niedziela, 25 lipca 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Wiadomości z tagiem Mateusz Masternak  RSS
Czterech Polaków w najnowszym rankingu IBF

Dodano: 15.07.2021 20:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nazwiska czterech polskich pięściarzy znalazły się w najnowszych rankingach federacji IBF. Najwyżej notowany jest Michał Cieślak, który zajmuje drugie miejsce w kategorii junior ciężkiej i został wyznaczony do walki o mistrzostwo świata International Boxing Federation.
Pięściarz z Radomia o mistrzowski tytuł ma zaboksować z Mairisem Briedisem. Promujący pięściarza z Łotwy Kalle Sauerland zdradził, że do tego pojedynku może dojść we wrześniu.
W rankingu wagi junior ciężkiej IBF znaleźli się także Mateusz Masternak (8. miejsce) i Paweł Stępień (13. miejsce). Jedenastą pozycję w dywizji średniej zajmuje z kolei Kamil Szeremeta, który w grudniu boksował o mistrzostwo świata.

Wasilewski o planach dla Masternaka

Dodano: 04.07.2021 16:17 | 4 odsłon | 0 komentarzySporo się działo ostatnio w kategorii junior ciężkiej, a nadchodzące miesiące zapowiadają kolejne roszady na szczycie - możliwe, że na przejście do wyższej wagi zdecydują się niebawem Mairis Briedis i Lawrence Okolie, władze WBC rozważają obniżenie limitu wagowego i niewykluczone, że niebawem mistrzowską szansę otrzyma nie tylko Michał Cieślak, ale i Mateusz Masternak (44-5, 29 KO), który w maju w Rzeszowie pokonał Adama Balskiego w boju o pas IBF Inter-Continental.
- Czekamy teraz, co wydarzy się w różnych federacjach. Sądzę, że Mateusz wróci zaraz do rankingu WBC - mówi Andrzej Wasilewski, promotor "Mastera", który został usunięty z listy challengerów World Boxing Council, gdy wystartował w eliminacjach do turnieju olimpijskiego. 
- Myślę, że w dobie pandemii fajnie poprowadziliśmy karierę Mateusza, bo stoczył trzy walki. Niedługo powinien być wysoko w większości rankingów i wtedy będziemy świadomie wybierać kierunek - dodaje szef KnockOut Promotions. 

reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone