wtorek, 19 października 2021 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Adamie  RSS
Babić - Molina na undercardzie gali Whyte - Wallin

Dodano: 18.10.2021 18:39 | 0 odsłon | 0 komentarzyDwukrotny pretendent do mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej Eric Molina (28-7, 20 KO) będzie kolejnym przeciwnikiem niepokonanego Alena Babića (7-0, 7 KO). 
Do starcia charyzmatycznego ciężkiego z Chrowacji, notowanego także w rankingu wagi bridger federacji WBC, z pogromcą Tomasza Adamka dojdzie 30 października w Londynie na gali Matchroom Boxing, gdzie w walce wieczoru o tytuł WBC Interim królewskiej dywizji zaboksują Dillian Whyte (28-2, 19 KO) i Otto Wallin (22-1, 14 KO).

Źródło: www.ringpolska.pl

Helenius celuje w pas WBA po wygranej z Kownackim

Dodano: 11.10.2021 7:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Robert Helenius (31-3, 19 KO) liczy na to, że wkrótce zaboksuje o tytuł mistrza świata WBA wagi ciężkiej i zostanie wyznaczony przez federację oficjalnym pretendentem do tytułu. W sobotę 37-latek po raz drugi wygrał z Adamem Kownackim.
- To nie była dla mnie trudna walka, trenowałem do niej prawie dwa lata, więc wiedziałem, co mam robić w ringu. Nie biłem nawet z pełną mocą, ponieważ nie chciałem zrobić Kownackiemu krzywdy. To dobry człowiek, ale wiedziałem, że jestem lepszym pięściarzem - mówił "Nordycki Koszmar".
- Teraz celuję w pas WBA. Jestem trzeci w rankingu i po tej wygranej powinienem być jeszcze wyżej. Nie chcę na razie mówić o konkretnych nazwiskach, ponieważ w ostatnich miesiącach skupiałem się wyłącznie na Kownackim - powiedział Helenius.
Pas mistrzowski World Boxing Association w wadze ciężkiej należy do Oleksandra Usyka. WBA w tej kategorii posiada także regularnego mistrza i jest nim Trevor Bryan.

HELENIUS: JESTEM JESZCZE LEPIEJ PRZYGOTOWANY NIŻ OSTATNIO

Dodano: 09.10.2021 13:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Wiedziałem, że ludzie nie postrzegają mnie jako faworyta przed pierwszą walką, wiedziałem też jednak, że go pokonam. Teraz zapewne też wielu we mnie wątpi - mówi Robert Helenius (30-3, 19 KO). Dziś w nocy rewanż z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO)!

Beterbijew - Browne o pasy IBF i WBC 17 grudnia

Dodano: 07.10.2021 8:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy


17 grudnia na gali w Montrealu dojdzie do walki Arturem Beterbijewem (16-0, 16 KO) i Marcusem Brownem (24-1, 16 KO). Amerykanin przystępuje do tego pojedynku z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi półciężkiej.
Grupa Top Rank niedawno wygrała przetarg na organizację tej walki. Zwycięska oferta wyniosła 1,1 mln dolarów. Rosjanin poza pasem World Boxing Council, posiada również mistrzowski tytuł federacji IBF. 
W marcu Beterbijew wrócił na ring po półtorarocznej przerwie, wygrywając z Adamem Deinesem. Browne w kwietniu również wrócił na ring po dłuższej przerwie i pokonał na punkty Denisa Graczewa.

Trener Heleniusa: Kownacki nie zmieni dużo w swoim boksie

Dodano: 03.10.2021 20:35 | 7 odsłon | 0 komentarzyNiecały tydzień pozostał do wyczekiwanego rewanżu Roberta Heleniusa (30-3, 19 KO) z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO). Przekładany kilkukrotnie pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji sobotniej gali w Las Vegas.
Obóz pięściarza z Finlandii jest przekonany, że druga walka zakończy się podobnie do pierwszej. W marcu ubiegłego roku Helenius znokautował Polaka w czwartej rundzie.
- To naturalne, że Kownacki będzie musiał wprowadzić zmiany w swoim boksie, to on przegrał. Ale nie sądzę, że on będzie w stanie zmienić dużo - mówi John Lindstrom, trener "Nordyckiego Koszmaru".
- Kownacki może wiele rzeczy trenować, ale kiedy w trakcie walki otrzyma cios, to wróci w ringu stary Kownacki. Myślę, że on będzie boksował tak samo jak w pierwszej walce, tylko tym razem będzie w lepszej formie fizycznej - dodaje szkoleniowiec Heleniusa.
Głównym wydarzeniem sobotniej imprezy będzie trzeci pojedynek Deontaya Wildera z Tysonem Furym o pas WBC wagi ciężkiej. Helenius w ostatnich tygodniach uczestniczył w obozie sparingowym Amerykanina.

 =

WHYTE: NIE DAM SIĘ WALLINOWI TAK PUNKTOWAĆ JAK JOSHUA USYKOWI

Dodano: 28.09.2021 22:27 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Otto Wallin (22-1, 14 KO) szykując się na Diliana Whyte'a (28-2, 19 KO) sparuje między innymi z Adamem Kownackim. Na pewno będzie gotowy na 30 października, ale Brytyjczyk zapewnia, że nie powtórzy się scenariusz z soboty.

Źródło: www.bokser.org

Top Rank wygrywa przetarg na Beterbijew - Browne

Dodano: 28.09.2021 20:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Grupa Top Rank wygrała przetarg na organizację walki pomiędzy Arturem Beterbijewem (16-0, 16 KO) i Marcusem Brownem (24-1, 16 KO). Amerykanin przystępuje do tego pojedynku z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi półciężkiej.
Zwycięska oferta wyniosła 1,1 mln dolarów. Rosjanin poza pasem World Boxing Council, posiada również mistrzowski tytuł federacji IBF. Przetarg miał początkowo się odbyć 17 września, jednak promotorzy pięściarzy poprosili o dodatkowy czas na wypracowanie porozumienia, co ostatecznie się nie udało.
W marcu Beterbijew wrócił na ring po półtorarocznej przerwie, wygrywając z Adamem Deinesem. Browne w kwietniu również wrócił na ring po dłuższej przerwie i pokonał na punkty Denisa Graczewa.

Helenius: Kownacki rzuci się na mnie, ale nic mi nie zrobi

Dodano: 28.09.2021 7:44 | 8 odsłon | 0 komentarzyRobert Helenius (30-3, 19 KO) jest bardzo pewny siebie na niecałe dwa tygodnie przed rewanżową walką z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO). W marcu ubiegłego roku Fin znokautował Polaka w czwartej rundzie i zapowiada, że drugi pojedynek będzie miał podobny przebieg.
- Kownacki jest agresywny i silny, ale ja jestem dużo lepszym pięściarzem. Przed pierwszą walką wiedziałem, że on nie jest w stanie zrobić mi krzywdy. Teraz też wiem, że on rzuci się na mnie, pewnie będzie jeszcze bardziej agresywny niż wcześniej, ale nic mi nie zrobi. Jestem pewny, że druga walka zakończy się tak samo jak pierwsza - zapowiada "Nordycki Koszmar".
- Przed pierwszą walką z Kownackim po raz pierwszy w zawodowej karierze miał okres dwóch lat bez żadnej kontuzji. Byłem zdrowy, odpowiednio się odżywiałem i zbudowałem najlepszą formę w karierze. Kilka lat temu nie byłem mentalnie gotowy na duże walki. Teraz dojrzałem, jestem świadomy swoich możliwości i ze spokojem czekam na rewanż - dodaje pięściarz z Finlandii.
Helenius i Kownacki skrzyżują rękawice 9 października na gali organizowaej w Las Vegas. Głównym wydarzeniem imprezy będzie trzeci pojedynek Wildera z Tysonem Furym o pas WBC wagi ciężkiej.

 

reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone