sobota, 25 września 2021 r.  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wiadomości z tagiem Anthony  RSS
FROCH: USYK JEST FENOMENEM, TO NIEZWYKLE TRUDNY RYWAL DLA JOSHUY

Dodano: 25.09.2021 9:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Już za kilkanaście godzin w Londynie do ringu wejdą Anthony Joshua i Aleksander Usyk. Oto opinia, jaką przedstawił Carl Froch na temat konfrontacji o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

Źródło: www.bokser.org

Joshua gotowy na 12 rund, ale chce skończyć szybciej

Dodano: 25.09.2021 8:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) przekonuje, że jest gotowy na każdy możliwy scenariusz w walce z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) i rywalizację o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Ukraińcem może wygrać zarówno przed czasem jak i na punkty.

- Zawsze jestem przygotowany na dwanaście rund, ale mam nadzieję skończyć to wcześniej - celem jest nokaut! - mówi AJ.

- Mam wytrenowaną pamięć mięśniową, więc nie zmęczę się obijaniem korpusu i twarzy rywala. Jestem w stanie wypunktować Usyka, naprawdę, jednak mogę go też pobić swoją siłą. Boks to agresja, technika, obrona, nie ma jednego czynnika, który pozwala wygrać walkę - tłumaczy Brytyjczyk. 

- Oczywiście ja będę korzystał ze swojej siły, choć nie bez powodu mówi się tu o "pojedynku bokserskim". Zamierzam pokazać swoje pięściarskie umiejętności, ale nie chcę utrudniać sobie zadania - twierdzi Joshua, a zapytany, czy o wyniku jego konfrontacji z Usykiem mogą zadecydować ostatnie rundy, odpowiada: - Jeśli to aż tyle potrwa... Wtedy o wszystkim przesądzą instynkt i charakter.

W Polsce bezpośrednią transmisję z pojedynku Joshua - Usyk przeprowadzi platforma streamingowa DAZN (reflink poniżej). Pierwszy gong planowany jest na godz. 23.12.


BRYTYJSKI KOMENTATOR: ZWYKLI KIBICE NIE ROZUMIEJĄ, JAK DOBRY JEST USYK

Dodano: 24.09.2021 20:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Adam Smith będzie jutro jednym z komentatorów walki Anthony Joshua vs Aleksander Usyk o należące do Brytyjczyka pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Oto refleksje Smitha przed tym elektryzującym pojedynkiem.

FURY: JOSHUA MOŻE PRZEGRAĆ Z USYKIEM PRZED CZASEM

Dodano: 24.09.2021 19:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Anthony Joshua stawia na Deontaya Wildera w jego trzeciej walce z obecnym mistrzem WBC Tysonem Furym. Dziś Fury wyraził swoje wątpliwości dotyczące szans Joshuy w jutrzejszym pojedynku z Aleksandrem Usykiem.

JOSHUA TUŻ PRZED WALKĄ Z USYKIEM: IDĘ PO NOKAUT

Dodano: 24.09.2021 17:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Już jutro w Londynie czeka nas konfrontacja Anthony Joshua vs Aleksander Usyk o należące do Brytyjczyka pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Brytyjczyk i Ukrainiec są już po ważeniu. AJ zaraz po zejściu z wagi zabrał publicznie głos.

Polski trener Joshuy: on będzie wywierał presję na Usyku

Dodano: 24.09.2021 16:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jak rozpoczęła się twoja współpraca z Joshuą?
Remigiusz Kubas, trener boksu i pilatesu: Przez długi czas pracowałem w klubie Finchley ABC, w którym Anthony zaczynał swoją karierę i nadal tam trenuje. Pewnego dnia dowiedziałem się, że ma problemy z kręgosłupem, więc zaproponowałem mu ćwiczenia pilatesu. Pomogły mu. To sposób treningu, który przygotowuje ciało do dużego wysiłku fizycznego, ale również pomaga w rekonwalescencji.
Zaczęliśmy spotykać się na sesje pilatesu, ale ponieważ moim głównym zajęciem jest bycie trenerem boksu, próbowałem mu doradzać w różnych kwestiach. AJ jest bardzo otwarty, podchodzi do wszystkich z szacunkiem i z każdym porozmawia. Doradzałem mu, pokazywałem gdzie popełnia błędy. On, jako mistrz świata, powinien powiedzieć: słuchaj, kim ty jesteś, żeby mi coś mówić. Nie, on zawsze przemyśli i jeśli widzi, że coś jest dla niego dobre, to tego próbuje. Wiele razy skorzystał z moich rad. Była kiedyś taka sytuacja, że zaczął uderzać w worek, podszedłem do niego i powiedziałem: "wiesz, dlaczego masz problemy z kręgosłupem? Źle bijesz prawy prosty". Spojrzał na mnie i zapytał: "jak to?". Wytłumaczyłem mu, pokazałem, wypróbował. Po kilku uderzeniach odwrócił się i ze zdziwieniem powiedział: "no, jest silniejszy!". Potem śmiał się, że po tylu latach treningów dopiero dowiedział się, jak poprawnie bić prawy prosty.
Mimo olbrzymich sukcesów, pieniędzy i popularności, Joshua wydaje się być normalnym gościem. Kiedyś, w ramach podziękowania, kupił pierwszemu trenerowi Seanowi Murphy'emu luksusowe BMW.
To jest właśnie AJ. Jego motto brzmi: "stay hungry, and stay humble" ("pozostań głodny, pozostań pokorny"), bo wie, że o wiele trudniej pozostać na szczycie, niż się na niego wspiąć. I przede wszystkim pamięta o ludziach, którym coś zawdzięcza.
Kiedyś, robiąc tarczę, mieliśmy lekką "spinę". Mówił (trener Kubas wyciąga ręce przed siebie na wysokość głowy - red): "chcę żeby trener tak je trzymał". Nie zgodziłem się na to i zapytałem: "czy twój przeciwnik będzie przystawiał głowę, żebyś w nią trafił?". Był przyzwyczajony, że mu nabijali tarcze, a ja trzymałem ręce daleko i przez to nie mógł się wstrzelić. Powinien podejść nogami. "Coach, trust me" – mówił. "You trust me!" – odpowiadałem. Po treningu do niego podszedłem i powiedziałem mu, że wiem, że jest mistrzem świata, ale chcę dla niego dobrze. Odparł: "trenerze, na sali treningowej jestem studentem. Przyszedłem tu, żeby się uczyć".
Joshua wskazuje trzy klucze do sukcesu w walce z Usykiem: szybkość, ringową mądrość i mocną lewą rekę. Zrzucił kilka kilogramów, dużo pracował nad sferą mentalną, a w niektórych sparingach używał wyłącznie słabszej ręki.
Przede wszystkim, postawił na pracę nóg. Bardzo długo to szlifował. Usyk może nie jest perfekcyjny, ale bardzo dobrze chodzi na nogach i jest operatywny w tym co robi. Ciągle się porusza, zadaje ciosy, kontruje, zmienia kąty. AJ będzie chciał być szybki, wywierać presję na Usyku i będąc w ruchu, zadać kilka ciosów w kombinacji. Przy tym, cały czas musi kontrolować dystans. AJ, inaczej niż dotychczas, koncentruje się głównie na technice. Cały czas robi ćwiczenia w parach, walki zadaniowe. Koncentruje się na takiej kwintesencji boksu. Do tego ma kilku sparingpartnerów, co chwilę kogoś nowego.

Źródło: www.ringpolska.pl

Joshua - 108,8 kg, Usyk - 100,2 kg

Dodano: 24.09.2021 14:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

 
Anthony Joshua (24-1, 22 KO) okazał się cięższy od Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Brytyjczyk wniósł na wagę 108,8 kg, zaś Ukrainiec 100,2 kg. 
31-letni Joshua jest nieznacznie lżejszy, niż przed ubiegłorocznym pojedynkiem z Kubratem Pulewem. Dla Usyka to najwyższa waga od początku zawodowej kariery. 
Pięściarze zaboksują o należące do Anglika tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej na Tottenham Hotspur Stadium. Transmisja na platformie DAZN.

JOSHUA: MOGĘ WYBOKSOWAĆ USYKA, ON WYCIĄGNIE ZE MNIE NAJLEPSZEGO MNIE

Dodano: 24.09.2021 10:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Mogę go przełamać fizycznie, ale równie dobrze mogę go po prostu wyboksować - mówi Anthony Joshua (24-1, 22 KO) przed jutrzejszym starciem z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

Joshua i Usyk w ringu w sobotę o godz. 23

Dodano: 23.09.2021 20:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Między godz. 23.00 i 23.30 mają pojawić się w ringu Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) podczas sobotniej gali w Londynie. Pojedynek będzie główną atrakcją imprezy organizowanej na stadionie drużyny Tottenham Hotspurs.
Transmisja wydarzenia, wraz z polskim komentarzem, dostępna będzie na platformie DAZN. Pierwszy pojedynek objęty transmisją ma rozpocząć się o godz. 19.00.
Dla Joshuy będzie to drugi kolejny pojedynek przed własną publicznością. Usyk na Wyspach Brytyjskich zaboksuje po raz trzeci w zawodowej karierze.

WIDEO: JOSHUA I USYK TWARZĄ W TWARZ!

Dodano: 23.09.2021 17:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i Aleksander Usyk (18-0, 13 KO) po raz pierwszy stanęli naprzeciw siebie i z bliska popatrzyli sobie w oczy przed sobotnim pojedynkiem o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone