poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.  Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
Wiadomości z tagiem WBA WBO  RSS
Hearn: Usyk to najbardziej realny scenariusz, ale...

Dodano: 28.05.2021 9:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy



Eddie Hearn ponownie "straszy" federację WBO i Olekksandra Usyka (18-0, 13 KO), przekonując w mediach, że Anthony Joshua (24-1, 22 KO) może w każdej chwili oddać mistrzowski pas wagi ciężkiej. Władze WBO kilka dni temu nakazały AJ-owi obowiązkową obronę tytułu z Usykiem, jednak promotor Brytyjczyka twierdzi, że są dla jego czempiona atrakcyjniejsze opcje, jak np. walki z Dillianem Whytem czy Andym Ruizem Jr.
- Myślę, że najbardziej realny scenariusz jest taki, że zaboksujemy z Usykiem. Jeśli układ będzie korzystny i wszyscy zachowają się rozsądnie, to tak się stanie - mówi Hearn w wywiadzie dla Boxing Social. - Ale powiem wam coś - AJ wcale nie jest teraz w nastroju, i ja również, by słuchać nakazów federacji. Nie mamy już gwarancji, że dojdzie do pojedynku o bezdyskusyjne mistrzostwo [z Furym].
- Co nas jeszcze trzyma przy tym pasie? Obietnice, marzenia, zwał jak zwał. Joshua jednak szanuje swoje pasy i zalicza obowiązkowe obrony. Robi to od czterech lat, więc Usyk to najbardziej prawdopodobny scenariusz - dodaje opiekun czempiona organizacji WBA, WBO i IBF.

Fury: walka z Joshuą na 100 procent w 2021 roku

Dodano: 24.05.2021 10:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy



24 lipca Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) stanie do walki z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Czempion WBC wagi ciężkiej zapewnia jednak, że nie porzucił pomysłu unifikacyjnego pojedynku z mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO).
- Do walki z Joshuą dojdzie na 100 procent jeszcze w tym roku. Najpierw załatwię tego dzbana Deontaya Wildera, ciężko go znokautuję i zaraz potem wezmę się za Joshuę - powiedział "Cygański Król" w rozmowie z ESPN.
Starcie Fury'ego z Joshuą planowano na 14 sierpnia. Ostatecznie jednak konfrontacja Brytyjczyków została odwołana, gdy sąd arbitrażowy nakazał Fury'emu ponowne skrzyżowanie rękawic z Wilderem.

reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone