał się na deskach, trener go zwymyślał

Dodano: 02.07.2020 9:15 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Aktualności - Page #54

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) w rozmowie z talkSPORT po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni wrócił do czasów, gdy rzekomo miał posyłać podczas sparingów na deski Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Do opisywanych przez "The Body Snatchera" zdarzeń miało dojść w 2013 roku.

- Fury szykował się do walki z Davidem Hayem i jego trener chciał, by nacierał na mnie tak, jak miał to robić z Hayem. Tamtego dnia Fury był sfrustrowany, bo ciągle go kontrowałem i padał na matę - powiedział Whyte. 

- Posłałem go wtedy na deski dwa razy. Był sfrustrowany i popłakał się. Wtedy jego trener go zwymyślał: "Posłuchaj! Jeśli będziesz boksował tak jak teraz, to David Haye cię znokautuje! Wstawaj i weź się w garść" - wspominał lider rankingu WBC kategorii ciężkiej.

Dillian Whyte od blisko roku jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBC należącego do Tysona Fury'ego. Według ostatniej dyrektywy World Boxing Council londyńczyk swoją mistrzowską szansę powinien dostać najpóźniej w lutym 2021 roku, jednak pewne jest, że z względu na epidemię koronwirusa i korektę bokserskich kalendarzy, data ta ulegnie zmianie.

WBC zarządza walkę Garcia - Campbell o tymczasowy pas

Dodano: 01.07.2020 21:29 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Federacja WBC wyznaczyła Ryana Garcię (20-0, 17 KO) i Luke'a Campbella (20-3, 16 KO) do walki o tymczasowy mistrzowski pas w kategorii lekkiej. Wcześniej o ten tytuł Campbell miał rywalizować z Javierem Fortuną, jednak pięściarz z Dominikany w kolejnym występie zmierzy się z Jorge Linaresem.
Garcia niedawno sam przymierzany był do pojedynku z Linaresem, jednak nie porozumiał się w kwestiach finansowych z promującą go grupą Golden Boy Promotions. 21-letni Amerykanin w ostatnich dwóch występach wygrywał przed czasem z Francisco Fonsecą i Romero Duno.
Campbell nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Wasylem Łomaczenko. Stawką tego pojedynku był pełnoprawny pas World Boxing Council.

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone