środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem World Boxing  RSS
Promotor Głowackiego: tylko łotewska federacja była władna

Dodano: 25.06.2019 14:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj federacja WBO opublikowała zaktualizowane rankingi, w których w rubryce "mistrz świata" w wadze junior ciężkiej figuruje nazwisko Mairisa Briedisa (26-1, 20 KO). 

Z czerwcowych list rankingowych wnioskować można zatem, że World Boxing Organization ostatecznie usankcjonowała rozegraną 15 czerwca walkę Briedisa z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Polak w wyniku porażki przez techniczny nokaut stracił mistrzowski pas.

Inne zdanie w tej kwestii ma najwyraźniej promotor Głowackiego Andrzej Wasilewski, trzymający się wcześniej ogłoszonego komunikatu, że jednym nadzorcą niedawnego pojedynku była Łotewska Federacja Bokserska.

"Konsekwentnie. Tylko łotewska federacja była i jest władna... sprawdzamy możliwości prawne na Łotwie. Wygląda na to, że możemy mieć po prostu spór prawny."- napisał na Twitterze szef KnockOut Promotions, który zamierza walczyć o sprawiedliwość dla swojego zawodnika w związku ze skandalicznym przebiegiem potyczki z Briedisem.

Pacquiao znowu boi się igieł? Bez testów przed Thurmanem

Dodano: 25.06.2019 10:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nie będzie wyrywkowych testów dopingowych przed walką Kietha Thurmana (29-0, 22 KO) z Mannym Pacquiao (61-7-2, 39 KO). Pojedynek odbędzie się 20 lipca na gali organizowanej w Las Vegas.
Walka będzie główną atrakcją imprezy z cyklu Premier Boxing Champions, która blisko współpracuje z federacją World Boxing Council i stworzonym przez nią Clean Boxing Program, w ramach którego czołowi pięściarze świata cały czas poddawani są niezapowiedzianym kontrolom dopingowym. Nie wiadomo, dlaczego przed starciem Filipińczyka z Amerykaninem takich testów nie będzie.
Według oficjalnych komunikatów, zbyt późno złożono w tej sprawie dokumenty. W przeszłości Pacquiao z dystansem podchodził do regularnego pobierania krwi z jego organizmu do badań dopingowych, tłumacząc się względami osobistymi oraz strachem przed igłami. Pacquiao i Thurman zostaną poddani standardowym testom jedynie po walce.
Gala w Las Vegas zostanie pokazana w USA w systemie Pay-Per-View przez telewizję FOX. Obaj pięściarze posiadają pasy mistrzowskie WBA wagi pośredniej. Thurman jest super czempionem, zaś Pacquiao regularnym mistrzem.

Głowacki już bez pasa, Briedis nowym mistrzem WBO

Dodano: 24.06.2019 23:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) nie jest już mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBO - wynika z opublikowanych dziś zaktualizowanych rankingów World Boxing Organization. 

Nowym czempionem WBO w limicie 91 kg jest Mairis Briedis (26-1, 20 KO), który 15 czerwca na gali w Rydze po pełnym kontrowersji boju pokonał Polaka przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Mimo zwycięstwa Briedisa do dziś nie było jednak jasne,czy Łotysz odebrał "Główce" pas, bo według łotewskiej federacji bokserskiej WBO w ostatniej chwili wycofała się z sankcjonowania walki.

Obecność Briedisa na pozycji mistrza w nowych rankingach ostatecznie przesądza o tym, że WBO jednak do pojedynku się "przyznała". Fakt ten, szukając pozytywów, otwiera grupie KnockOut Promotions drogę do formalnego zabiegania o weryfikację wyniku toczonej w skandalicznych okolicznościach walki. Do tej pory nie było bowiem jasne, czy WBO jest właściwym adresatem protestu.

Miejsca Polaków w rankingu WBO: waga junior ciężka: 2. Krzysztof Głowacki, 10. Michał Cieślak, waga półciężka: 6. Robert Parzęczewski, waga średnia: 2. Maciej Sulęcki.

WBO - BRIEDIS MISTRZEM ŚWIATA

Dodano: 24.06.2019 22:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na oficjalnej stronie federacji World Boxing Organization pojawił się ranking na miesiąc czerwiec. W rubryce mistrz w limicie 90,7 kilograma wpisano już nazwisko Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO).

Menadżer Wildera: teraz Ortiz, potem Fury

Dodano: 24.06.2019 18:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl
Menadżer Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) Shelly Finkel zaprzeczył sugestiom, wygłaszanym między innymi przez Eddiego Hearna, że czempion WBC wagi ciężkiej zrezygnuje z wrześniowego pojedynku z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i od razu wyjdzie do rewanżowej walki z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).
- Teraz, i tak właśnie Deontay przekazał swoim kibicom, walczymy z Ortizem. Potem zmierzymy się z Furym - oświadczył reprezentant "Bronze Bombera" w rozmowie z World Boxing News.
- Nie wiem, skąd w ogóle takie wątpliwości, ale kolejnym rywalem Wildera będzie Ortiz, rewanż z Furym będzie następny w kolejności - dodał Finkel.
Deontay Wilder i Tyson Fury po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu zeszłego roku. Dramatyczny bój zakończył się remisem.

Herring będzie bronił tytułu z Roachem, przetarg 20 lipca

Dodano: 24.06.2019 8:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Lamont Roach (19-0-1, 7 KO) został oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata WBO wagi super piórkowej. Tytuł World Boxing Organization w tej kategorii wagowej posiada Jamel Herring (20-2, 10 KO).
WBO nakazało przedstawicielom pięściarzy rozpoczęcie negocjacji w sprawie organizacji walki. Jeśli rozmowy nie przyniosą porozumienia, organizatora pojedynku wyłoni zaplanowany na 20 lipca przetarg.
33-letni Herring wywalczył tytuł mistrzowski, wygrywając w maju z Masayukim Ito. 23-letni Roach w ostatnim zawodowym występie wygrał z Jonathanem Oquendo.

Źródło: www.ringpolska.pl

Tydzień po walce WBO wciąż nie ogłosiło nowego mistrza

Dodano: 23.06.2019 11:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wciąż nie wiadomo, kto jest aktualnym mistrzem świata federacji WBO wagi junior ciężkiej. Tydzień temu na gali w Rydze, odbyła się zakończona skandalem walka pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Stawką tego pojedynku miał być pas mistrzowski World Boxing Organization w limicie do 90,7 kg, jednak do dzisiaj nie wiadomo, czy WBO oficjalnie nadzorowało tę walkę.
Kilka dni przed galą w Rydze, WBO poinformowało, że Krzysztof Głowacki, który od października ubiegłego roku dzierżył tytuł tymczasowy, otrzymał status pełnoprawnego mistrza świata. Pojedynek na Łotwie miał być z kolei obowiązkową obroną tego trofeum.
Walkę w Rydze wygrał oficjalnie Briedis, który po pełnej chaosu, błędów sędziowskich i złamań regulaminu rywalizacji, zastopował Polaka w trzeciej rundzie. Po zakończeniu pojedynku, Łotysz nie został jednak w ringu ogłoszony nowym mistrzem świata. Przebieg walki, praca sędziego i rozstrzygnięcie zostały oficjalnie oprotestowane przez promującą Polaka grupę KnockOut Promotions.
Federacja WBO cały czas nie wydawała oficjalnego komunikatu dotyczącego mistrzowskiego pasa w wadze junior ciężkiej. Oficjalna strona internetowa organizacji za mistrza wciąż uznaje Oleksandra Usyka, który został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata w kategorii ciężkiej. 
Odpowiedź na pytanie, kto jest aktualnym mistrzem WBO wagi cruiser, znajdziemy prawdopodobnie po publikacji najnowszych rankingów federacji, które ogłaszane są pod koniec każdego miesiąca. Niewykluczone, że wobec ogromnego bałaganu związanego z walką Głowacki - Briedis, tytuł WBO wagi junior ciężkiej jest obecnie wakujący. 

 

WBO: Usyk obowiązkowym rywalem dla zwycięzcy Joshua - Ruiz

Dodano: 23.06.2019 8:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Federacja WBO pozytywnie rozpatrzyła wniosek o nadanie Oleksandrowi Usykowi (16-0, 12 KO) statusu obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata kategorii ciężkiej. 

Usyk, który w minionych latach zdominował wagę junior ciężką, wygrywając turniej WBSS i zdobywając komplet mistrzowskich pasów, na początku tego roku podjął decyzję o przejściu do królewskiej dywizji. Jako zunifikowany mistrz niższej kategorii Ukrainiec miał prawo zabiegać o automatyczne przyznanie mu pozycji obligatoryjnego challengera. 

Usyk w swoim debiucie w nowej klasie wagowej miał zmierzyć się w maju z Carlosem Takamem, jednak nabawił się kontuzji. Czempion z Symferopola ostatecznie na ring powróci we wrześniu, prawdopodobnie krzyżując rękawice z anonsowanym wcześniej Takamem. 

Pas WBO wszech wag do 1 czerwca należał do Anthony'ego Joshuy, który znajdował się także w posiadaniu tytułów federacji IBF i WBA. Brytyjczyk stracił jednak wszystkie trzy trofea, przegrywając przez techniczny nokaut z Andym Ruizem Jr. Przed końcem roku Joshua i Ruiz mają się spotkać w walce rewanżowej. Zgodnie z rezolucją WBO zwycięzca rewanżu będzie musiał w kolejnym występie zmierzyć się z Usykiem. 

O pozycję obowiązkowego pretendenta WBO zabiegał także Dillian Whyte, będący od jakiegoś czasu liderem rankingu World Boxing Organization, jednak Brytyjczyk prawdopodobnie ostatecznie zawalczy o pas WBC, o ile 20 lipca pokona Oscara Rivasa. 

Cancio po raz drugi znokautował Machado, obronił pas WBA

Dodano: 22.06.2019 8:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Andrew Cancio (21-4-2, 16 KO) znokautował w trzeciej rundzie Alberto Machado (21-2, 17 KO) na gali organizowanej w Indio. 30-latek po raz drugi pokonał Portorykańczyka i obronił tytuł mistrza świata WBA wagi super piórkowej.
Tym razem walka od początku układała się dobrze dla Cancio, który wyciągnął wnioski z pierwszego pojedynku. Amerykanin po raz pierwszy zmierzył się z Machado w lutym. Zanim znokautował rywala w czwartej rundzie, w pierwszym starciu sam był liczony.
W rewanżu walka zakończyła się w trzeciej rundzie po ciosie w okolice wątroby. Machado został wyliczony do dziesięciu, a Cancio po raz pierwszy udanie obronił pas World Boxing Association.
Podczas tej samej gali Elewin Soto odebrał Angelowi Acoście tytuł mistrza świata WBO wagi junior muszej. Soto znokautował przeciwnika w dwunastej rundzie, chociaż do momentu przerwania walka przegrywał na punkty.

Źródło: www.ringpolska.pl

Shields kontuzjowana, walka o pas w trzeciej wadze przełożona

Dodano: 21.06.2019 8:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Claressa Shields (9-0, 2 KO) doznała kontuzji kolana i nie będzie mogła przystąpić do planowanej na 17 sierpnia walki o tytuł mistrzyni świata WBO wagi super półśredniej z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). Pojedynek zostanie przełożony na inny termin i odbędzie się w październiku lub listopadzie.
24-latka wcześniej zdobywała mistrzowskie pasy w kategorii średniej oraz super średniej. W ostatnim zawodowym występie Amerykanka wygrała na punkty z Niemką Christiną Hammer.
Stawką sierpniowej walki Shields miał być także pas WBC Diamond w limicie do 69 kilogramów. Pełnoprawną mistrzynią świata World Boxing Council w tym przedziale wagowym jest Ewa Piątkowska. To oznacza, że Shields po ewentualnym zdobyciu diamentowego pasa, wkrótce zostałaby wyznaczona do walki z Polką.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone