czwartek, 20 stycznia 2022 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem DAZN  RSS
GOŁOWKIN - MURATA W KWIETNIU W SAITAMIE

Dodano: 13.01.2022 19:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W kwietniu na gali w Saitamie prawdopodobnie dojdzie do walki unifikacyjnej o pasy WBA i IBF wagi średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO) i Ryotą Muratą (16-2, 3 KO). Pojedynek miał się odbyć w grudniu, jednak wydarzenie zostało przełożone z powodu zamknięcia granic przez japońskie władze.
Promotorzy Muraty wysłali już prośbę Japońskiej Komisji Bokserskiej o zgodę na organizację wydarzenia w pierwszym miesiącu drugiego kwartału. Gołowkin zaakceptował kwietniowy termin i zgodził się zredukować liczbę swojego obozu do 11 osób. Po przylocie do Japonii "GGG" podda się także kwarantannie.
Przymiarki do zakontraktowania tego pojedynku czyniono od kilku miesięcy. W tym czasie Kazach musiał także renegocjować swój kontrakt z platformą DAZN i obniżyć stawki za kolejny występy.
"GGG"  w swoim poprzednim zawodowym pojedynku, w grudniu 2020 roku, wygrał przed czasem z Kamilem Szeremetą. Murata nie boksował jeszcze dłużej. Japończyk ostatni raz wchodził między liny w grudniu 2019, kiedy to wygrał przed czasem ze Stevenem Butlerem.

Źródło: www.ringpolska.pl

DAZN BLISKO ZAKUPU BT SPORT

Dodano: 13.01.2022 7:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Platforma DAZN, która bardzo mocno inwestuje w boks zawodowy, jest bliska sfinalizowania zakupu brytyjskiej telewizji BT Sport, która na Wyspach Brytyjskich ma prawa do pokazywania najważniejszych rozgrywek piłkarskich.
Kwota transakcji ma wynieść 800 milionów dolarów i może zamknąć się jeszcze w styczniu. DAZN obecne jest na Wyspach Brytyjskich od ubiegłego roku, jednak do tej pory oferta skupiała się głównie na sportach walki.
Z platformą na wyłączność związał się m.in. Eddie Hearn, który jest głównym bokserskim strategiem w DAZN. Według nieoficjalnych informacji, platforma ma obecnie 11 mln subskrybentów na całym świecie.

Źródło: www.ringpolska.pl

FURY-WHYTE: DATA PRZETARGU SIĘ PRZESUNIE?

Dodano: 08.01.2022 10:52 | 6 odsłon | 0 komentarzyEddie Hearn poinformował, że złoży protest w sprawie decyzji federacji WBC o podziale pieniędzy w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO) i Dillianem Whytem (28-2, 19 KO). Przetarg zaplanowany jest na wtorek, jednak w tej sytuacji data konkursu ofert może ulec zmianie.
Zgodnie z wolą World Boxing Council podział pieniędzy we wtorkowym przetargu ustalono w stosunku 80 do 20 dla Fury'ego. Hearn zapowiedział, że złoży protest do WBC oraz poprzez arbitraż.
W ostatnim czasie promujący Fury'ego Bob Arum zapowiedział, że Fury wróci na ring 26 marca na gali organizowanej w Wielkiej Brytanii, ale z uwagi na brak porozumienia z Whytem, rywalem mistrza świata WBC wagi ciężkiej może być ktoś z dwójki: Robert Helenius lub Andy Ruiz Jr.

OFICJALNIE: MICHAŁ CIEŚLAK vs LAWRENCE OKOLIE 27 LUTEGO!

Dodano: 07.01.2022 17:29 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Michał Cieślak stanie 27 lutego przed wielką mistrzowską szansą! Rywalem Polaka na transmitowanej przez DAZN gali grupy Matchroom w Londynie będzie pogromca m.in. Krzysztofa Głowackiego, mistrz świata WBO wagi cruiser Lawrence Okolie.

SAUERLDAND O HRGOVIĆU: TU NIE CHODZI O PIENIĄDZE

Dodano: 07.01.2022 0:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Hrgović i Yoka wygrywają przed czasem
Kalle Sauerland jest rozczarowany faktem, że kolejni pięściarze odmawiają walki z Filipem Hrgovićem (14-0, 12 KO) w finałowym eliminatorze IBF kategorii ciężkiej. Słynny promotor przekonuje, że ostatnie decyzje Luisa Ortiza i Josepha Parkera wcale nie były motywowane finansowo. 
- Oni rezygnowali, zanim w ogóle zaczynała się jakakolwiek rozmowa. Odrzucali szasnę pojedynku o mistrzostwo świata! - grzmi Sauerland. 
- Jedyne, co teraz możemy zrobić, to nakłaniać IBF, by dalej szła w  dół po rankingu albo po prostu od razu uczyniła Filipa obowiązkowym pretendentem - mówi opiekun Hrgovića i dodaje: - IBF musi działać, bo ten ich ranking staje się kpiną. Pięściarze nie powinni być w nim klasyfikowani, jeśli nie chcą walczyć o mistrzostwo świata. 
Jeśli IBF postąpi zgodnie z oczekiwaniami Kalle Sauerlanda, jako kolejny ofertę walki z Filipem Hrgovićem powinien otrzymać Tony Yoka (11-0, 9 KO).

reklama

Copyright © 2008-2022 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone