czwartek, 20 stycznia 2022 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Eddie  RSS
USYK - FURY: JOSHUA USTĄPI ZA 15 MILIONÓW FUNTÓW?

Dodano: 20.01.2022 16:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy15 milionów funtów to kwota za jaką - wedle informacji Daily Star - Anthony Joshua (24-2, 22 KO) jest skłonny odstąpić od natychmiastowego rewanżu z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), umożliwiając tym samym Ukraińcowi zakontraktowanie pojedynku o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). 
Według tego samego dziennika "zielone światło" od Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO), który "blokuje" unifikację od strony Fury'ego jako obowiązkowy challenger WBC to dodatkowe 5 milionów funtów. 
Promujący Joshuę i Whyte'a Eddie Hearn potwierdził ostatnio, że faktycznie "coś jest na rzeczy" z walką Usyk - Fury, jednak zaznaczył, że póki co jest to "scenariusz drugoplanowy". - To prawda, te negocjacje także trwają. Myślę, że jest na to jakaś szansa. Teraz pracujemy nad walkami Joshua - Usyk i Whyte - Fury, ale jeśli rozmowy o Fury - Usyk powrócą, wszystko może się szybko zmienić - oświadczył szef Matchroom Boxing.

BABIĆ CHCE WALKI Z RIVASEM O PAS WBC

Dodano: 19.01.2022 17:38 | 0 odsłon | 0 komentarzyAlen Babić (10-0, 10 KO) chce walczyć o pas WBC kategorii bridger z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Promotor Chorwata Eddie Hearn zdradził w wywiadzie dla IFL TV, że w sprawie pojedynku kontaktował się już z opiekunami mistrza. 
- Babić wróci na ring chyba w marcu, ostatniej walki w ogóle nie powinien toczyć, bo był po COVID i wypał słabo. Rozmawiałem z Yvonem Mitchelem na temat starcia z Oscarem Rivasem, ekipa Babića chciałaby od razu walki o pas. Bardzo ciężki pojedynek - powiedział Hearn. 
Zgodnie z regulaminem WBC Rivas, który zdobył tytuł wakujący, powinien zaliczyć teraz dwie obowiązkowe obrony - pierwszą z Jewgienijem Romanowem (16-0, 11 KO), drugą prawdopodobnie ze zwycięzcą eliminatora, w którym udział weźmie Łukasz Różański (14-0, 13 KO). Ewentualny bój z Babićem mógłby się odbyć tylko w ramach dobrowolnej obrony zatwierdzonej w drodze wyjątku przez federację.

Źródło: www.ringpolska.pl

HEARN ROZPOCZĄŁ ROZMOWY W SPRAWIE WALKI MISTRZOWSKIEJ BABIĆ vs RIVAS

Dodano: 19.01.2022 17:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Promotor Chorwata Alena Babicia, szef grupy Matchroom Eddie Hearn ujawnił, że odezwał się do ludzi mistrza świata WBC wagi bridger Oscara Rivasa w sprawie organizacji walki Babić vs Rivas.

Źródło: www.bokser.org

HEARN WĄTPI W WALKĘ FURY - WHYTE W MARCU

Dodano: 18.01.2022 19:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

HEARN: CHCEMY ZORGANIZOWAC WALKĘ FURY - WHYTE

Eddie Hearn wątpi, by udało się zorganizować 26 marca walkę o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 22 KO) i Dillianem Whytem (28-2, 19 KO). Taką datę jako termin kolejnego pojedynku podaje od jakiegoś czasu team "Króla Cyganów".

- Ludzie ciągle mówią o dacie marcowej, ale to zaczyna wyglądać mało realistycznie w przypadku starcia takiego kalibru - stwierdził reprezentujący Whyte'a Hearn w rozmowie z BBC. 

- Marzec, kwiecień, maj - to jest okno czasowe na tę  walkę, wszystko zależy od tego, co wydarzy się w tym tygodniu. Za kulisami toczy się wiele rozmów i wszystko może się zmienić w każdej chwili - dodał szef Matchroom Boxing. 

W piątek ma odbyć się przetarg na organizację walki Fury - Wilder. Warto jednak zaznaczyć, że wcześniej data przetargu zmieniana była dwukrotnie.

HEARN: AJ-USYK II PÓŹNY KWIECIEŃ LUB WCZESNY MAJ

Dodano: 18.01.2022 8:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rozmowy pomiędzy obozami Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) i Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) trwają, jednak wciąż nie potwierdzono oficjalnie daty rewanżu walki o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Eddie Hearn przekonuje, że pojedynek odbędzie się wiosną. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją są Wyspy Brytyjskie.
- Kwiecień to realistyczny termin. Myślimy o stadionie piłkarskim w Londynie, więc druga połowa kwietnia albo wczesny maj pasują do tej koncepcji. Wtedy pogoda robi się naprawdę dobra i będzie sprzyjać naszemu pomysłowi na to wydarzenie - mówi Hearn.
- To walka, którą Joshua musi wygrać, dlatego pomimo zagranicznych ofert, pojedynek odbędzie się na brytyjskiej ziemi. Mieliśmy naprawdę dużo propozycji z innych krajów, ponieważ to pojedynek, który każdy chce zobaczyć - dodaje szef Matchroom Boxing.
Niedawno Joshua zadeklarował, że w jego narożniku zajdą zmiany. W ostatnim czasie Anglik trenował w Dubaju z Anthonym Wilsonem. Wcześniej przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbył próbne sesje treningowe z kilkoma znanymi szkoleniowcami. Na razie były mistrz świata wagi ciężkiej nie ogłosił jeszcze nazwiska jego nowego trenera.

FURY - WHYTE: PRZETARG PONOWNIE PRZESUNIĘTY

Dodano: 17.01.2022 17:26 | 2 odsłon | 0 komentarzyFederacja WBC po raz kolejny przesunęła przetarg na organizację walki o mistrzowski pas wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 22 KO) i Dillianem Whytem (28-2, 19 KO).
Przetarg początkowo odbyć miał się 11 stycznia, jednak został przełożony o tydzień. Dziś Eddie Hearn zdradził, że nowa data konkursu ofert to 21 stycznia.
Według ostatniego orzeczenia WBC zwycięska oferta w przetargu ma być podzielona między Fury'ego i Whyte'a w stosunku 80 do 20. Obóz challengera cały czas zabiega o korzystniejszy dla siebie podział, celując w 55 do 45 zapisane w regulaminie federacji.

PROMOTOR USYKA O REWANŻU Z AJ: DUŻO SIĘ DZIEJE

Dodano: 17.01.2022 14:53 | 1 odsłon | 0 komentarzyCelebrujący dziś 35. urodziny czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) póki co nie ma sprecyzowanych najbliższych sportowych planów. 
Wcześniej Eddie Hearn promujący Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO), któremu Ukrainiec odebrał we wrześniu mistrzowskie pasy, zapowiadał, że w kwietniu dojdzie do walki rewanżowej, jednak prowadzący karierę Usyka Aleksander Krasiuk twierdzi, że na razie niczego ostatecznie nie zakontraktowano. 
- Dużo się teraz dzieje. Wkrótce odkryjemy wszystkie karty - powiedział Sky Sport Krasiuk. Tymczasem jego podopieczny odpoczywa od mocnych treningów boskerskich, relaksując się na nartach na ukraińskich stokach.

TATUAŻ BRIEDISA BUDZI KONTROWERSJE

Dodano: 17.01.2022 9:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mairis Briedis (28-1, 20 KO) wywołał sporo kontrowersji, wykonując na swoim udzie tatuaż [nie wiadomo, czy prawdziwy?] z napisem "Karma Jake'a [Paula]". Wybryk Łotysza skomentował  jego rywal w wyścigu o koronę wagi junior ciężkiej Lawrence Okolie (17-0, 14 KO).

- Według mnie to sztuczny tatuaż, on po prostu szuka atencji - stwierdził w rozmowie z Give Me Sport czempion WBO. - To smutne, bo jest świetnym pięściarzem, robiącym teraz wszystko dla lajków w mediach społecznościowych. Myślę jednak, że na koniec i tak wszystko sprowadza się do kasy. 

Mistrza IBF ostro w wywiadzie dla IFL TV skrytykował także Eddie Hearn, który chciał doprowadzić do unifikacyjnej walki Okolie - Briedis. Odpowiedź ze strony Briedisa przyszła szybko - Łotysz przypomniał brytyjskiemu promotorowi, zamieszczając stosowny nagłówek prasowy, że jeszcze niedawno sam myślał o organizacji starcia Jake'a Paula z Tonym Bellew. 

Przepychanki medialne trwają, a tymczasem Okolie zmierzy się 27 lutego z Michałem Cieślakiem, zaś Briedisa czego pojedynek z Jayem Opetaią.

Źródło: www.ringpolska.pl

KAMBOSOS-HANEY: JEST OFERTA Z BLISKIEGO WSCHODU

Dodano: 16.01.2022 9:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Eddie Hearn poinformował, że pojawiła się oferta z jednego z krajów Bliskiego Wschodu dotycząca organizacji walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi lekkiej pomiędzy Georgem Kambososem (20-0, 10 KO) i Devinem Haneyem (27-0, 15 KO). Pojedynek miałby się odbyć w maju.
28-letni Kambosos, który od listopada jest posiadaczem mistrzowskich pasów federacji WBA, WBO, IBF i WBC Franchise, na razie nie wyraził zainteresowania tą propozycją. Australijczyk chce zaboksować w kolejnym występie przed swoją publicznością, a gala ma być zorganizowana na jednym ze stadionów w jego ojczyźnie.
Haney jest pełnoprawnym mistrzem World Boxing Council w limicie do 61 kilogramów. Amerykanin na razie nie ma wyznaczonego obowiązkowego rywala i może swobodnie dobierać kolejnych przeciwników. Haney zdradził, że jest chętny na skrzyżowanie rękawic z Kambososem bez względu na lokalizację.

HAYE: MAKABU JEST STWORZONY DLA CANELO W WADZE CRUISER

Dodano: 15.01.2022 18:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) w przyszłym tygodniu spotka się ze swoim trenerem i mentorem Eddym Reynoso. Wtedy też mamy poznać następnego rywala Canelo na 7 maja.

Źródło: www.bokser.org

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone