niedziela, 28 listopada 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Wiadomości z tagiem World  RSS
CIEŚLAK I MASTERNAK O KROK OD WALKI O PAS WBO

Dodano: 27.11.2021 16:12 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Federacja World Boxing Organization uaktualniła swój ranking na listopad 2021. Mamy w nim tylko dwóch polskich pięściarzy, jednak obaj są bardzo wysoko i wkrótce mogą nawet zaboksować o tytuł mistrzowski.

MASTERNAK I CIEŚLAK BEZ ZMIAN W RANKINGU WBO

Dodano: 27.11.2021 10:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nazwiska dwóch polskich pięściarzy znalazły się w najnowszych rankingach federacji World Boxing Organization. Obaj polscy pięściarze klasyfikowani są w wadze junior ciężkiej - Michał Cieślak jest trzeci, zaś Mateusz Masternak zajmuje czwartą pozycję.
Cieślak po raz ostatni boksował w połowie maja, a na ring ma wrócić 11 grudnia na gali w Warszawie. Masternak w tym roku stoczył trzy walki, a po raz ostatni boksował w październiku.
Od marca pas mistrzowski WBO w limicie do 90 kilogramów dzierży Lawrence Okolie. Brytyjczyk w ostatnim pojedynku wygrał z Dilanem Prasovicem i na razie nie wiadomo, kiedy po raz kolejny pojawi się w ringu.

Źródło: www.ringpolska.pl

WBA: PRZETARG NA WALKĘ UGAS vs STANIONIS 9 GRUDNIA

Dodano: 26.11.2021 11:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Yordenis Ugas (27-4, 12 KO) ma nad sobą dwie obowiązkowe obrony z ramienia World Boxing Association. Pierwszym rywalem mistrza świata wagi półśredniej ma być Eimantas Stanionis (13-0, 9 KO).

Źródło: www.bokser.org

HEARN PROSI WBC I WBO O WALKĘ CHARLO - ANDRADE

Dodano: 24.11.2021 7:56 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Eddie Hearn zwrócił się do władz federacji WBC i WBO o wyznaczenie do walki unifikacyjnej w wadze średniej Jermalla Charlo (32-0, 22 KO) i Demetriusa Andrade'a (31-0, 19 KO). To odpowiedź brytyjskiego promotora na pismo Egisa Klimasa, który domaga się uzyskania przez Zhanibeka Alimkhanulego statusu oficjalnego pretendenta do pasa World Boxing Organization.
Szef grupy Matchroom chciałby, żeby do walki unifikacyjnej pomiędzy Charlo i Andrade doszło w pierwszej połowie przyszłego roku. Federacje mogą podjąć taką decyzję i niedługo Hearn powinien poznać odpowiedź na swoje zapytanie.
Charlo ostatni raz boksował w czerwcu i nie wiadomo, kiedy wróci na ring. Andrade w tym toku stoczył dwie walki, a po raz ostatni wychodził między liny w połowie listopada.

STĘPIEŃ DWUDZIESTY W RANKINGU WBC

Dodano: 24.11.2021 7:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Federacja WBC opublikowała oficjalnie rankingi, które zostały ustalone na konwencie, który niedawno odbył się w Mexico City. Na listach World Boxing Council znalazły się nazwiska trzynastu polskich pięściarzy.
Na dwudziestą pozycję w kategorii półciężkiej awansował Paweł Stępień, który w sobotę podczas gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce stoczy drugi tegoroczny pojedynek. Zawodnik ze Szczecina zmierzy się z Argentyńczykiem Hernanem Davidem Perezem.
Tuż za czołową piętnastką rankingu wagi średniej znalazł się ostatecznie Fiodor Czerkaszyn. Potwierdzono także debiut w zestawieniu Mateusza Tryca, który kolejny pojedynek ma stoczyć w grudniu.
Najwyżej klasyfikowanym polskim pięściarzem jest Łukasz Różański, który czeka na walkę o mistrzostwo świata wagi bridger. Oficjalnie do rankingu wrócił Mateusz Masternak, który jest trzeci w dywizji junior ciężkiej.
Polacy w rankingach WBC: bridger - 2. Łukasz Różański, 10. Artur Szpilka; junior ciężka - 3. Mateusz Masternak, 4. Michał Cieślak, 12. Krzysztof Włodarczyk;20. Krzysztof Głowacki; półciężka - 20. Paweł Stępień, 23. Paweł Augustynik; super średnia - 35. Mateusz Tryc, 39. Łukasz Stanioch; średnia - 6. Maciej Sulęcki, 16. Fiodor Czerkaszyn, 28. Kamil Szeremeta

MCHUNU NIE USTĄPI CANELO, CHCE WALKI Z MAKABU

Dodano: 23.11.2021 12:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Main Events wygrywa przetarg na Mchunu - Makabu

Ekipa obowiązkowego pretendenta do pasa WBC wagi junior ciężkiej Thabiso Mchunu (23-5, 13 KO) nie zamierza czekać na mistrzowski pojedynek z Ilungą Makabu (28-2, 25 KO) do czasu aż ten stoczy walkę z Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO) i żąda starcia z czempionem.

- Nie przyjmiemy żadnego odstępnego! Chcemy walczyć z Makabu i zdobyć pas WBC. Canelo chce boksować w maju, więc do tego czasu Makabu musi załatwić sprawę z Tahbiso - mówi trener challengera Sean Smith. 

Podczas ostatniej konwencji World Boxing Council potwierdzo, że Mchunu jest obligatoryjnym rywalem dla Makabu. Jednocześnie zaakceptowano prośbę obozu Alvareza o zgodę na bój z Makabu.

ANDRADE MUSI TERAZ WALCZYĆ Z ALIMKHANULYM?

Dodano: 23.11.2021 7:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zhanibek Alimkhanuly (11-0, 7 KO) może wkrótce zostać wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata WBO wagi średniej. Taką prośbą złożył promujący 28-latka Egis Klimas, a World Boxing Organization wkrótce podejmie w tej sprawie decyzję.
Pięściarz z Kazachstanu posiada pas WBO Global oraz zajmuje drugie miejsce w rankingu federacji. W ostatnich występach Alimkhanuly wygrywał przed czasem z Robem Brantem oraz Hassanem N'Damem.
Andrade w tym roku stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Nawet jeśli WBO ustanowi Kazacha obowiązkowym rywalem dla Amerykanina, "Boo Boo" będzie mógł stoczyć najpierw walkę unifikacyjną. Pięściarz z Rhode Island celuje w starcia z Giennadijem Gołowkinem oraz Jermallem Charlo.

Czerkaszyn: zobaczyłem, jak ważne jest mieć dobrego promotora

Dodano: 19.11.2021 7:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Fiodor Czerkaszyn (19-0, 12 KO) jest zadowolony ze swojego pobytu no konwencie federacji WBC, który w ostatnich dniach odbywał się w Meksyku. Poza 25-latkiem, na miejscu przebywali także m.in. Łukasz Rózański, Mateusz Masternak, a także Andrzej Wasilewski i Jacek Szelągowski.
- To był bardzo udany wyjazd dla całej grupy KnockOut Promotions. Zobaczyłem, jak ważne jest to, żeby mieć dobrego promotora. On na tej konwencji był bardzo szanowany, dzięki niemu jesteśmy w rankingach - mówił Czerkaszyn podczas wizyty w magazynie "Ring TVP Sport".
Podopieczny trenera Andrzeja Liczika w najnowszym rankingu World Boxing Council awansował na osiemnaste miejsce. Czerkaszyn jest już blisko czołowej piętnastki rankingu.
- Moja pozycja nie jest jeszcze aż tak wysoka, ale jak spojrzymy na nazwiska zawodników przede mną, to są tam już naprawdę mocni pięściarze. To jest bardzo mocna kategoria wagowa, ale wierzę, żę krok po kroku dojdziemy do swojego celu - dodał pięściarz KnockOut Promotions.
W tym roku Fiodor Czerkaszyn stoczył trzy walki. Po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając na punkty z Argentyńczykiem Gonzalo Corią.

Andrade i Quigley twarzą w twarz przed walką o pas WBO

Dodano: 18.11.2021 7:51 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Mistrz świata WBO wagi średniej Demetrius Andrade (30-0, 18 KO) i Jason Quigley (19-1, 14 KO) spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą Matchroom Boxing w Manchesterze. 30-letni Irlandczyk po raz ostatni boksował w maju, wygrywając na punkty z Shanem Mosleyem Jr. Andrade ostatnią walkę stoczył w kwietniu. Amerykanin wygrał na punkty z Liamem Willimsem, który przystępował do tego pojedynku z pozycji oficjalnego pretendenta do pasa World Boxing Organization. Transmisja na platformie DAZN.

 

Joe Smith - Callum Smith o pas WBO 15 stycznia

Dodano: 18.11.2021 7:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


15 stycznia na gali organizowanej w Veronie w stanie Nowy Jork ma dojść do walki mistrza świata WBO wagi półciężkiej Joe Smitha Jr (27-3, 21 KO) z Callumem Johnsonem (20-1, 14 KO). Gala będzie w USA pokazywana przez telewizję ESPN.
Smith jesienią miał skrzyżować rękawice z Umarem Sałamowem, który jest oficjalnym pretendentem do tytułu World Boxing Organization. Pojedynek został odwołany po tym jak Amerykanin otrzymał pozytywny wynik badania na COVID-19, jednak wygląda na to, że na razie nie zostanie wyznaczony nowy termin.
Smith posiada tytuł WBO od kwietnia, kiedy to wygrał na punkty z Maksimem Własowem. Johnson po raz ostatni boksował w październiku.

Źródło: www.ringpolska.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 sport.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone