sobota, 25 września 2021 r.  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wiadomości z tagiem Meksyku  RSS
WTA Finals w innej lokalizacji niż planowano. Spora szansa na występ Igi Świątek

Dodano: 14.09.2021 21:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy

WTA Finals odbędzie się w tym roku w Guadalajarze w Meksyku - poinformowało WTA za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. WTA Finals jest prestiżowym turniejem rozgrywanym pod koniec każdego sezonu. W wydarzeniu prawdopodobnie weźmie udział Iga Świątek.

Źródło: https:

Conceicao składa protest, sędzia zmienia decyzję

Dodano: 14.09.2021 7:49 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Robson Conceicao (16-1, 8 KO) złożył protest w sprawie piątkowej walki z mistrzem świata WBC wagi super piórkowej Oscarem Valdezem (30-0, 23 KO). Brazylijczyk narzeka na pracę sędziów punktowych, arbitra ringowego oraz fakt, że Meksykanin został dopuszczony do pojedynku, pomimo pozytywnego wyniku badania antydopingowego.
Obóz Conceicao prawdopodobnie doczeka się decyzji o obowiązkowym rewanżu. Walka była bardzo wyrównana, a niektórzy obserwatorzy byli nawet zdania, że to Brazylijczyk zasłużył na zwycięstwo.
Po dwunastu rundach sędziowie jednogłośnie wypunktowali wygraną Meksykanina, ale jeden z nich publicznie przyznał, że chciałby skorygować swoją kartę punktową. Stephen Blea punktował 117-110 dla Valdeza, jednak po powtórnym obejrzeniu pojedynku stwierdził, że przewaga zawodnika z Meksyku nie była aż tak duża.
Blea sam zadeklarował, że zgłosi się do World Boxing Council w celu doszkolenia swoich umiejętności i nie będzie uczestniczył w żadnych mistrzowskich pojedynkach w najbliższym czasie.

Źródło: www.ringpolska.pl

reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone