sobota, 25 września 2021 r.  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wiadomości z tagiem Briedis  RSS
Mariusz Wach wraca na ring w grudniu

Dodano: 24.09.2021 7:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Mariusz Wach (27-1, 19 KO) zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że kolejny zawodowy pojedynek ma stoczyć w grudniu. Dla pięściarza z Krakowa byłby to powrót na ring po ubiegłorocznej porażce z Hughie Furym.
Kilka miesięcy temu prowadzono rozmowy w sprawie zakontraktowania walki Wach z Mairisem Briedisem. Łotysz ostatecznie na razie postanowił pozostać w wadze junior ciężkiej.
- Briedis nas mocno przetrzymał te kilka miesięcy, ale na początku przyszłego tygodnia będą wiadomości co do mojej kolejnej walki. Jak się nic nie zmieni, to wracam w grudniu - powiedział "Super Expressowi" Wach.
"Wiking" latem otrzymał zaproszenie od Deontaya Wildera, aby dołączyć do jego obozu sparingowego przed trzecim starciem z Tysonem Furym. Polak przyjął ofertę, ale na drodze do wylotu do USA stanęły względy formalne.

Źródło: www.ringpolska.pl

Briedis - Mann 16 października w Rydze

Dodano: 16.09.2021 12:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Coppinger: promotorzy Briedisa z kontraktem ze Sky Sports
Artur Mann (17-1, 9 KO) będzie ostatecznie kolejnym rywalem mistrza IBF wagi junior ciężkiej Mairisa Briedisa (27-1, 19 KO). Do walki dojdzie 16 października na gali w Rydze. 
Pierwotnie Briedis maił bronić pasa w starciu z obowiązkowym challengerem Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO), jednak ze względu na problemy prawno-organizacyjne po stronie polskiej radomianin na mistrzowską szansę będzie musiał poczekać. 
Ciekawostką jest fakt, że Mann, który nie stoczył żadnej walki od czerwca 2020 roku, w ostatnim rankingu awansował z 12. na 6. pozycję, stając się tym samym najwyżej sklasyfikowanym  oficjalnie "dostępnym" pretendentem.

Źródło: www.ringpolska.pl

Cieślak jednak nie zaboksuje z Briedisem o pas IBF?

Dodano: 12.09.2021 22:37 | 3 odsłon | 0 komentarzyChoć nie ma jeszcze w tej sprawie oficjalnego komunikatu ze strony IBF, z informacji ringpolska.pl wynika, że Michał Cieślak (21-1, 15 KO) nie zaboksuje (przynajmniej na razie) z Mairisem Briedisem (27-1, 19 KO) o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej. 
Na drodze do zakontraktowania pojedynku w terminie akceptowalnym przez federację i promotorów łotewskiego czempiona stanęły niejasności dotyczące promotorskich kontraktów polskiego pięściarza i przedłużające się ponad miarę negocjacje.
Według czerwcowego komunikatu IBF niezdolność Cieślaka do negocjacji walki mistrzowskiej może skutkować usunięciem go z pierwszej dziesiątki rankingu na sześć miesięcy, jednak niewykluczone, że zawodnik z Radomia zachowa swoją pozycję w zestawieniu challengerów do czasu wyjaśnienia jego sytuacji prawnej. W takim scenariuszu Briedis jesienią spotkałby się w ringu z innym rywalem.

Źródło: www.ringpolska.pl

reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone