sobota, 25 września 2021 r.  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wiadomości z tagiem Prym  RSS
Polski trener Joshuy: on będzie wywierał presję na Usyku

Dodano: 24.09.2021 16:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jak rozpoczęła się twoja współpraca z Joshuą?
Remigiusz Kubas, trener boksu i pilatesu: Przez długi czas pracowałem w klubie Finchley ABC, w którym Anthony zaczynał swoją karierę i nadal tam trenuje. Pewnego dnia dowiedziałem się, że ma problemy z kręgosłupem, więc zaproponowałem mu ćwiczenia pilatesu. Pomogły mu. To sposób treningu, który przygotowuje ciało do dużego wysiłku fizycznego, ale również pomaga w rekonwalescencji.
Zaczęliśmy spotykać się na sesje pilatesu, ale ponieważ moim głównym zajęciem jest bycie trenerem boksu, próbowałem mu doradzać w różnych kwestiach. AJ jest bardzo otwarty, podchodzi do wszystkich z szacunkiem i z każdym porozmawia. Doradzałem mu, pokazywałem gdzie popełnia błędy. On, jako mistrz świata, powinien powiedzieć: słuchaj, kim ty jesteś, żeby mi coś mówić. Nie, on zawsze przemyśli i jeśli widzi, że coś jest dla niego dobre, to tego próbuje. Wiele razy skorzystał z moich rad. Była kiedyś taka sytuacja, że zaczął uderzać w worek, podszedłem do niego i powiedziałem: "wiesz, dlaczego masz problemy z kręgosłupem? Źle bijesz prawy prosty". Spojrzał na mnie i zapytał: "jak to?". Wytłumaczyłem mu, pokazałem, wypróbował. Po kilku uderzeniach odwrócił się i ze zdziwieniem powiedział: "no, jest silniejszy!". Potem śmiał się, że po tylu latach treningów dopiero dowiedział się, jak poprawnie bić prawy prosty.
Mimo olbrzymich sukcesów, pieniędzy i popularności, Joshua wydaje się być normalnym gościem. Kiedyś, w ramach podziękowania, kupił pierwszemu trenerowi Seanowi Murphy'emu luksusowe BMW.
To jest właśnie AJ. Jego motto brzmi: "stay hungry, and stay humble" ("pozostań głodny, pozostań pokorny"), bo wie, że o wiele trudniej pozostać na szczycie, niż się na niego wspiąć. I przede wszystkim pamięta o ludziach, którym coś zawdzięcza.
Kiedyś, robiąc tarczę, mieliśmy lekką "spinę". Mówił (trener Kubas wyciąga ręce przed siebie na wysokość głowy - red): "chcę żeby trener tak je trzymał". Nie zgodziłem się na to i zapytałem: "czy twój przeciwnik będzie przystawiał głowę, żebyś w nią trafił?". Był przyzwyczajony, że mu nabijali tarcze, a ja trzymałem ręce daleko i przez to nie mógł się wstrzelić. Powinien podejść nogami. "Coach, trust me" – mówił. "You trust me!" – odpowiadałem. Po treningu do niego podszedłem i powiedziałem mu, że wiem, że jest mistrzem świata, ale chcę dla niego dobrze. Odparł: "trenerze, na sali treningowej jestem studentem. Przyszedłem tu, żeby się uczyć".
Joshua wskazuje trzy klucze do sukcesu w walce z Usykiem: szybkość, ringową mądrość i mocną lewą rekę. Zrzucił kilka kilogramów, dużo pracował nad sferą mentalną, a w niektórych sparingach używał wyłącznie słabszej ręki.
Przede wszystkim, postawił na pracę nóg. Bardzo długo to szlifował. Usyk może nie jest perfekcyjny, ale bardzo dobrze chodzi na nogach i jest operatywny w tym co robi. Ciągle się porusza, zadaje ciosy, kontruje, zmienia kąty. AJ będzie chciał być szybki, wywierać presję na Usyku i będąc w ruchu, zadać kilka ciosów w kombinacji. Przy tym, cały czas musi kontrolować dystans. AJ, inaczej niż dotychczas, koncentruje się głównie na technice. Cały czas robi ćwiczenia w parach, walki zadaniowe. Koncentruje się na takiej kwintesencji boksu. Do tego ma kilku sparingpartnerów, co chwilę kogoś nowego.

Źródło: www.ringpolska.pl

Igor Jakubowski: Turniej Wagi Junior Ciężkiej jak liga WSB

Dodano: 21.09.2021 19:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jakubowski: biję się z każdym, kogo mi zakontraktują
- Polski Turniej Wagi Junior Ciężkiej przypomina swoją formułą ligę World Series of Boxing, z której można było awansować na Igrzyska w Rio de Janeiro - mówi Igor Jakubowski (3-1, 2 KO), który w półfinale prestiżowych zawodów organizowanych przez Krystiana Każyszkę spotka się z Kajetanem Kalinowskim (1-0, 1 KO). Zwycięzca zmierzy się w wielkim finale z Rafałem Rzeźnikiem (2-0). Do pojedynku Jakubowski vs Kalinowski dojdzie 2 października na Rocky Boxing Night 10 w Kościerzynie na Kaszubach. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu. Bilety do nabycia w „Autohandel Olbia”. Patronami Gali są: Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Gminy w Kościerzynie, Urząd Miasta w Kościerzynie.
Polski Turniej Wagi Junior Ciężkiej wchodzi w decydującą fazę. Igor Jakubowski czy Kajetan Kalinowski w finale?
Igor Jakubowski: Wygrałem z lublinianinem Pawłem Nowaczyńskim, teraz chciałbym pokonać innego pięściarza z Lublina Kajetana Kalinowskiego, a na koniec triumfować także w finałowym pojedynku z kolejnym lubelskim bokserem Rafałem Rzeźnikiem. Tak się złożyło, że mogę mieć przeciwników z jednego miasta, ale to lepiej, bo „Konin lepszy od Lublina”. Pamiętam, że w czasach boksu olimpijskiego wygrywałem też m.in. z Bartkiem Krasuskim i Mateuszem Gątnickim z Lublina. A więc niech trwa passa zwycięstw z lublinianami.
Z pewnością turnieje to Twoja domena, a wielu kibiców pamięta występy w Rafako Hussars Poland w półzawodowej lidze WSB. Walczyliście drużynowo, ale indywidualnie kwalifikowaliście się na IO w Rio.
W latach 2014 - 2016 zwyciężałem na ringach całego świata, w Portoryko, Wenezueli, Argentynie i na Ukrainie oraz w ojczyźnie - Koninie i Włocławku. Przegrałem tylko z utytułowanym Vasilijem Lewitem w Kazachstanie. Oczywiście, rywale w Polskim Turnieju są słabsi od tych w WSB, ale formuła zawodów bardzo podobna. Najważniejsze, że każde kolejne zwycięstwo przybliża mnie do sukcesu. I co istotne, znów zaboksuję przed kibicami. Niesamowicie cieszę się, że na trybunach w Hali Sportowej Sokolnia znów będą fani.
Do Kościerzyny przyjadą kibice z Konina?
Z wielką radością mogę powiedzieć, że tak. Rozmawiałem z władzami miasta Konina, które będą współfinansowały wyjazd kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców na Kaszuby. Boksowałem trzy walki bez kibiców i zdecydowanie tamie pojedynki nie mają klimatu i atmosfery. Sport bez kibiców nie istnieje. Uwielbiam kiedy jest doping, kiedy w trudnych momentach słyszę skandowane swoje imię czy nazwisko. Zapraszam wszystkich do Kościerzyny.
Kajetan Kalinowski deklaruje, że jest przygotowany tak dobrze, że może sprawić dużą niespodziankę.
Walczyłem z wieloma Polakami, zawodnikami z dużymi lub niewielkimi osiągnięciami, a w ostatnich 10 latach przegrałem chyba tylko z dwoma. Podczas Mistrzostw Polski w Poznaniu w 2012 roku z Mateuszem Trycem w półfinale i w 2 lata później w ćwierćfinale Grand Prix w Nowej Dębie z Krystianem Kawalerskim. Każdy może mówić co chce, ale nic nie ujmując Kajetanowi, bo ma swoje osiągnięcia sportowe, nie jest w stanie niczym mnie zaskoczyć. Chyba, że trafi jakiś super czystym ciosem, ale wątpię.
Podobno tak dobrych przygotowań nie miałeś od początku kariery zawodowej.
Odłożyłem na razie na bok pracę w biznesie telewizyjnym i transportowym i co więcej, na 3 miesiące wróciłem - z niewielką przerwą na krótki wyjazd urlopowy – do rodzinnego Konina. Znów pracuję z niesamowitym duetem trenerów Wojciechem Nowińskim i Andrzejem Goińskim. Mają swoje prace zawodowe, ale starają się wygospodarować tak wiele czasu dla mnie, bym miał fantastyczne przygotowania. Widzę ile oni dają od siebie, to i ja pracuję na maksa. Nie mógłby sobie pogrywać w kulki mając koło siebie tak zaangażowanych szkoleniowców. Współpracuję też z Łukaszem Czerwińskim, który prowadzi portal zrobwage.pl. Zajmuje się moją dietą, suplementacją i nadzoruje badania organizmu.
Youri Kalenga to jeden z Twoich sparingpartnerów?
Wróciłem właśnie z Kościerzyny z Rocky Fight Club Krystiana Każyszki, gdzie miałeś świetne sparingi z "Jurim". Kalenga jest bardzo dobrym bokserem i każda runda z nim to ważne doświadczenie. Potrzebowałem kogoś takiego ciągle atakującego, bowiem Krystian ma podobny styl i też będzie chciał iść do przodu. Zresztą podobnie jak jego sparingpartner Michał Soczyński.
Michał Soczyński może coś wiedzieć o Igorze Jakubowskim, co pomoże Kalinowskiemu?
Nie sądzę. Kiedy ja byłem już w wadze -91kg, Michał boksował w -81kg, dlatego nigdy się nie spotkaliśmy. Ale nie o to chodzi. Nie wiem, czy Kajetan wie, ale mam dużo większe doświadczenie w boksie olimpijskim i zawodowym. Toczyłem dłuższe walki od niego, a debiutowałem na dystansie 6 rund. On dopiero teraz pierwszy raz wyjdzie do szóstki. To ja wiem jak wygląda 6 rund w oficjalnej walce. Mnóstwo rzeczy działa na moją korzyść i zrobię wszystko, by dostać się do finału. Nawet jeśli Kalinowski sparuje po 12 rund, to nie to samo co 6 w profesjonalnym pojedynku. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że Kajetan przyjedzie do Kościerzyny z jedną myślą - aby "urwać mi głowę".
Wyraźnie odżyłeś sportowo po porażce z Michalem Plesnikiem, a co słychać prywatnie u Igora Jakubowskiego?
Na greckiej wyspie Santorini zaręczyliśmy się z moją dziewczyną, dziś narzeczoną Angeliką. Daty ślubu jeszcze nie mamy, ale na pewno będzie "egzotycznie".

Kolejna interwencja po reportażu Wirtualnej Polski. Reakcja Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Dodano: 13.09.2021 16:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka podjęła interwencję po reportażu Wirtualnej Polski "Pamiętaj, że jesteś zerem". Pracownicy chcą wyjaśnić, jakie działania podjęto w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach.

NPAW 429: wzruszająca ceremonia Hall of Fame, Russell Westbrook w spódnicy

Dodano: 12.09.2021 12:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Siema, świrusy! Koszykarska Galeria Sław powiększyła się o kolejnych członków. Chris Bosh, Paul Pierce, Ben Wallace, Toni Kukoc i Chris Webber dostąpili zaszczytu wejścia do tego elitarnego grona zawodników. Bill Russell, który jako gracz już się tam znajduje od 1975 roku, odebrał honory jako trener wraz z Rickem Adelmanem. Przy okazji przygotowań do gali, jak [...] pochodzi z serwisu .

Artiom Łaguta wygrywa w Vojens i obejmuje prowadzenie w Grand Prix

Dodano: 11.09.2021 22:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Flagi sygnalizacyjne

Artiom Łaguta wygrał Danish FIM Speedway Grand Prix przed Bartoszem Zmarzlikiem i Emilem Sajfutdinowem. Łaguta objął prowadzenie w cyklu Grand Prix i wyprzedza Bartosza Zmarzlika o jeden punkt.

Źródło: speedway.info.pl

Żużlowy Program TV (10.09 – 16.09)

Dodano: 10.09.2021 8:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


tv

Czas na rewanżowe mecze półfinałowe w PGE Ekstralidze, eWinner 1. Lidze oraz 2. Lidze Żużlowej. Ponadto kolejna runda Grand Prix – tym razem w duńskim Vojens. To wszystko oznacza, że czeka nas kolejny weekend wypełniony żużlowymi emocjami. Wszystko do zobaczenia oczywiście w TV.

Źródło: speedway.info.pl

McKEAN SPARUJE Z JOSHUĄ I CZEKA NA WALKĘ W WIELKIEJ BRYTANII

Dodano: 08.09.2021 2:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Przy tak dużych walkach jak ta dobór najlepszych dostępnych sparingpartnerów to sprawa priorytetowa. Wie o tym oczywiście Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i cały jego sztab.

Źródło: www.bokser.org

Kolejne roszady kadrowy NBA: kto się boi Boston Celtics | Ben Simmons podliczony!

Dodano: 05.09.2021 15:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy


WTMW. Tak więc Brooklyn Nets wypchnęli DeAndre Jordana do Detroit, w zamian biorąc do siebie młodego Sekou Doumbouya oraz Jahlila Okafora. Pierwszy raczej nie ma szans przebić się do rotacji. Przy okazji może być najmniej efektywnym graczem drugiej linii, jakiego w zeszłym sezonie nosiły parkiety NBA (38% z gry 22% zza łuku) ale ma dobre, [...] pochodzi z serwisu .

GP USA pod znakiem zapytania. Z widzami nie można, bez widzów się nie da

Dodano: 22.05.2020 8:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kształt tegorocznego kalendarza F1 nadal nie jest pewny. Przez cały czas może z niego wypaść Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Władze Austin zapowiedziały, że istnieje mała szansa na organizację...

Źródło: www.f1.v10.pl

GP Abu Zabi - wyścig: Hamilton pieczętuje mistrzostwo świata kolejnym zwycięstwem

Dodano: 01.12.2019 15:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Lewis Hamilton pokazał, że nieprzypadkowo zdobył w tym roku szóste mistrzostwo świata Formuły 1. As Mercedesa zwieńczył sezon kolejnym zwycięstwem, dominując w Grand Prix Abu Zabi.

Źródło: www.f1.v10.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone